۱۲:۴۸:۰۵ - دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایران در رتبه ی هشتم مرگبارترین جاده‌های جهان

آمار مرگ‌ومیر برای هر ۱۰۰ هزار نفر در کشور ما بر اساس داده‌های سازمان جهانی بهداشت ۳۲٫۱ نفر ثبت شده است و در رتبه ی هشتم قرار دارد.

به گزارش بندیر نیوز، طبق گفته‌های سازمان جهانی بهداشت، روزانه حدود ۷۵۲ عابر پیاده در جاده‌ها کشته شده و ۷۸۶ راننده و سرنشین وسایل نقلیه نیز در سراسر جهان بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند.

آمارهای گروه بانک جهانی نشان می‌دهد که کشورهای کمتر توسعه یافته تلفات جاده‌ای بیشتری دارند. این میزان کشته‌ها به ضعف زیرساخت‌ها، استانداردهای ایمنی ضعیف در خودروها و قوانین رانندگی ناکافی مربوط است.

 ۱۰ کشوری را که بیشترین آمار مرگ‌ومیر در جاده‌ها دارند عبارتند از:

موزامبیک: سازمان جهانی بهداشت گزارش داده که نرخ مرگ‌ومیر برای هر ۱۰۰ هزار نفر در این کشور ۳۱٫۶ کشته است. در سال ۲۰۱۵ تعداد ۸۱۷۳ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در موزامبیک کشته شده‌اند.

رواندا:    بر مبنای گزارش‌های سازمان جهانی بهداشت نرخ مرگ ۳۲٫۱ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر باعث شده این کشور در رده‌ نهم قرار گیرد. در سال گذشته نیز ۳۷۸۲ نفر بر اثر سوانح جاده‌ای جان خود را از دست داده‌اند.

ایران:   آمار مرگ‌ومیر برای هر ۱۰۰ هزار نفر در کشور ما بر اساس داده‌های سازمان جهانی بهداشت ۳۲٫۱ نفر ثبت شده است و در رتبه ی هشتم قرار دارد. دیدن نام ایران در این فهرست بسیار تاسف‌آور و مایه شرمساریست.

جمهوری آفریقای مرکزی:با نرخ مرگ ۳۲٫۴ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر این کشور رده‌ هفتم مرگبارترین جاده‌ها را دارد. سال ۲۰۱۵ تعداد ۱۴۹۵ نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده‌اند.

 تانزانیا:  به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر تعداد ۳۲٫۹ نفر در سوانح رانندگی این کشور کشته می‌شوند. سال ۲۰۱۵ نیز ۱۶۲۱۱ نفر جان خود را بر اثر این سوانح از دست داده‌اند.

جمهوری دموکراتیک کنگو:    نرخ کشته‌های تصادفات رانندگی برای این کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر برابر با ۳۳٫۲ و تعداد کشته‌های رانندگی سال گذشته‌ی کنگو ۲۲۴۱۹ نفر بوده است.

لیبریا: این کشور غرب آفریقا با داشتن نرخ مرگ‌ومیر ۳۳٫۷ نفری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، چهارمین کشوری است که مرگبارترین جاده‌های جهان را داراست. سال ۲۰۱۵ تعداد ۱۴۴۸ نفر جان خود را در جاده‌های این کشور از دست داده‌اند.

مالاوی: بنا به گزارش سازمان جهانی بهداشت سال گذشته ۵۷۳۲ نفر در سوانح جاده‌ای مالاوی کشته شده و این کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر دارای نرخ مرگ‌ومیر جاده‌ای ۳۵ است.

تایلند: نرخ مرگ‌ومیر این کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۳۶٫۲ بوده و سال گذشته تعداد ۲۴۲۳۷ نفر جان خود را در جاده‌های این کشور از دست داده‌اند. بنا به گفته‌های سازمان جهانی بهداشت، ناکافی بودن قوانین مربوط به رانندگی در حالت مستی، محدودیت سرعت و صندلی کودکان از دلایل عمده‌ وقوع تصادفات هستند.

لیبی: لیبی مرگبارترین جاده‌های جهان را دارد. به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در این کشور تعداد ۷۳٫۴ نفر کشته ثبت شده که با فاصله‌ زیادی این کشور را در رده‌ اول قرار داده است.

سال گذشته تعداد ۴۵۵۴ نفر در سوانح جاده‌ای این کشور کشته شده‌اند. قوانین مربوط به رانندگی در حالت مستی، محدودیت سرعت و صندلی کودکان در لیبی از دید سازمان جهانی بهداشت ناکافی هستند.

انتهای پیام/ح

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چندرسانه اي