۱۳:۵۹:۲۰ - چهارشنبه ۲۴ شهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فقر حرکتی دختران و زنان یاسوجی نگران کننده است

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهریاسوج گفت: فقرحرکتی دختران و زنان ساکن در مناطق شهری یاسوج نگران کننده است .
به گزارش بندیر نیوز زهرا زمانی دربازدید ازمراحل پایانی بوستان بانوان یاسوج افزود:  برای جبران عقب افتادگی جسمی ،فقرحرکتی و افزایش سلامت بانوان لازم آن است تحرک ، شادابی و نشاط دربین خانواده ها نهادینه شود.
وی بااشاره به اینکه حرکت و تلاش یکی از ویژگیهای حیاتی انسان دارای انگیزه است و عاملی برای رشد ،سلامت و نشاط آن اظهارداشت:  عدم تحرک نه تنها موجب توقف رشد بلکه سبب افسردگی روحی ، بروز رفتارهای نابهنجار  و از دست رفتن شور و نشاط در زندگی می شود.
وی تصریح کرد: پیاده روی بهترین نوع فعالیت بدنی است؛به طوریکه ورزش بسیار ساده ای که هیچ نوع آموزش رسمی و تجهیزات و وسایل مخصوص به جز یک جفت کفش مناسب لازم ندارد و می توان در هر زمانی و در هر شرایطی پیاده روی را انجام داد.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یاسوج گفت:  پیاده روی با سوخت و ساز چربی ها که منجر به کنترل چاقی می شود؛ از رسوب چربیها در رگ ها جلوگیری می کند و خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی را کاهش داده و با بهبود متابولیسم قند خون موجب کاهش دیابت “نوع دو” هم می شود.
وی تاکید کرد: نقشی که می تواند پیاده روی داشته باشد این است  که درهر فصلی قابل اجراست و ورزش ساده ای است که  به منظور شادابی و نشاط شهروندان و ترویج گسترش ورزش همگانی در سطح هر منطقه داشته باشد
زمانی اظهارامیداری کرد : همه خانواده ها صبح زود درورزش های صبحگاهی و پیاده رویی این چنینی شرکت کنند تا جامعه مصون بماند.
وی افزود: حرکت رو به جلو شهرداری یاسوج درزمینه فراهم کردن زمینه نشاط و شادابی شهروندان و پیاده روی خانوادگی ستودنی است و کمیسیون فرهنگی شورا ازاین حرکت ها حمایت و پشتیبانی می کند.
وی گفت: معتقدیم سلامت بانوان برابر با سلامت جامعه است و تجربه نشان داده که برای نهادینه شدن هراتفاقی درجامعه قبل ازهرچیز باید فرهنگش درونی شود وورزش همگانی ازاین مقوله مستثنی نیست .
زمانی تصریح کرد: ورزش همگانی یعنی اینکه همه افراد جامعه ازبزرگ وکوچک ؛زن ومرد بتواند ازآن بهره مند شوند.
وی تاکید کرد:طبیعتا توسعه و گسترش ورزش همگانی یکی ازاهداف اصلی مدیریت شهری باید باشد درداخل شهر فضا ها و فرصت های زیادی برای اجرای برنامه های ورزشی که متناسب با بحث همگانی کردن ورزش است وجود دارد.

پایان پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چندرسانه اي