جشنگاه پیشکسوتان در عزمگاه شهرداری | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
جشنگاه پیشکسوتان در عزمگاه شهرداری

این عمل شایسته تبریک و تقدیر از سوی مجموعه شهرداری، کار شایانی در زمینه تقویت فرهنگ احترام به پیشکسوتان در هر عرصه ای است که امیدواریم این فرهنگ نیکو و اسلامی در جامعه اسلامی ما نهادینه شود.در خرداد روزی به منظور پاس و پاسداشت زحمات کارکنان بازنشسته شهرداری آئین باشکوهی با عزم شهردار، بازنشستگان، کارکنان و اعضای شورای اسلامی پایتخت طبیعت در دوره های گذشته به بزم نشست. شهردار پایتخت طبیعت در آئین تجلیل از بازنشستگان شهرداری گفت: در سیستم کاری شهرداری همواره احترام به پیشکسوت و استفاده از تجربیات و نظریات و پیشنهادات آنها به عنوان یک اصل اساسی، مد نظر خواهد بود. مهندس محمد بهرامی با اشاره به حرمت داری از حریم بازنشستگان، افزود: بی تردید در پنج دهه اخیر همه تلاشگران عرصه سبزی و سرسبزی یاسوج در ایجاد زیرساختهای شهری سهم بسزایی داشتند بنابراین لازمه تجلیل از آنان، این است که به بهترین وجه ممکن از یکایک آنان تقدیر و تشکر شود. وی بیان اینکه مدیریت شهری  مرکز استان در واقع با اهتمام جدی سایر کارکنان کنونی شهرداری رهرو راه کسانی هستند که از ابتدای تأسیس شهرداری و با وجود معضلات فراوان، زیر ساختهای شهری را در این شهر بنیانگذاری نمود و خاطرنشان کرد: پایبندی به اصول انسانی، اخلاقی و مشی و روش انسانی باعث می گردد که حضور در جمع پیشکسوتان وبازنشستگان عرصه خدمت شهرداری یاسوج، افتخاری بزرگ برای همه کارکنان امروزی شهرداری باشد. بهرامی با اشاره به اینکه خدمات کارکنان شهرداری نسبت به سایر اقشار جامعه متنوع تر و پر رنگتر است اظهار داشت: تمامی خادمان خدوم مردم در شهرداری یاسوج بایستی خدمت صادقانه را غنیمت شمرده و در راستای  رسیدن به استانداردهای کمی و کیفی خدمات خود کوشا باشند. دراین صورت این نوع خدمت به مردم کمتر از عبادت نخواهد بود.  به گفته وی براساس نظرسنجی ها و فعالیتهای آماری و کارشناسی شده شرایط پایتخت طبیعت، احتیاجات شهروندان،ذائقه های شهروندی  نسبت به گذشته بسیار تغییر پیدا نموده و همین امر لازمه تبیین، تدوین و تنظیم برنامه های کارشناسی شده ، جامع و مانع را در زمینه های مختلف عمرانی، فرهنگی، هنری و خدماتی برای ذائقه های جدید شهروندان مشخص می نماید.
شهردار یاسوج با اشاره به تغییر سیاست دولت نسبت به شهرداریها ابراز داشت: این تغییرات تنها منحصر به گوناگونی نیازهای شهروندان نمی شود بلکه سیاست دولت نسبت به شهرداریها نیز تغییر کرده و امروزه شهرداریها بایستی باخودکفایی، خود محوری و درآمد زایی با شیوه های گوناگون، بودجه مورد نیاز خود را تأمین کند.  وی در ادامه  اضافه کرد: برخلاف سایر مدیران دستگاههای اجرایی، شهرداران همواره دغدغه تأمین منابع مالی لازم برای پرداخت حقوق و مزایای مجموعه خود را دارنُد. درصورتیکه در گذشته حقوق کارکنان و هزینه های لازم برای فعالیتهای عمرانی و خدماتی شهرداریها را دولت تأمین می کرد. بهرامی اقشار بازنشسته جامعه را سرمایه های ارزشمند آن جامعه خواند و عنوان کرد: بازنشستگان شهرداری در طول 4 سال گذشته پیوسته با انتقال تجارب و دانسته های خود، مدیریت شهری مرکز استان را همیاری و همراهی کردند. وی پایه گذاری شهرداری یاسوج را در سال 44 برشمرد و یادآور شد: کارکنانی که اکنون عمری به درازای عمر شهرداری داشته و از ابتدا در این دستگاه اجرایی شروع به خدمت نموده و اکنون به عنوان پیشکسوت شناخته می شوند با تجربیات زیاد خود حرفهای بسیاری برای گفتن دارند و ما نیز امیدواریم با استفاده بهینه از این تجارب و سوابق بتوانیم خدمات با کیفیت تری به مردم ارائه دهیم.در این آئین یکی از بازنشستگان با گلایه از شهرداران قبلی گفت: با آمدن مهندس بهرامی، بازنشستگان جان تازه ای گرفتند. پیشکسوت دیگری در عرصه سبزی و سرسبزی شهر گفت:از سال 45 و یکسال پس از افتتاح شهرداری یاسوج، قدم در این عرصه گذاشتم. علیداد محمدی در پاسخ به سئوال آزار رساندن به درختان، افزود: چنانچه فرد یا افرادی به درختان در خیابان آسیبی وارد نماید، با تمامی وجود ناراحت می شوم و حتی الامکان سعی در توجیه و راهنمایی آن فرد دارم.
وی با بیان اینکه اولین مبلغ حقوق خویش را با مبلغ 351 تومان شروع نموده، خاطرنشان کرد:
در طول دوران خدمتم خاطرات تلخ و شیرینی از مجموعه مدیران و کارکنان شهرداری دارم و اکنون با زندگی در این سیستم صاحب پنج فرزند دکتر،دو مهندس و یک معلم می باشم که اینها همه از دسترنج سالهای تلاش و مرارت در سیستم شهرداری بوده است.
سید الیاس چراغزاده رئیس اسبق شورای شهر یاسوج در آئین تجلیل از بازنشستگان گفت: کم توقع ترین و کارا ترین نیروها، کارکنان شهرداری هستند. بطوریکه اهل خانواده و بویژه همسران بازنشسته های شهرداری دارای خاطرات بسیاری در عرصه شهرداری هستند.وی با اشاره به زحمات ملال آور و سخت کارکنان شهرداری به ذکر خاطراتی از زمان فعالیت خود در شورای شهر پرداخت و افزود: در زمان حضور در شورای شهر جدول کشی خیابانها تازه به مرحله اجرا در می آمد و کارکنان شهرداری با تعامل نیروهای زحمتکش شورای شهر شروع به بهسازی خیابانهای شهر نموده و این مهم را با وجود مرارتهای بسیاری به انجام رساند. چراغزاده سیستم شهرداری آن زمان را فاقد نیروهای متخصص خواند و ابراز داشت: در سایه تلاش شبانه روزی کارکنان شهرداری است که امروزه چهره شهر را چون چهره واقعی شهر می بینیم و جا دارد که در اینجا از همه کسانی که بی توقع به خدمت رسانی
در شهرداری می پرداختند تقدیر و تشکر نمائیم. یکی دیگر از بازنشستگان مجموعه شهرداری، در بزم سپاس از پیشکسوتان شهرداری گفت: بازنشستگانی که امروز مورد لطف لطیف شهردار قرار گرفته اند روزی در عرصه تلاش چون جوانی برومند جولان میدادند و اکنون گذر روزگار برف پیری را  بر سرو روی آنان پاشیده است و این سپیدی برف نشان از همان پیشکسوتی دارد.
خلقی پور با اشاره به وضعیت سابق پایتخت طبیعت افزود: بنده در سال 50 به استخدام درآمدم. سالی که در شهر ما اثری از راههای آسفالته و امکانات شهری نبود و تنها کارکنان شهرداری با تمام وجود اقدام به آبرسانی و دیگر بسترهای شهری نمودند. 
وی با بیان تأسف ابراز کرد: بسیاری از آن تلاشگران اکنون در بین ما نیستند و تنها شاهد دسترنج آن عزیزان می باشیم.
وی هر سایه درختی را از دسترنج بازنشستگان شهرداری خواند و خاطرنشان کرد:کارکنان شهرداری بی چشمداشتی به اضافه کار، ساعت کار، پاداش و… تلاشگر عرصه ساختن شهری برای مردم یاسوج بودند و هرگز هیچگونه انتظاری از کس یا کسانی نداشتند
خلقی پور با ذکر خاطراتی از دوران کاری خویش در شهرداری اظهار داشت: در آن زمان هرکس به سهم خویش تلاش می کرد تا یک درخت بیشتر بکارد، جدول گذاری و عمران و آبادی نماید و تنها عشق به خدمت ملاک کاری هر شخصی بود.
وی به نیکی از شهرداران سابق پایتخت طبیعت یاد نمود و عنوان کرد: در اینجا جا دارد از شهردار یاسوج تشکر کنم که به یاد بازنشستگان بودند و از وی انتظار دارم که هرگز نگذارند حق و حقوق بازنشستگان که زحمت های بی توقعی کشیدند پایمال شود. عضو اسبق شورای شهر یاسوج در مراسم تجلیل از بازنشستگان شهرداری یاسوج گفت: انسان هر کاری را که انجام داده در پرونده وی موجود بوده و اجر کار هر شخصی محفوظ است و در این جا خدارا سپاس می گوئیم که مسئولی پیدا شده و به یاد  پیرمردهای عصا بدست افتاده است و او کسی نیست جز بنیانگذار کار، تلاش و توسعة شهر یاسوج که مطمئنا اجر زحمات وی محفوظ خواهد ماند.
شیروان وظیفه شناس با اشاره به خاطرات خویش با شهردار یاسوج افزود: زمانی که این پیشکسوتان ، پیرمردها وبازنشستگان در عرصه شهرداری شروع به فعالیت نمودند وتنها خیابان شهر را گسترش دادند هیچ گونه امکاناتی نبود و این رشد و توسعه شهری ، اینها همه معجزه است.  به گفته وی نتیجه کار و تلاش این نیست که هرکس کاری انجام داد فردا دستمزدش را گرفته بلکه همه کارهای مطلوبی که انسان انجام می دهد باعث می شود که فرزندانی از راه روزی حلال تربیت کرده  بدین ترتیب که از حقوق 351 تومانی کارگری در شهرداری فرزندان وی میلیونها تومان حقوق بگیرند.وی هرکاری را برای رضای خدا مثمر ثمر خواند و ابراز داشت: هرکاری در هر عرصه ای در راه رضای خدا و خلق خدا صورت بگیرد حتما نتیجه خواهد داد و هرکاری که شهردار امروز برای خدا انجام دهد در نزد خداوند بی پاداش نخواهد ماند. وظیفه شناس یکی از کارهای اولیه شورای شهر را ساماندهی آبشار یاسوج خواند و در راستای تلاش شورای شهر در عرصه تغییر و تحولات در شهرداری عنوان کرد: در دور اول شوراها چارت سازمانی شهرداری مربوط به سال 52 بود و هیچ اقدامی در جهت تغییر این چارت نشده بود بالطبع با توجه به وضعیت و چارت سازمانی، بخشهای مختلف و زیرمجموعه های شهرداری تعریف نشده بود ولی اکنون سازمانهایی که وجود دارند نتیجه کار شوراها و شهرداریهایی است که در این فاصله زمانی وجود داشتند.
وی از سازمان تاکسی رانی، اتوبوسرانی، فضای سبزو… به عنوان سازمانهای جدید نام برد و یادآور شد: قبل از جریان شوراها وقتی شخصی فوت میکرد مردم برای فراهم کردن قبر دچار معضلات بسیاری می شدند اما امروزه با ساماندهی قبرستان شرف آباد بسیاری از مشکلات مردم مرتفع شده است .این عضو سابق شورای پایتخت طبیعت مردم شهر یاسوج را مردمی قدردان و فهیم برشمرد و تأکید کرد: باید پیوسته وضعیت گذشته شهر را به رخ آنان کشیده وبگوئیم این نعمت ها بیشتر خواهد شد اگر سپاسگزار پروردگار بی همتا باشیم.  وظیفه شناس با ذکر خاطره ای تصریح کرد:  مهندس بهرامی در توسعه و پیشرفت شهر، سنگ تمام گذاشته اند و جا دارد از همین جا از وی تشکر نمائیم و امید داریم زمینه و بسترهایی فراهم آید که بگذارند کارهای بهتری صورت بگیرد.یکی دیگر از بازنشستگان شهرداری گفت: دو ویژگی همواره در وجود یک مدیر بایست وجود داشته باشد؛ شجاعت و تصمیم گیری که این دو صفت نیکو به عینه در وجود شهردار دیده می شود هرچند که وی دارای ویژگیهای بسیار نیکویی هم هست اما این دو ویژگی در رأس ویژگیهای شهردار قرار دارد.
حاج قمصور پایدار با ذکر خاطره ای درباب تعامل با دستگاههای دیگر افزود: شهرداری تشکیلاتی است که باید با قدرت برخورد نموده و در تعامل با دستگاههای مختلف با رعایت قانون به خدمات دهی در عرصة شهر و شهرسازی می پردازد. یکی دیگر از بازنشستگان عرصه تلاشگری شهرداری گفت: از مهندس بهرامی شهردار خدوم و زحمتکش شهر یاسوج، معاونین وی، از شهرداران نواحی 1 و 2 ، از مسئولین چندگانه شهرداری و مدیران عامل تابعه شهرداری تقدیر و تشکر می نماییم. عادل پور با  اشاره به سخنی از امام علی(ع) که قدر و منزلت هر انسانی به اندازه همت و تلاش اوست، افزود: همانطوریکه در تاریخ بوده و در جامعه فعلی هم می بینیم افرادی در جامعه مؤثر واقع می شوند که به عنوان یک فرد تحول گرا نظرها را حول محور خود جمع نموده و بتواند با همت خود بر محیط اطراف تأثیرگذار باشد و ما این خصیصه را در بهرامی می بین
یم بطوریکه وی توانست تحولات عظیمی را در شهرداری بوجود آورده و اکنون ناظر این ثمره می باشیم.
وی  شهرداری را در گذشته دارای فراز و نشیبهای بیشماری دانست و ابراز کرد: همانگونه که بازنشستگان استحضار دارند شهرداران قبلی نیز در مقاطع خود با توجه به امکانات محدود تحولاتی را ایجاد نمودند که اکنون زحمات آنان بصورت مستمر ادامه دارد.به گفته وی مهندس بهرامی اولین مدیری بوده که توانسته با وقت گذاشتن برای بازنشستگان در سیستم اداری یادی نماید. عادل پور امکانات شهرداری را محدود و عرصه تلاش شهرداری  را با گستره ای وسیع خواند و اضافه نمود: در بعد اداری شهردار یاسوج اصلاحات کاربردی، ساختاری و علمی را بوجود آورده که این خود باعث افتخار کارکنان شهرداری است . وی با بیان اینکه شهرداری با نگرش علمی به سمت و سوی تکنولوژی و علوم روز سوق پیدا نموده، اظهار داشت: تأکید شهردار براین بوده که با توجه به آموزه های علمی و عنایت به پیشرفت های روز، کار را به پیش ببریم و در این زمینه با بکار بردن نیروهای جوان و کمک فکری بازنشستگان توانسته اند فعالیتهای بسیار نیکویی را به سرانجام رسانده و هم اکنون این روند را پیگیری می نمایند. این پیشکسوت شهرداری با اشاره به قدمت نه چندان طولانی شهر یاسوج تأکید کرد: مشکلاتی را که مردم با آن دست و پنجه نرم می کند تنها در سایه همت والایی حل می گردد و مهندس بهرامی در این زمینه نهایت تلاش خود را بکار می برد. عادل پور در فرجام سخنان خویش از شهردار پایتخت طبیعت خواهش نمود طی ابلاغی یکی از معاونین شهرداری را مسئول امور بازنشستگان نموده و تصریح کرد: از شهردار محترم میخواهیم برای بازنشستگان در جهت سفر زیارتی عتبات و عالیات تسهیلاتی را فراهم نموده و در اینجا از شهردار و همه کارکنان شهرداری کمال تشکر را دارم که این محفل را بوجود آوردند و امیدواریم بتوانیم پاسخگوی خدمات و زحمات این مجموعه قدر دان و تلاشگر، در عمل باشیم.
گفتنی است در این آئین، فرزند یکی از بازنشستگان با اجرای دکلمه ای از شهردار تشکر و قدردانی کرد و در ادامه همین آئین گروه موسیقی فولکلور اسفندیار احمدی با اجرایی که از ذوق زیبای این هنرمندان برمی آمد وبر خاطر زیبای حاضران می نشست به اجرای موسیقی مقامی و محلی بویراحمدی پرداختند.
شایان ذکر است برنامه با اجرای نمایش و اهداء لوح تقدیر به همراه مبلغی وجه نقد به بازنشستگان به کار خود پایان داد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد