امروز

جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۱:۰۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش بندیرنیوز؛ در گشت مشترک تعزيرات حکومتي با حضور رضا زيرائي مديرکل تعزيرات حکومتي استان از يک واحد توليدي مواد پلاستيکي بازديد، که طي اين بازرسي منجر به کشف و توقيف چهارصد کيسه از مواد اوليه پتروشيمي که بايد به صورت بورسي خريداري و به کارخانجات توليدي داراي مجوز تحويل داده مي‌شد، گرديد.

رضا زيرائي مديرکل تعزيرات حکومتي استان در اين باره گفت: اين کارخانه فاقد مجوز و پروانه ساخت که مدتي شروع به کار کرده بود براي تأمين مواد اوليه خود اقدام به خريد مواد از طريق غيرمجاز نموده که با هوشياري گشت مشترک تعزيرات حکومتي منجر به کشف و توقيف اين مواد پتروشيمي گرديد و پرونده تخلفي اين واحد توليدي به تعزيرات حکومتي ياسوج ارسال شد.

 

** پلمب کارخانه توليد آب ميوه در ياسوج

همچنين در گشت مشترک تعزيرات حکومتي و بازرسان دانشگاه علوم پزشکي و صنعت و معدن به دليل توليدات فاقد مجوز بهداشت و پروانه ساخت ۳ خط توليد اين کارخانه، تا اخذ مجوزهاي قانوني پلمب شد.

در اين رابطه رضا زيرائي مدير کل تعزيرات حکومتي استان کهگيلويه و بويراحمد گفت: با توجه به خطرات جدي مواد خوردني و آشاميدني غيربهداشتي در سلامت شهروندان، از معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي استان نظارت بيشتر و دقيق‌تر انجام دهند.

 

** پلمب کارخانه توليد ظروف يکبار مصرف

همچنين در گشت مشترک تعزيرات حکومتي و بازرسان غذا و دارو از يک کارخانه توليد ظروف يکبار مصرف بازرسي شد که به دليل عدم رعايت شرايط بهداشتي پلمب شد.  زيرائي بر ضرورت بازرسي جدي و گسترده توسط مسؤلين بهداشت بر توليديهاي استان تأکيد کرد.

 

** پلمب يکي از معروف ترين شيريني سرا ها در ياسوج

يکي از بزرگترين شيريني فروشي ها در کهگيلويه وبويراحمد به دليل رعايت نکردن نکات بهداشتي پلمپ شد.

بازرسان تعزيرات حکومتي و صنعت معدن و تجارت کهگيلويه و بويراحمد به همراه کارشناسان مرکز بهداشت و امور صنفي ياسوج در طرحي ضربتي يکي از معروفترين واحد هاي صنفي به علت رعايت نکردن مسائل بهداشتي و استفاده از مواد خطرناک در توليدات خود توسط اين بازرسان پلمپ شد. کارشناس مرکز بهداشت شهيد داميده شهرستان بويراحمد در بازرسي از برخي واحدهاي صنفي شهر ياسوج گفت: مسئول و کارگران يک واحد شيريني فروشي که بابرند مشهور ملي و به صورت نمايندگي در اين استان فعاليت مي کند از الکل وشربت آلومينيوم ام جي براي شفاف کردن روغن هاي تيره چند بار استفاده شده و تهيه شيريني هاي خود استفاده مي کرد.

حسيني افزود: استفاده از شيريني هاي فاسد وتاريخ گذشته به عنوان پودر براي تزيين کيک هاي تولد، استفاده از روغن فاسد، آشپزخانه غير بهداشتي، نگهداري مواد اوليه فاسد در يخچال وسردخانه و استفاده از الکل و دارو در آماده کردن شيريني ها تنها بخشي از تخلفات اين واحد صنفي است.

 

انتهای پیام/ح

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتبویردیتابویردیتا