ترنم سرود ملی بر لبان گلهای بی سرود | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
ترنم سرود ملی بر لبان گلهای بی سرود

احسان قهرمان! با شنیدن برگشتنت به سرزمین دل انگیز کهگیلویه وبویراحمد چنان بیدل به سوی فرودگاه یاسوج پر کشیدم تا آن سرو قامتی قهرمان آسیا را دیده نواز دیدگانم نمایم و در فرودگاه پایتخت طبیعت، حضور دوستان ناشنوا در جمع استقبال کنندگان دیدنی تر از هر لحظه ای بود.
هیأت ورزشی ناشنوایان استان با تدارک برنامه ای در استقبال از جوان ورزشکار احسان شیخ ممو که در مسابقات فوتبال ناشنوایان آسیایی در کره جنوبی با همراهی تیم ملی ناشنوایان جمهوری اسلامی ایران مفتخر به کسب مقام قهرمانی شده بود، با حضور آقایان موسوی معاونت توسعه ورزش تربیت بدنی استان، رحیمی رئیس دفتر مدیر کل تربیت بدنی استان، چشم آویز ریاست هیأت ورزشهای ناشنوایان استان، پاریاد مربی ورزش ناشنوایان، خانواده شیخ ممو، دوستان ناشنوا و خبرنگاران نشریه عصرانتظار تجلیل ویژه ای از این قهرمان استان به عمل آمد. پدر احسان که سالها در کسوت ورزش خاک خوردة گودهای ورزشی است ، احسان را متعلق به همه جامعه می داند و با تشکر از مدیریت و پرسنل سازمان بهزیستی گفت: انتظار می رود دستگاههای دولتی توجه بیشتری به قهرمانان و افراد با استعداد جامعه هدف داشته باشند. ابراهیم شیخ ممو با اشاره به قهرمانی فرزند برومندش در مسابقات آسیایی فوتبال ناشنوایان افزود: در کشور ما به این مهم توجه آنچنانی نشده،صداوسیما به این قبیل مسائل که جنبه ملی دارد توجه کافی  در پوشش اطلاع رسانی نداشته است و جا داشت که مسئولین و به ویژه رسانه ها این موضوع مهم را مورد التفات و توجه بیشتری قرار دهند. وی با تشکر از کسانی که این قشر از جامعه(ناشنوایان) را درک می کنند، خاطرنشان کرد: از سال 59 به بعد در عرصه داوری فوتبال  زحمت کشیده ام و تجربه کافی در این زمینه دارم و زیبنده بود با توجه به اهمیت ورزش و نادر بودن چنین  مقام هایی به صورت پر رنگ مطرح شود زیرا تأثیرات مطلوبی در روحیه جوانان دارد.
شیخ ممو با بیان اینکه فرزندش برای کشور افتخارآفرین شده است ابراز داشت:احسان متولد سال 1370 است و تنها به همراه یک بازیکن از استان تهران سن پایین تر از 20 سال داشته و بقیه بالاتر از 24 سن بوده اند.وی با بیان مشکلات ناشنوایان به ایراد سخن پرداخت و عنوان کرد: با وجود مستعد بودن این قشر و اینکه دارای مدرک تحصیلی بوده، شاغل نیستند. در صورتیکه هیأت محترم دولت مصوبه ای دارد مبنی بر اینکه 3 درصد از سهمیه استخدامی دستگاههای دولتی می بایست  با معرفی سازمان بهزیستی به معلولینی که مدرک علمی و توان جسمی داشته اختصاص داده شود .
گفتنی است که پدر احسان شیخ ممو، در شغل شریف معلمی تلاش نموده و ماحصل زندگیش 5 فرزند است که سه فرزند وی بنا به تقدیر پروردگار ناشنوا و دو فرزند دیگرش سالم است که یکی در رشته مهندسی شیمی گرایش پالایش  در دانشگاه دولتی و فرزند دیگرش با نام عرفان شیخ ممو در دبیرستان سال سوم تجربی تحصیل می کنند.
در حاشیه استقبال از قهرمان ملی ایران،ریاست هیأت ورزشهای ناشنوایان استان در گفتگو با خبرنگار عصرانتظار گفت: مسئولین استان همانگونه که از سایر ورزشکاران حمایت می نمایند، از آنان انتظار می رود که در زمینه ورزش معلولین و ناشنوایان حمایت جدی  داشته باشند تا ضمن دلگرمی ورزشکاران معلول و ناشنوا، زمینه برای رشد و ترقی جامعه با بسترسازی مهیا شود. محمد کریم چشم آویز با اشاره به افتخار آفرینی ورزشکاران ناشنوا در سطح بین المللی، افزود: افتخار آفرینی اسماعیل دژه در فوتسال و احسان شیخ ممو در فوتبال آسیا، کار بسیار بزرگی در ورزش کشور است و البته ضمن تشکر از سازمان بهزیستی و تربیت بدنی شایسته است که چون سایر قهرمانان ورزشی در بحث اعطای هدیه و تبلیغات رسانه ای با آنان رفتار نموده زیرا که احراز این مقام ها در تاریخ ورزشی  این استان برای اولین بار اتفاق افتاده است.
مربی فوتبال و فوتسال ناشنوایان استان آقای سردار پاریاد با 11 سال سابقه کار به عنوان دبیر ورزش مدرسه استثنایی شقایق مشغول به کار بوده و با عناوین سرمربی تیم فوتبال و فوتسال ناشنوایان استان، عهده دار این وظایف است و در این راستا 8 قهرمانی و نائب قهرمانی کشور را کسب نموده و به عنوان مربی سخت کوش و فهیم فوتسالیست اسماعیل دژه و فوتبالیست احسان شیخ ممو در میان استقبال کنندگان حضور داشت.
شایان ذکر است در این آئین خانواده فوتبالیست قهرمان، دوستان وی و جمعی از مردم ورزش دوست استان استقبال کم نظیری در بازگشت وی از مسابقات آسیایی کره جنوبی به عمل آوردند و عصرانتظاریها هم به نوبه خود این دستاورد ورزشی را به همه هموطنان تبریک و شاد باش می گویند.
اسامی گروهی از جامعه ناشنوایان که با بذل صمیمیت، یکرنگی و دوستی به استقبال این قهرمان آمده بودند به شرح ذیل می باشد:
سید اسماعیل دژه: نایب قهرمان فوتسال آسیا در سال گذشته در سنگاپور،
سردار پاریاد: مربی ورزش ناشنوایان
احمد علمداری،حمید آقا شیری،محسن اسپری،رحمت الله فتحی نژاد،ابراهیم واثق فرد،عنایت رضوی،هومان معصومی حسین آذرپیرا،عیسی یوسفی نیا،فاطمه شیخ ممو،فریده موسوی،آفرین مومن ،ذاتمه دست گشاده

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد