پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

کمبود ۱۷۰ معلم ابتدایی در شهرستان بویراحمد | بندیر نیوز

کد خبر: 15891
تاریخ انتشار: ۲۶ شهر ۹۸ - ۱۵:۰۹

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: این شهرستان با کمبود ۱۷۰ معلم در مقطع ابتدایی مواجه است .

کمبود ۱۷۰ معلم ابتدایی در شهرستان بویراحمد

به گزارش بندیرنیوز؛ علی حسن زاده افزود: ۴۲۰۰ معلم در حال کار و حدود ۲۷۰۰ معلم بازنشسته در این شهرستان داریم که حدود ۱۷۰ معلم در مقطع ابتدایی کمبود داریم و این مساله را به اداره کل آموزش و پرورش اعلام کردیم که قرار است این کسری معلم برطرف شود . وی اظهار کرد: تاکنون ۵۲هزار دانش آموز در مدارس شهرستان بویراحمد ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۲هزار دانش آموز مقطع ابتدایی و سایر دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم هستند .
حسن زاده با بیان اینکه حدود ۵۵۰ مدرسه در شهرستان بویراحمد وجود دارد، تصریح کرد: از ۱۵ تیر تا ۱۵ مهر اصل فعالیت های آموزش پرورش در ارتباط با تعمیر و تجهیز مدارس، ثبت نام دانش آموزی، ساماندهی نیروی انسانی، انتخاب و انتصاب مدیران و ایجاد فضای شاداب برای دانش آموزان است و در صورتی که کارها خوب پیش برود پروژه مهر خوبی خواهیم داشت که نباید هیچ کلاس بدون درسی داشته باشیم . وی ادامه داد: حدود ۱۰۳ مدرسه در شهرستان بویراحمد فرسوده، قدیمی و نیازمند تعمیرات جزئی است و حدود ۹۵ مدرسه در سیل اخیر آسیب دیدند که بیشتر این آسیب ها در شهر یاسوج بوده و با کمکی که از سوی فرمانداری و وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت تا حدودی این مدارس بهبود یافتند .
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد عنوان کرد: مدارس محدوده سررود شمالی(بلهزار و مادوان) و سررود جنوبی( نجف آباد و اکبرآباد و سرآبتاوه) با توجه به تراکم بالای جمعیت دانش آموزی در ساختمان های استیجاری هستند و تعداد زیادی از مدارس این مناطق نیاز به تعمیر دارند که حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تجهیزات جهت تجهیز مدارس درحال آماده سازی است که بعضی را در اختیارشان قرار دادیم و بعضی را به زودی تحویل می دهیم .
حسن زاده بیان کرد: امسال با هماهنگی سازمان نوسازی مدارس کشور و پیگیری نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا امکانات خوبی در اختیار این دو شهرستان قرار گرفته که قابل قبول است. حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای بویراحمد و دنا پیش بینی شده که با رایزنی نماینده و نوسازی مدارس کشور در اختیار شهرستان قرار خواهد گرفت . وی اظهارکرد: اول مهر ماه سه جشن شکوفه ها، عاطفه ها و جوانه ها به مناسبت شروع مدارس برگزار می شود .
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: جشن زنگ مهر مقاومت نیز که اول مهر در یکی از مدارس شهر یاسوج با حضور مسئولان شهرستانی و استانی به صورت نمادین برگزار می شود .
حسن زاده افزود: همه اقدامات لازم را انجام داده ایم تا این جشن ها به خوبی برگزار شوند و امسال همه زیرساخت ها و امکانات نسبت به سالهای قبل خیلی بهتر آماده شده است و می خواهیم سال تحصیلی بدون دغدغه داشته باشیم . وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۵ پروژه ناتمام مدرسه درحال ساخت داریم، بیان کرد: از نظر تجهیزات میز و صندلی مشکلی در شهرستان بویراحمد نداریم و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی نسبت به سال گذشته بهتر است .
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد تصریح کرد: سال گذشته ‌سرویس های ایاب و ذهاب دانش آموزان را برای مدارسی که خواهان استفاده از سرویس مدارس هستند‌، به پنج شرکت واگذار کردیم و ۴۹۰۰ دانش آموز از حمل و نقل عمومی شامل مینی بوس و اتوبوس استفاده کردند .
حسن زاده خاطرنشان کرد: شرایط انتخاب این سرویس ها داشتن مجوز تاییدیه از اتوبوسرانی، مدارک اخلاقی، فنی ماشین که پلیس راهور تایید کند، کارت سرویس و پروانه حمل و نقل از اتوبوسرانی است.

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما