پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

عزم سپاس در بزم کوچ نشینان | بندیر نیوز

کد خبر: 19
تاریخ انتشار: ۲۲ خرد ۹۰ - ۰۹:۰۳

اشاره/آموزگار! آن روز که توانایی نوشتن واژه ای را نداشتم قلم را با زیبایی در دستان کوچکم به گردش در آوردی و به من آموختی که بنویسم «معلم مهربانم روزت مبارک»
معلم گرانقدرم!
روز معلم گذشت و در یادها چون خاطره ای ماندی. آنچنان شغل معلمی مقدس است که هر روز بایست روز معلم باشد. در روز معلم برخی ها در حوزه شهر به سپاسگزاری از معلم برخاسته و با هر ابزاری از قبیل سخنرانی، برپایی همایش و … پاسدار حرمت حریم آموزگاری بودند.

اما سئوال اینجاست که معلمان در عشایر و آن هم در مناطق محروم توسط چه کسانی مورد تجلیل واقع شوند؟
مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در کاری بدیع و نو به اتفاق مسئول روابط عمومی آن آزمایشگاه از دو مدرسه سیار عشایری میان تنگان و پرزه در محرومترین منطقه استان بازدید به عمل می آورند و به رسم رسام یادبود هدایایی از سوی مدیر آموزشگاه به معلمین و دانش آموزان اهداء می گردد. این عمل بس گرانبها دارای معانی بدیع بسیاری است. از یک سو سبب بسترسازی در تجلیل از معلم در تمامی عرصه های فعالیت آموزش و پرورش خواهد شد و از سوی دیگر به یک نوع فرهنگ سازی تبدیل می شود که تنها تجلیل از مقام معلم با سخنرانی ، برگزاری جلسات تجلیل از مقام معلم و همایش و … کافی نبوده بلکه عملاً باید گام در سپاسگزاری از معلم برداشت و این حرکت عملی به یک فرهنگ تبدیل شود.مهندس حسین مرادی در باب این فرهنگ سازی گفت: معلمی عشق است که در راه خدمت به جامعه متبلور می شود و شکوفایی آن نوری است که در دل هر بی سوادی روشنی می بخشد . وی با اشاره به خدمت در جامعه اسلامی، افزود: خدمت در جامعه اسلامی کشور ما به ویژه جامعه عشایری نوعی فداکاری و ایثار است که اگر با خلوص نیت انجام پذیرد؛ اجر معنوی آن باعث سعادت دنیا و آخرت خواهد شد.
گفتنی است که مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان با این حرکت زیبا و جدید خود به ما آموخت که می توان با عشق در گذر از سنگلاخ  ها و ناهمواریها به نواحی صعب العبوری رسید که حکایت معلم و شاگردی در آنجا با زیبایی جاریست. در آن مناطقی که از امکانات روز دنیا خبری نیست اما همچنان عشق آموختن و آموزش میان آموزگار و دانش آموز به حیات زیبای خود ادامه می دهد. ما عصر انتظاریها امیدواریم که این نوآوریها در راستای فرهنگ سازی همچنان ادامه داشته باشد و با بسترسازی مناسبی به یک فرهنگ زیبای سپاس در جامعه نهادینه شود. 

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما