۱۳:۵۷:۱۴ - سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛
قوم گرایی و واگرایی، بیخ گوش بحث تغییر نام استان

 مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد مطرح شدن موضوع تغییر نام استان را عامل دامن زدن به قوم گرایی دانست و گفت: بیخ گوش مطرح شدن این مسأله، قوم گرایی و واگرایی در استان وجود دارد و نباید این موضوع منجر به واگرایی شود.

به گزارش بندیرنیوز؛ شهرام مهدوی مطلق،  پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تغییر نام استان گفت: طرح تغییر نام استان در جامعه نخبگانی انجام نشد و تنها در یک شواری عمومی عنوان شد.

وی افزود: نظرات موافقات و مخالفات تغییر نام استان نظرات سطحی و غیر کارشناسی بوده و نظر کارشناسی شده جامعه علمی و نخبگانی استان چندان مطرح نیست.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد مطرح شدن این موضوع را عامل دامن زدن به قوم گرایی دانست و گفت: بیخ گوش مطرح شدن این مسأله، قوم گرایی و واگرایی در استان وجود دارد و نباید این موضوع منجر به واگرایی شود.

وی افزود: البته موضوع تغییر نام استان را در حدی نمی بینیم که بخواهیم اعلام موضع کرده و خودمان را درگیرش بکنیم، مسأله اساسی و حیاتی نیست که به آن ورود پیدا کنیم.

مهدوی مطلق ادامه داد: با این روند پیش آمده، نام استان دارد بد نام می شود و باید مراقب این موضوع باشیم.

وی به لزوم مطرح شدن موضوعاتی از این دست در جامعه نخبگانی اشاره کرد و گفت: دلایل مخالفین و موافقین دلایل محکمه پسند و علمی نیست و باید این موضعات در مجامع نخبگانی مورد بررسی قرار گیرد و نیازی به این همه سر و صدا نیست.

منبع: یاسوج۲۴

انتهای پیام/ح

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چندرسانه اي