۱۱:۰۴:۵۹ - چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رسیدگی به استخدام‌های غیرقانونی به طناب کشی سیاسی بین رسانه‌ها و مسئولان انجامید؛
روتوش؟!

بندیرنیوز- زریر حجتی/  شائبه استخدام هاي غيرقانوني، فضاي استان را تحت الشعاع قرار داده و مطالبه افکار عمومي منجر به دستور مسئولانه مقام ارشد استان در رسيدگي فوري به اين موضوع شد.

براساس اخبار درز شده، دستگاههاي مختلفي در حوزه هاي سياسي، بازرسي، امنيتي و نظارتي، درگير بررسي و کشف صحت و سقم اين بحث جنجال برانگيز گرديده اند که جاي تقدير دارد. زيرا اطلاع رساني رسانه ها و يا واکنش مثبت مسئولان چنانچه با انگيزه اصلاح امور جامعه باشد در اين صورت رضايت خداوند و مردم را در پي خواهد داشت.

اينک با آغاز فاز جديد، رسانه هاي مدعي استخدام هاي غيرقانوني و همچنین مديران مورد اتهام هر يک در پي اثبات ادعاي خود و يا اثبات مطالب خلاف واقع هستند و نبايد تعبير وارونه به هدفمندي کارکرد رسانه و تلقي تخريب دولت را نمود که شعار دولت تدبير و اميد، راستگويي و صداقت بوده و با اين فرض شفاف سازي نيز منافع دولت را تأمين مي کند.

نه رسانه ها بايد در پي روتوش کار خويش باشند و نه مديران محترم، زيرا هر کس در عرصه اي رسالتي خاص بعهده داشته و عدول یا کوتاهي از آن خيانت به نظام و مردم قلمداد مي شود.
نه رسانه ها بايد در پي انتقام گيري و عيب جويي با خبرهاي غيرواقعي باشند و نه مديران به پنهان کاري و کتمان واقعيات بپردازند. رعايت تقوا، امانت داري و شهامت اخلاقي به بيان کيفيت موضوع در هر چرخه اي عين رسالت مديران و رسانه هاست.
اخبار افواهي حکايت از آن دارد که مديران متهم به قوم گرايي توسط مقام ارشد استان فراخوانده شده اند که در صورت صحت استخدام هاي غيرقانوني، استعفا دهند و در غيراينصورت تمام قد و سربلند ايستاده و از رسانه هايي که احياناً نشر اکاذيب کرده اند شکايت کنند.

اگر اين اقدام مقام ارشد استان محض رضاي خدا و اصلاح امور باشد، ستودني است اما متأسفانه خود وي نيز از بدو مسئوليت در مظان اتهام افکار عمومي و بويژه جريان حامي خويش از باب انتصابات قومي و ترجيح نيروهاي طیف مخالف به جريان دولت در گستره طايفه گرايي قرار گرفته است .

چنانچه شايعه جذب برادر تني اين مقام محترم در حوزه آبفاي شهري يا … خارج از آزمون نيز صحت داشته باشد ديگر امر و نهي وي مفيد فايده نخواهد بود زيرا رطب خورده نمي تواند منع رطب کند و افکار عمومي نيز وي را نخواهد بخشيد که به مصداق آیه شریفه قرآن مصداق” لم تقولون مالا تفعلون” است که خشم خدا را در پی دارد.

 

انتهای پیام/ح

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چندرسانه اي