۱۶:۰۵:۰۳ - دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پوسته و هسته شعار تدبیر و امید؛
کلید نماد چه بود؟

بندیرنیوز – زریر حجتی/

نماد همان آرم ها، علائم و نشانه ها است. صلیب، شیر و خورشید، عقاب، صلیب شکسته، چشم جهان بین و … هر کدام مظهر و نشانه ای در بعد مثبت و منفی است.

کلید ریاست محترم جمهوری با نگاه مثبت، سمبل وعلامت بازکردن همه گره های ناگشودنی اقتصاد و اشتغال و رفع بن بست های سیاسی و فرهنگی و زدودن همه خصومت های منطقه ای و بین المللی بود. وعده های انتخاباتی و صد روزه، حل همه مناقشات با برجام، صادرات و واردات و در نهایت حل همه معضلات و مصائب، معطوف به این شاه کلید شد و در نتیجه خیل عظیمی از مردم با چنین رویکردی که فراتر از جناح بندی های کور سیاسی بود موج انتخاب راه انداختند.

پدیده مشائیسم و نفوذ برخی گروه های مشکوک و منتقم و نیز حرکت های غیر متعارف احمدی نژاد در سال های آخر ریاست جمهوری باضافه چالش های منطقه ای و بین المللی به تشدید موج همراهی با نماد کلید افزود. به رغم وصایای حضرت امام خمینی«ره» مبنی بر غیر قابل اعتماد بودن آمریکا «رابطه گرگ و میش » و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب «دست های چدنی مرموز و مزدور عناصر » که اساساً سلسله جلیله روحانیت را قبول نداشته اند، در پوشش حمایت از نامزدهای ریاست جمهوری سعی در پیاده کردن مقاصد خویش نمودند.

امروز یک بار دیگر نیاز است که ریاست محترم جمهوری مفهوم شاه کلیدی را که مظهری از خواسته ها و آرمان های مردم بوده تبیین کند. بالاخره تبیین این نماد نیز ابتر مانده است. عده ای با دادن کد اشتباهی، صرف ارتباط و یا عدم ارتباط با آمریکا را مایه سعادت و شقاوت و به منزله نسبت قفل و کلید دانسته اند. این گروه برای تفهیم این موضوع به صرف ایده آقای رئیس جمهور مبنی بر «بستن با کد خدا » تمسک می جویند و از آیه شریفه «کن فیکون » که همه چیز تحت حاکمیت اوست، غافل اند.

امروزه جسارت این گروه ها در زیر چتر عناوین پسا اصلاحات، اپیدمی شده و به خلق تعابیر و تفاسیر جدیدی از کلید منتهی گشته است. سکوت ریاست جمهوری و البته همراهی برخی استانداران که در گرامیداشت روز ۹ دی کف افکار خود را عریان کردند موجب ابهام در افکار عمومی شده است که تلقی برخی از کلید در زیر پوست این نماد چه بوده است؟!

امروزه آنچه که حلال مشکلات خوانده می شد در پستوهای سیاسی جریانات معاند و لایه های از جامعه و در هجمه به ظرفیت های نظام اسلامی نشانه رفته است. استمرار هجمه منادیان مزدور «مرگ بر اصل ولایت فقیه » ،« نه غزه و نه لبنان… » و … مستقیم و غیر مستقیم به تخریب امام و رهبری، سیره شهداء، جبهه مقاومت اسلامی، شیعیان عراق، سوریه، لبنان و یمن رسیده است.

قفل های ناگشوده در منظر برخی با تفسیر به رای از کلید، همان حذف ولایت فقیه، تسخیر صدا و سیما، شورای نگهبان، خبرنگاران رهبری، قانون اساسی و همه مناصب حکومتی است که با توهم پیچیدن نسخه های لیبرالی در پی حذف و هدم ای ظرفیت ها هستند.

چنین تداعی شده که دست های چدنی در این اندیشه شریک بوده اند که جا دارد رییس جمهور محترم در این زمینه به تبیین بیشتری همت گماشته و دست نااهلان و نامحرمان را از رسیدن به مقاصد شوم خود کوتاه نمایند.

انتهای پیام/ح

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چندرسانه اي