۱۷ پروژه اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری می‌رسد | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
۱۷ پروژه اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش بندیرنیوز، حسن نوروزی  در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: امسال ۱۷ پروژه استان در زمره‌ پروژه‌های اقتصاد مقاومتی قرار گرفته که از این تعداد، چهار پروژه تکمیل ایستگاه پمپاژ باباکلان، تکمیل سد خاکی ایلی‌آباد، تکمیل سد خاکی کوهبرد و توسعه پرورش ماهیان سردابی به میزان ۴۰۰ تن مربوط به جهاد کشاورزی است.

وی افزود: چهار پروژه اقتصاد مقاومتی استان در سال ۹۸ شامل احداث کیلومتر صفر تا ۱۲ کمربندی یاسوج در باند دوم بابامیدان-یاسوج-سمیرم که امسال باید چهار کیلومتر آن احداث شود، دوراهی تنگاری به سمیرم که مقدار تعهد امسال سه کیلومتر است، کیلومتر پنج تا ۱۶٫۵ محور یاسوج-سی‌سخت که مقدار تعهد سال ۹۸ پنج کیلومتر است و بهسازی و احداث کیلومتر صفر تا ۱۲ پروژه تعریض محور گچساران-بی‌بی‌حکیمه-رگ‌سفید که مقدار تعهد امسال پنج کیلومتر است مربوط به اداره‌کل راه و شهرسازی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه پروژه اقتصاد مقاومتی استان شامل پتروشیمی گچساران، تولید لوله‌های بدون درز و یک طرح آب معدنی نیز مربوط به اداره‌کل صنعت و معدن است که باید پیشرفت فیزیکی پتروشیمی گچساران ۱۷ درصد افزایش یابد، پروژه تولید لوله‌های بدون درز باید ۲۵ درصد پیشرفت کند و طرح آب معدنی نیز باید تا پایان سال بهره‌برداری شود.

 

نوروزی عنوان کرد: کشت و توسعه گیاهان دارویی در سطح سه هزار و ۲۵۰ هکتار از دیگر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان در سال ۹۸ است که از ابتدای امسال تاکنون ۱۸ درصد آن محقق شده است.

وی اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب شرب شهرهای دهدشت، دوگنبدان، مادوان و یاسوج را از دیگر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان در سال ۹۸ عنوان و بیان کرد: هدف این پروژه نوسازی شبکه توزیع بوده که تعهد امسال ۲۲ کیلومتر است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد اجرای خط انتقال برق شهرک صنعتی گچساران و اجرای خط انتقال گاز ناحیه صنعتی دلی بجک را از دیگر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان در سال ۹۸ عنوان کرد.

انتهای پیام/ح

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد