خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۵/۱۰/۱۱ ۱۱:۱۷
شناسه خبر : 7613

خواننده ارزشی کهگیلویه و بویراحمد را بیشتر بشناسیم

زبان هنر گویاترین زبان برای القای مفاهیم است و بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب «ابزارهای هنری بی شک، رساترین، بلیغ ترین وکاری ترین ابزار ابلاغ وتبلیغ پیام است و هر پیامی، هر دعوتی، هر انقلابی، هر تمدنی وهر فرهنگی تا در قالب هنر ریخته نشود، شانس نفوذ وگسترش ندارد وماندگار خواهد بود وفرقی هم ...

زبان هنر گویاترین زبان برای القای مفاهیم است و بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب «ابزارهای هنری بی شک، رساترین، بلیغ ترین وکاری ترین ابزار ابلاغ وتبلیغ پیام است و هر پیامی، هر دعوتی، هر انقلابی، هر تمدنی وهر فرهنگی تا در قالب هنر ریخته نشود، شانس نفوذ وگسترش ندارد وماندگار خواهد بود وفرقی هم بین پیام های حق وباطل نیست .» استفاده از هنر موسیقی که هنر زبان دل و روح بشر و عالی ترین تجلی قریحه انسانی است جایگاه ویژ های در انتقال مفاهیم ارزشی در بین دیگرجنبه های هنری دارد و از توانایی بالایی برای تاثیر گذاری در جامعه برخوردار است.

به گزارش بندیر نیوز؛ چند سالی است که هنرمندان و خوانندگان جوان کشور با پی بردن به تاثیر هنر خوانندگی برای انتقال ارزش های انقلاب با روی آوردن به موسیقی برای انتقال این مفاهیم حماسی و پاقدام کرده اند که می توان از خوانندگانی همانند حامد زمانی به عنوان یکی از پیشروهای این عرصه نام برد.

اقبال عمومی به این نوع از هنر و موسیقی در بین جوانان موجب شده است که در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز خوانندگانی پای در این وادی ارزشی بگذارند که داریوش رضائیان خواننده جوان استان از جمله این هنرمندان است.

داریوش رضائیان، متولد ۱۳۷۲ و دارای مدرک علوم اقتصادی است. وی که فرزند جانبار و عضوی از خانواده ایثارگر استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد چند سالی است که وارد عرصه هنر موسیقی شده و با اثر «مسافرای خورشید » که در قالب موزیک ویدئو بود در سال ۹۴ فعالیت رسمی خود را با کنگره شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز کرد و با اثر «خاک و مین » که تلفیقی از زبان فارسی و گویش لری بود ادامه داد که موفق به دریافت لوح سپاس از سوی مسئولین این کنگره شد.

وی در گف توگو با عصر انتظار، هدف از تولید کلیپ «مسافرای خورشید » را ادای دین به خانواده های معظم شهدا و به خصوص «شهید جان محمد کریمی » از شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد و افزود: این کار اشاره ای دارد به شهید جانمحمد کریمی (از فرماندهان و حماسه سازان عملیات پد خندق) که پس از آنکه مادر گرامی این شهید خواب دیدار با فرزند شهید و پایان یافتن انتظار ۳۲ ساله خانواده اش را دید تصمیم به ساخت کلیپ مسافرای خورشید گرفتم.

این هنرمند جوان هم استانی ادامه داد: سراینده این اثر «رحمت الله رسولی » از شاعران هم استانی است که پس از هماهنگی های صورت گرفته با وی و بیان خاطره خواب مادر این شهید بزرگوار از پیدا شدن پیکر فرزندش شعر آن را سروده و با هماهنگی سرهنگ محمد نصیر زاده مسئول کنگره شهدای کهگیلویه و بویراحمد و استقبال وی و با تأمین بودجه، این اثر در شهریور ۹۴ ساخته و در هفته دفاع مقدس پخش شد که کلیپ آن نیز ساخته و در برنام ههای مختلف پخش و مورد استقبال قرار گرفت.

 وی دلیل فعالیت در عرصه موسیقی ایثار و شهادت را علاقه و ارادت قلبی به شهدا عنوان کرد و ادامه داد: از کودکی علاقه داشتم در بخش موسیقی و خوانندگی فعالیت کنم که به لطف شهدا و یاری خداوند موفق شدم در این زمینه فعالیت کنم.

داریوش رضائیان همچنین موفق به ساخت کلیپی با نام «خاک و مین » که تلفیقی از زبان فارسی و گویش لری شده است که با اجرا در برنامه های مختلف سپاه، کنگره شهدا، شبکه دنا، شهرستان های گچساران و لنده مورد استقبال قرار گرفته است.

وی درباره اثر «خاک و مین » نیز ابراز داشت: بعد از کلیپ صوتی و تصویری «مسافرای خورشید »، کنگره شهدای استان کار جدیدی به اسم «خاک و مین » سفارش داد که یک کار تلفیقی بود که در دو بخش با گویش لری و زبان فارسی اجرا شد.

وی افزود: سعی ما بر این بود که این اثر تاثیرگذاری خود را داشته باشد که بحمدالله با استقبال مردم مواجه و در یادواره های مختلف در استان اجرا شد.

رضائیان بیان داشت: در یادواره های شهدا و برنامه های مختلفی که در راستای فرهنگ ایثار و شهادت و به یاد آوردن دلاورمردی شهدای گلگون کفن از جمله در یادواره شهدای لنده، کنگره شهدای گچساران و شبکه استانی دنا آثار «خاک و مین » و «مسافرای خورشید » پخش و مورد تجلیل قرار گرفت.

وی انگیزه خود از گام نهادن در عرصه موسیقی مقاومت و ایثار را زنده نگه داشتن یا شهدا بیان کرد و افزود: طبق بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند « زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست »، به همین دلیل همیشه این را مدنظر داشته ام که دلاوری ها و ایثار شهدا را به نسل های بعد منتقل کنم.

این هنرمند ارزشی از در دست ساخت بودن آثار دیگری در حوزه موسیقی حماسی و ارزشی نیز خبر داد و گفت: به امید خدا در حال حاضر ساخت چندین اثر جدید با محتوای ارزشی و حماسی را در دست ساخت دارم و با توجه به اینکه این آثار در حوزه ایثار و شهادت در دست تولید هستند از مسئولین انتظار حمایت مادی و معنوی را داریم.

انتهای پیام/ح