۱۷:۰۴:۰۳ - سه شنبه ۲۳ شهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خیریه ای که پنج دانش آموز دختر تشکیل دادند

دانش آموزان دبیرستانی سی سخت مرکز شهرستان دنا خیریه ای را با عنوان «موسسه خیریه چرخ و فلک» به منظور یاری رساندن به کودکان نیازمند در آستانه مهر و آموزش سبک زندگی به آنان راه اندازی کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی بندیر نیوز،  پریسا ضیائی مدیر موسسه خیریه چرغ و فلک گفت: تاکنون ۱۰۰ قلک در بین مردم سی سخت توزیع کردیم که با جمع آوری این قلک ها توانستیم لوازم التحریر و وسایل موردنیاز ۴۰ دانش آموز روستای شبلیز را فراهم کنیم.

ضیائی افزود:اعضای این خیریه برای اینکه خود نیز درآمدهایی داشته باشند کارهای گروهی مثل خشک کردن میوه ها را انجام داده و سود آن را برای خیریه می گذارند.

وی ادامه داد: ما به دنبال کمک مادی به تنهایی نیستیم و قصد داریم به این کودکان مهارت های زندگی و حتی دروس را تعلیم دهیم چراکه در این مناطق مشکلاتی ریشه ای وجود دارد که باید همه شهروندان برای حل آن مشارکت کنند.

وی یادآور شد: بسیاری از این کودکان حتی تغذیه مناسبی ندارند تا جایی که برخی از این کودکان به جای غذاهای فانتزی که ممکن است در روستا کم باشد آرزوی خوردن دوغ و ماست دارند و به دلیل مشکلات اقتصادی از همین حداقل ها محروم اند.

به گفته ضیائی این خیریه که متشکل از دانش آموزان دبیرستانی و والدین آن هاست قصد دارد برای توسعه فعالیت خود به خیریه مهرآوا که مربوط به کودکان استان کهگیلویه و بویراحمد است، بپیوندد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چندرسانه اي