شباهنگ پالایشگاه در سرزمین طلای سیاه | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
شباهنگ پالایشگاه در سرزمین طلای سیاه

بندیر نیوز

به اعتقاد جمع کثیری از مردم ،استاندار کهگیلویه و بویراحمد از موقعی که به این پست حساس گمارده شده است فارغ از هر گونه جناح بازی ، خط، حزب و … با شعار توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد شروع به کار نمود . یکی از کارهای علمی تیم کاری وی، دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی با برگزاری همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری کهگیلویه  وبویراحمد بود که همین چند ماه پیش قدم بر خاک زرخیز استان گذاشتند و زمینه را برای اشتغال آفرینی و تولید ثروت رقم زدند.
استان ما با داشتن قریب 25 درصد ذخایر نفت و گاز ، همیشه از نبود صنایع مرتبط با نفت و گاز نالیده است. خبر احداث پالایشگاه گچساران یکی از رهآوردهای همان همایش بین المللی بود که اینک به بار نشسته است.


 

ما عصر انتظاریها از کسانی که با مایه گذاشتن از جان و دل در راستای توسعه ی استان گام بر می دارند ؛ تشکر خود رابه نیابت از مردم فهیم استان اعلام می نمائیم.سرزمین تفتان گچساران در سوزانترین روزهای سال شاهد آئین کلنگ زنی پالایشگاه 120 هزار بشکه ای گچساران با حضور مدیران عالی استانی، مدیران محلی، سرمایه گذاران داخلی و خارجی در لیشتر گچساران بود. به جهت اهمیت موضوع ،مروری دوباره بر گفته ها وناگفته های این پروژه عظیم می نماییم .استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آئین کلنگ زنی پالایشگاه گچساران گفت: پالایشگاه گچساران مایه فخر نظام جمهوری اسلامی در این منطقه و از نمودهای شکوهمند جهاد اقتصادی است. مهندس قوام نوذری با اشاره به امنیت ایران در منطقه ، افزود: ایران در بین کشورهایی با بسترهای آماده برای سرمایه گذاری و رشد اقتصاد، امن ترنی فرصت و بهترین موقعیت است. وی اظهار داشت: پالایشگاه 120 هزار بشکه ای گچساران مایه فخر نظام جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه و از مصادیق بزرگ جهاد اقتصادی مورد عنایت مقام معظم رهبری است. مهندس نوذری با بیان اینکه برگزاری همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان در راستای معرفی پتانسیل ها و توانمندیهای بالقوه استان ، در جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی بسیار مؤثر بوده ، خاطر نشان کرد: با توجه به پتانسیلهای بکر استان و بعد از معرفی و مطرح کردن 11 طرح با قابلیت سرمایه گذاری در همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ، حضور و استقبال شرکت های سرمایه گذار، نوید بخش توسعه، رشد و شکوفایی اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد شد.
وی ابراز داشت: پروژه پالایشگاه گچساران با تشریفات قانونی به شرکت چینی سیتیک واگذار شد.
مهندس قوام نوذری با اشاره به ظرفیت تولید 120 هزار بشکه بنزین و گازوئیل به صورت روزانه در این پالایشگاه، اضافه نمود: محصولات نفتی این پالایشگاه با استاندارد یورو 4 و با حجم سه میلیارد یورویی سرمایه گذاری که 75 درصد سرمایه گذاری توسط شرکت سیتیک، 15 درصد توسط بانک تجارت و 10 درصد توسط شرکت نفت انجام می گیرد، تولید خواهد شد.  به گفته وی این پروژه ، در مدت زمان سه سال و نیم به انجام خواهد رسید و با تأسیس آن 1 هزار نفر به طور مستقیم و بیش از 2 هزار نفر به صورت غیر مستقیم ، مشغول به فعالیت خواهند شد.
استاندار با اشاره به توانایی های شرکت سیتیک چین، عنوان کرد: این شرکت با توانایی احداث سدهای بزرگ برق آبی، فضاهای ورزشی، طرح های صنعتی ، معدنی و مسکن، کارخانه تولید قطعات ماشین آلات نفت و گاز و … می تواند در طرح های بزرگ و تأسیس آنها مشارکت نماید.
معاون شرکت سیتیک ، این شرکت را صد در صد دولتی و یکی از چهار شرکت بزرگ چین خواند و گفت: سیتیک پروژه های خط 1 و 2 مترو تهران را احداث نموده و در حال بستن قرارداد پروژه جدید 2 هزار کیلو متری راه آهن چابهار – مشهد- کرمانشاه- خسروی می باشد. چیو با اشاره به مشارکت سیتیک در توسعه پالایشگاه تهران و تبریز، افزود: این شرکت می تواند در پروژه های سدسازی، تولید قطعات اتومبیل، مسکن، آزادراه ، صنایع نفت و گاز، صنایع معدنی ، راه آهن، صنایع گردشگری و … سرمایه گذاری نموده و با تخصص در این زمینه ها، آمادگی سرمایه گذاری با استانداردهای جهانی در هر رشته از صنایع نامبرده را دارد.

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد