خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۵/۰۷/۲۴ ۱۲:۱۵
شناسه خبر : 6869

خطر در کمین دانش آموزان مادوان سفلی است

مدرسه‌ی ابوریحان بیرونی (متوسطه اول) مادوان سفلی در وضعیت بدی به لحاظ فضای آموزشی بسر می‌برد. به گزارش بندیر نیوز، در حالی که تمام دنیا بر روی موضوع تعلیم و تربیت «زوم» کرده‌اند و بر این باورند که عامل اصلی رشد و تحول اساسی جامعه در ابعاد مختلف اخلاقی، عقلانی، رفتاری، فرهنگی، علمی، فناوری، اقتصادی ...

مدرسه‌ی ابوریحان بیرونی (متوسطه اول) مادوان سفلی در وضعیت بدی به لحاظ فضای آموزشی بسر می‌برد.
به گزارش بندیر نیوز، در حالی که تمام دنیا بر روی موضوع تعلیم و تربیت «زوم» کرده‌اند و بر این باورند که عامل اصلی رشد و تحول اساسی جامعه در ابعاد مختلف اخلاقی، عقلانی، رفتاری، فرهنگی، علمی، فناوری، اقتصادی و… آموزش و پرورش است، اما متأسفانه در استان کهگیلویه و بویراحمد این مسئله با کمی بی‌توجهی از سوی مسئولان روبرو است.
در جلسات مختلف بویژه شورای برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد هادی زارع‌پور مدیرکل آموزش و پرورش این استان از کمبود امکانات، تجهیزات و منابع مالی فریاد زده‌اند. زارع‌پور می‌گوید؛ در استان ایلام و استان کردستان که من با مسئولین آن‌ها ارتباط دارم، استاندار‌ها و سازمان مدیریت توانستند به بدهی مدارس ورود کنند و آن‌ها را صفر کنند؟
به گزارش کبنا، سید علی اکبر هاشمی رئیس آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد در مورد این موضوع که چرا در سال‌های گذشته مدیران مدارس اقدام به تسویه و صفر کردن حساب خود نکرده‌اند تا این بدهی‌ها افزایش پیدا نکند، خاطرنشان کرد: ما یک مصوبه داریم که وقتی مدارس می‌خواهند اسناد را تحویل دهند، در گام اول باید حامل‌های انرژی را پرداخت کنند. اما چون مدارس ما سرانه کافی و منبع درآمد مشخص ندارند، نتوانسته‌اند بدهی خود را پرداخت کنند. وقتی یک مدرسه هزینه سالیانه‌اش ۶ میلیون ولی سرانه ۶ ماه آن ۳۰۰ هزار تومان است، مدیر مدرسه چگونه بدهی خود را تسویه کند؟
با این وجود کمبود منابع مالی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.
به گزارش کبنا، مدرسه ابوریحان بیرونی (دبیرستان دوره اول) مادوان سفلی در وضعیت بدی به لحاظ فضای آموزشی بسر می‌برد. حیاط این مدرسه به بد‌ترین شکل ممکن است و هنگام حضور دانش آموزان در حیاط مدرسه چنان گرد و خاک بلند می‌شود که دانش آموز به درستی همدیگر را نمی‌بینند و با هر گونه بیماری ناشی از این گرد و خاک هم مواجه می شوند.
بنا بر این گزارش، این مدرسه سرویس بهداشتی ندارد و یک سرویس بهداشتی پیش ساخته در مدرسه دبیرستان دوره اول مادوان سفلی قرار داده‌اند که اکنون با مشکل مواجه است.
فضای کلاس‌های این مدرسه نیز مشکلات جدی به لحاظ تجیهزات، میز و صندلی، روشنایی، رنگ آمیزی و زیبایی دارد که قطعا این موضوعات بر یادگیری دانش آموزان تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش کبنا، فضای آموزشی مدرسه ابوریحان بیرونی (متوسطه اول) مناسب یک محیط آموزشی نیست و بدون شک مسئولان کهگیلویه و بویراحمد شاید به هیچ وجه حاضر به تحصیل فرزندان خود در این مدرسه نباشند، لذا امید می‌رود که با کمک خیرین چاره‌ای برای اینگونه مدارس در سطح استان بیاندیشند.

madrce-1madrce-2madrce-3madrce-4madrce-5madrce-6madrce-7madrce-8madrce-9madrce-10madrce-11madrce-12madrce-13madrce-14madrce-15madrce-17madrce-18

منبع: کبنانیوز

انتهای پیام/ح