پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

پیگیر رفع مشکل صاحبان اراضی محدوده سد تنگ سرخ هستیم | بندیر نیوز

کد خبر: 16150
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۹۸ - ۱۷:۰۸

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه پیگیر برطرف شدن مشکل مالکان اراضی محدوده سد تنگ سرخ هستیم، گفت: امیدوارم شاهد رفع دغدغه اهالی این منطقه در کمترین زمان ممکن باشیم.

پیگیر رفع مشکل صاحبان اراضی محدوده سد تنگ سرخ هستیم

به گزارش بندیرنیوز؛ حسین کلانتری در پاسخ به دستاوردهای سفر وزیر نیرو به کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با هدف رفع مشکل صاحبان اراضی محدوده سد تنگ سرخ نشستی با رضا اردکانیان وزیر نیرو برگزار کردیم که مسائل به صورت کارشناسی بررسی شدند.

وی با بیان اینکه مشکل اهالی منطقه تنگ سرخ در سطح ملی و استانی به صورت ویژه پیگیری می‌شود، عنوان کرد: تاخیر بیش از این در برطرف کردن این مشکل و در واقع دغدغه و نگرانی اهالی و کشاورزان منطقه منطقی نیست.

نوع سد تنگ سرخ، خاکی با هسته رسی – ارتفاع از پی ۶۶٫۵ متر – عرض تاج، ۱۰ متر – طول تاج ۹۱۷ متر – حجم مخزن در رقوم نرمال بهره‌برداری ۱۲۵ میلیون مترمکعب – حجم تنظیم سالیانه ۲۰۰ میلیون مترمکعب است.

تامین آب شرب یاسوج و روستاهای مسیر به میزان ۲۵٫۵ میلیون متر مکعب در سال، تامین آب صنعتی یاسوج به میزان ۱۷ میلیون متر مکعب، تامین آب کشاورزی شهرستان بویراحمد و دنا به میزان ۴۲٫۴ میلیون متر مکعب در سال، تامین آب زیست محیطی رودخانه به میزان ۳۳ میلیون متر مکعب، فراهم‌کردن امکانات تفریحی و سیاحتی با توجه به جذابیت توریستی منطقه، کنترل سیلاب و جلویگری از خسارت آن به سازه‌های موجود در حاشیه رودخانه از جمله اهداف کلی احداث سد تنگ سرخ است.

 

کلانتری با اشاره به بازدید وزیر نیرو از پروژه‌های مختلف حوزه صنعت آب و برق از جمله سد تنگ سرخ، سد کوثر، پست ۱۳۳ کیلو ولت بهمئی، سد چمشیر و طرح‌های تامین آب باشت ادامه داد: در این سفر ۴۷ پروژه‌ از جمله تصفیه خانه آب سرفاریاب، آبرسانی به دهدشت شرقی و فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهر سی سخت افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هم اکنون ۷۰ پروژه با میانگین پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد در بخش تامین آب، برق و فاضلاب با اعتباری افزن‌بر ۸ هزار و ۳۲۴ در دست اجرا‌ست.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما