۸:۳۴:۲۶ - چهارشنبه ۳ خرد ۱۳۹۱
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فتح خرمشهر، فتح ارزش ها بود

اين مراسم با حضور مهندس قباد نگين تاجي شهردار پايتخت طبيعت، مهندس مرادي معاونت فني و عمراني شهرداري، مهندس باقري نائب رئيس شوراي اسلامي شهرياسوج، مهندس سجاد بهرامي شهردار منطقه يک ، مهندس پناهي معاونت خدمات شهري، مهندس دهنوي مدير عامل فضاي سبز و پارک ها، علي اکبر نگين تاجي سرپرست تيم شهرداري ياسوج،  مهندس امين پناهي شهردار ناحيه دو، مهندس باقر پور معاونت اداري و مالي  و کارکنان شهرداري ياسوج برگزار گرديد.
در ابتداي اين مراسم شهردار شهر ياسوج ضمن عرض تبريک به مناسبت سوم خرداد روز آزاد سازي خرمشهر و شهداي شهرداري ياسوج گفت: انجام مسابقات بزرگداشت آزاد سازي خرمشهر به همت شهرداري و شوراي اسلامي شهر ياسوج کمترين کاري است که مي توان در مقابل تمام ارزش هاي سوم خرداد و آزاد سازي خرمشهر انجام داد.
مهندس قباد نگين تاجي افزود: در مقابل همه بزرگواري ها، شجاعت ها، شهامت ها و رشادت هايي که روزگاري فاتحان جبهه هاي جنگ در مقابل دشمنان اين کشور و ملت که قصد نابودي و ضربه زدن به ارزش هاي انساني، انقلابي و فرهنگي اين کشور را داشتند،انجام داده اند، اين کار يک کار کوچک و به نشانه سپاسگزاري از اين بزرگواران است.وي خاطر نشان کرد: اگر چه سه دهه از آن حماسه جاودان گذشته اما امروز وظيفه ما حفظ معيارها و ارزش هاي انقلاب اسلامي است و ادامه راه آنها حفظ ارزشهاست. شهردار ياسوج با اشاره به سخن امام خميني(ره) در مورد فتح خرمشهر اظهار داشت: در توصيف اهميت فتح خرمشهر همين بس که امام خميني(ره) فرمودند: فتح خرمشهر فتح خاک نبود، فتح افلاک بود. وي اضافه کرد: اگر در اتفاقات زمان جنگ مطالعه و جستجو کنيم به اهميت حماسه سوم خرداد پي خواهيم برد و متوجه خواهيم شد که همه فتوحات و عمليات پيروزمندانه سپاه اسلام از فتح خرمشهر شروع شد.
مهندس نگين تاجي گفت : بعد از فتح خرمشهر دشمنان ايران و اسلام در صدد ضربه زدن به ارزش ها و اعتقادات مردم برآمدند که به حمداله تاکنون با درايت مقام معظم رهبري و همت مسئولان نظام مقدس جمهوري اسلامي و مردم فهيم،آگاه و هميشه در صحنه ايران نتوانسته اند و کساني که در جايگاه و پست هاي اين بزرگواران شهيد بوده اند، اين راه را ادامه داده اند.  وي با اشاره به امنيت و آسايش امروز ملت ايران،تصريح کرد: اگر امروز ما مي توانيم در آسايش زندگي کنيم و به مردم خدمت کنيم همه از وجود و برکت خون شهداست و برگزاري چنين يادواره هايي کمترين و کوچکترين کاري است که ما مي توانيم در قبال آنها انجام دهيم.
شهردار ياسوج هدف از انجام اين گونه مراسمات را فرهنگ سازي و گراميداشت ياد و خاطره شهدا برشمرد و عنوان داشت: با استناد به اين سخن که عقل سالم در بدن سالم است ، لذا مي طلبد که اين گونه يادواره ها با انجام مسابقات ورزشي تزئين شوند تا هم فرهنگ سازي در امر ورزش صورت پذيرد و هم ياد خاطره شهدا گرامي داشته شود. در اين مراسم نيز نائب رئيس شوراي اسلامي شهر ياسوج ضمن تبريک سوم خرداد آزاد سازي خرمشهر و همچنين برگزاري جام يادواره شهداي شهرداي گفت: همت و فرهنگ سازي شهرداري و شوراي اسلامي شهر ياسوج جهت برگزاري اين چنين برنامه هاي فرهنگي را ارج مي گذاريم. مهندس باقري با بيان اينکه انسان سالم محور توسعه است ابراز داشت: ما معتقديم جامعه اي که مي خواهد پيشرفت کند بايد از وجود انسان هاي سالم برخوردار باشد و اين مهم جز با برگزاري اين مراسمات و برنامه ها ميسر نمي شود.
سرهنگ نصير زاده نيز با تبريک سالروز آزاد سازي خرمشهر اضافه کرد: اگر امروز دشمن ياراي مقابله با ايران را ندارد، از تأثيرات فتح خرمشهر است. وي در مورد اهميت فتح خرمشهر گفت: سران رژيم بعث عراق در صحبت هاي خود گفته بودند که اگر شما خرمشهر را آزاد کرديد ما کليد بصره را به شما مي دهيم و اين خودشان از اهميت اين عمليات بزرگ و پيروزمندانه دارد وي از شهرداري و شوراي اسلامي شهر ياسوج جهت برگزاري اين مسابقات تشکر و آن را گامي مهم در ارج نهادن به مقام شامخ شهدا دانست.
معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري ياسوج نيز در گفت گو با خبرنگار عصر انتظار گفت: اين جام به مناسبت آزاد سازي خرمشهر و شهداي شهرداري به ميزباني شهرداري ياسوج و با مسئوليت معاونت فرهنگي شهرداري هر ساله برگزاري مي شود. وي تعداد تيم هاي شرکت کننده در اين مسابقات را ده تيم عنوان کرد و افزود: اين ده تيم در دو گروه ۵ تيمي و به مدت يک هفته با هم به رقابت مي پردازند. سيد صابر محمديان تصريح کرد: در پايان اين مسابقات از سه تيم برتر، ۵ بازيکن اخلاق، مسن ترين بازيکن، فني ترين بازيکن و آقاي گل اين مسابقات تقدير خواهد شد. گفتني است مسابقات جام آزاد سازي خرمشهر و شهداي شهرداري ياسوج به مدت يک هفته از تاريخ ۱/۳/۹۱ لغايت ۷/۳/۹۱ در سالن شهرداري برگزار مي گردد. اسامي تيم هاي شرکت کننده در اين رقابت هابه شرح زير مي باشد.
خدمات شهري، حوزه فني، اداري و مالي، سي ان جي،  ناحيه دو ، پايتخت سبز، ناحيه يک، اتوبوسراني، آتش نشاني، نقليه

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چندرسانه اي