پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

۱۲۶ زندانی جرائم غیر عمد کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند | بندیر نیوز

کد خبر: 16021
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۹۸ - ۰۸:۳۶

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده از ابتدای امسال تاکنون ۱۲۶ زندانی جرائم غیر عمد این استان از زندان آزاد شده‌اند.

۱۲۶ زندانی جرائم غیر عمد کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند

به گزارش بندیرنیوز، اسماعیل جمیاری در نشست هیئت امنای ستاد دیه کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ۱۲۶ زندانی جرائم غیر عمد این استان از ابتدای امسال تاکنون با مشارکت و همکاری اعضای ستاد دیه، خیران و نیکوکاران، منابع استانی و کشوری ستاد دیه و همچنین استفاده از تسهیلات بانک‌های عامل از زندان آزاد شدند.

 

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۱۸ نفر مرد و مابقی زن بودند، عنوان کرد: میزان بدهی این تعداد زندانی آزاد شده در مجموع ۲۷۰ میلیارد ریال بود که با پیگیری و مداخله کمیته‌های صلح و سازش و دعوت از طرفین در مجموع از شکات و طلبکاران ۱۹۰ میلیارد ریال تخفیف گرفتیم و مابقی نیز از محل اعطای تسهیلات ارزان قیمت و کمک‌های بلاعوض تأمین و پرداخت شد.

 

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هم اکنون ۴۸۳ نفر در زندان‌های این استان به دلیل جرائم غیر عمد از جمله بدهی مالی به سر می‌برند که از این تعداد ۴۶۷ نفر مرد و ۱۶ نفر دیگر زن هستند.

 

جمیاری خواستار همکاری و تعامل بیشتر خیران و بانک‌های عامل برای فراهم کردن زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شد و افزود: امیدوارم در دوره رئیس کل جدید دادگستری شاهد افزایش همکاری‌ها در این راستا باشیم.

 

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست خواستار شناسایی زندانیان بدهکار و نیازمند شد و گفت: برای رهایی این افراد از ظرفیت‌های مختلف از جمله اعسار، تقسیط و تعیین مهلت‌های قانونی در قالب مرخصی و رأی باز و تلاش برای جلب رضایت شکات استفاده شود.

 

حسن نگین تاجی با تاکید بر اینکه نباید نسبت به معیشت خانواده زندانیان بی تفاوت باشیم، ادامه داد: ضروری است در راستای کاهش هدفمند جمعیت کیفری با تشکیل کارگروه‌های تخصصی ورودی زندان‌ها کنترل و زمینه اشتغال زندانیان آزاد شده فراهم شود.

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما