۱۳:۲۴:۱۷ - سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فقر و محرومیت کهگیلویه و بویراحمد در کلام نماینده ولی فقیه

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، به وجود سه نوع فقر و محرومیت در استان اشاره و اضافه کرد: استان به لحاظ پیشینه مقاومت در برابر حکومت پهلوی و اواخر قاجار از یک فقر تاریخی رنج می‌برد و با این فقر تحویل انقلاب داده شد.

به گزارش بندیر نیوز، آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی در دیدار مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد کشور، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد به وجود سه نوع فقر و محرومیت در استان اشاره و اضافه کرد: کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ پیشینه مقاومت در برابر حکومت پهلوی و اواخر قاجار از یک فقر تاریخی رنج می‌برد و با این فقر تحویل انقلاب داده شد.

وی با بیان اینکه حکومت طاغوت نگذاشت این منطقه رنگ و روی رفاه را ببیند، یادآور شد: انقلاب اسلامی یک جهش برای این منطقه بود. وی فقر دوم در استان را فقر پس از انقلاب خواند و گفت: زمانی که با امکانات دولتی، بسیاری از مناطق از لحاظ صنعتی و کشاورزی بارور شدند، کهگیلویه و بویراحمد در عمق محرومیت تاریخی‌اش گرفتار بود و تازه باید از عمق محرومیت به سطح می‌آمد.

آیت الله ملک حسینی با اشاره به اینکه محرومیت سوم در استان یک محرومیت نسبی است، اظهار داشت: هرچه پیش می‌رویم و پیشرفت می‌کنیم با پیچیده‌تر شدن زندگی انسان، نیازها و محرومیت‌های قبلی از بین رفته و نیازهای جدید متولد می‌شود. آیت الله ملک حسینی، جایگاه کمیته امداد در بین مردم را با ارزش عنوان و خاطرنشان کرد: کمیته امداد هنوز همان جایگاه خود را به خاطر وجود نیازهای مردم در بخش‌های مختلف از جمله مسکن، درمان، آموزش و سایر موارد در جامعه دارد.

وی اظهار امیدواری کرد که روزی با رفع نیازهای مردم و فقر و محرومیت جامعه، کمیته امداد در واقع نه برای رفع مشکلات بلکه برای غنای بیشتر آنها نقش آفرینی کند. نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان بر ساخت و تکمیل اردوگاه به عنوان یک مکان فرهنگی و درآمدزایی برای کمیته امداد تاکید کرد.

منبع: شبستان

انتهای پیام/ح

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چندرسانه اي