۱۵:۵۴:۲۹ - سه شنبه ۱۶ خرد ۱۳۹۱
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ورزش همگانی پیش درآمدی برای ورزش قهرمانی

اکبر نیکزاد در همایش تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزشی که در سالن همایش اداره کل ورزش و جوانان استان و به همت این اداره کل برگزار شده بود، افزود: قهرمانی هدف نیست بلکه یک ایده همگانی بوده و همه افرادی که در فضای ورزش به کارهای ورزشی بپردازند برنده هستند.
وی با اشاره به نهادینه کردن ورزش عمومی و همگانی در جامعه به عنوان یک کار با ارزش، خاطرنشان کرد: بیشترین تلاش دولت فراهم کردن امکانات ورزشی برای همه افراد جامعه به ویژه جوانان است که در این زمینه دولت های نهم و دهم امکانات خوبی را مهیا نموده و اقدامات مناسبی در زمینه ورزشی در سطح استان صورت گرفته است.
نیکزاد اظهار داشت: تعداد سالن های ورزشی در سطح استان در مقایسه با ۸ سال گذشته به رشد قابل توجهی رسیده و ضرورت دارد همه مسولین در فراهم کردن امکانات ورزشی برای شهروندان و ایجاد بستر لازم برای دسترسی به اماکن ورزشی و تفریحی عزم خود را جزم کرده و تلاش خود را مضاعف نمایند.
وی با بیان این که شاکله بحث ورزشی، تدارک امکانات ورزشی برای شهروندان بوده، ابراز داشت: ورزش قهرمانی در کنار ورزش همگانی باعث بالا بردن انگیزه ها به خصوص در بین اقشار جوان می شود و از این لحاظ توجه به ورزش قهرمانی هم برای مسئولین و هم برای ورزشکاران و افراد جامعه از اهمیت والایی برخوردار است.
وی همچنین گفت: در سال گذشته حدود یک میلیاررد و۲۴۰ میلیون تومان به ورزش استان مساعدت مالی، اعتبارات ملی و استانی داده شده و در این زمینه باید با کیفی کردن بحث قهرمانی، بتوان ورزش را به سمت خصوصی سازی هدایت کرد.
وی خاطرنشان کرد: ورزش و جوانان دو مقوله جدایی ناپذیر بوده که هر دو با ادغام  اداره کل تربیت بدنی و سازمان جوانان به اداره کل ورزش و جوانان تغییر نام داده و زیرنظر وزارت با همین نام فعالیت می کنند که کارهای گسترده و مخاطبین فراوانی را در مسائل مختلف فرهنگی و ورزشی تحت پوشش قرار می دهند.
استاندار به داشتن صنایع قوی به عنوان ابزار باشگاه های قدرتمند اشاره کرد و درهمین راستا عنوان داشت: استان کهگیلویه وبویراحمد استان فوتبال خیزی بوده و جوانان مستعد و با قابلیت زیادی دارد که نیازمند شناسایی و حمایت همه جانبه از آنان است و در این راستا همه وظیفه داریم که ورزش کردن را برای اهالی ورزش تسهیل نماییم.
نیکزاد با بیان اینکه رقابت با بخش خصوصی در زمینه ورزش بسیار ضرورت دارد خاطرنشان ساخت: از اهم برنامه های دولت در بخش ورزشی این است که باشگاه های نیمه دولتی را به بخش خصوصی مبدل کرده و در عناوین و رقابت های مختلف با این بخش به رقابت بپردازیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این مراسم گفت: رمز محبوبیت و پایداری ورزشکاران در کنار مسائل فنی، اهمیت دادن به مسائل ورزشی، خصایص  انسانی و توجه داشتن به فضایل اخلاقی است.
حجت الاسلام سید جواد خاضع افزود: جهان پهلوان تختی به عنوان یکی از برجسته ترین ورزشکاران ایرانی راز محبوبیت خود را نه در زرق و برق های دنیوی و مدال های المپیکی و جهانی بلکه در سجایای اخلاقی و صفات انسانی به ثبت رسانده و ارادت خالصانه اش به ائمه اطهار(ع) و زندگی اش همراه با مردم و برای مردم زبانزد بوده است.
وی بحث معنویت و اخلاق را در ورزش مورد تأکید جدی و اصولی قرار داد و درهمین راستا ابراز داشت: مردم مداری، گره گشایی از مشکلات مردم، داشتن زندگی سالم و به دور از فساد، دور بودن از حاشیه ها، توجه خاص به هنجارهای اسلامی و الگو برداری از ائمه(ع) می تواند محبوبیت و ماندگاری ورزشکاران، مدال آوران و قهرمانان را هرچه بیشتر تقویت نماید. در ادامه این مراسم که با اجرای موسیقی و برنامه های شاد و متنوع همراه بود از قهرمانان و مدال آوران ورزش استان در سال گذشته تجلیل به عمل آمد و ورزشکاران هیأت ورزشی جودو استو، ووشو، کوهنوردی که صاحب عناوین و مدال های متعدد بودند مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند و از طرف استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان استان و جمعی دیگر از مسئولین به آنان لوح یادبود اهداء شد.
گفتنی است آقایان سلیم جوکار، محمد فتاحیان، جمال موسوی، وحید موسوی و سرکارخانم اکرم فتاحی از اعضاء هیئت ورزشی جودو  استو بودند که دراین همایش از آنان تجلیل بعمل آمد. همچنین آقایان فرشاد عباسی، میلاد مرادی، علی باقریان، میثم باقریان، اکبر دشتیان، احمدرضا دشتیان، مجید پروازه، رضا مسعود جود، محمد فتحی ، سامان پور رحیمی، محسن چترروز، حسین نیکو، سعید گشتاسبی و سرکار خانم طاهره صادق فر از اعضای هیئت کونگ فو استان بوده که
در این همایش مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند. از اعضای هیئت ورزشی ووشو نیز از آقایان مجاهد آبان نسب، سعید کرمی، محسن تندخو و سجاد اعتمادیان نیز به پاس افتخارات و مدال آفرینی آنان در این همایش تجلیل شد. هیئت کوهنوردی استان هم در این همایش مورد تجلیل قرار گرفت و آقایان سید نورالدین حسینی مهر، رامین حیدری، عبدالصاحب کفایی نژاد و سرکار خانم حمیرا عوض پور به عنوان قهرمانان این رشته ورزشی معرفی شده و به حمایت آنان در این مراسم ارج نهاده شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چندرسانه اي