پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

پیش‌بینی تکمیل پروژه آبرسانی شهرستان بهمئی از سد کوثر تا پایان سال جاری | بندیر نیوز

کد خبر: 16014
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۹۸ - ۰۸:۰۹

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورت تأمین اعتبار لازم، پیش‌بینی می‌شود پروژه آبرسانی شهرستان بهمئی از سد کوثر تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

پیش‌بینی تکمیل پروژه آبرسانی شهرستان بهمئی از سد کوثر تا پایان سال جاری

به گزارش بندیرنیوز، فیض‌الله پاسره در جمع خبرنگاران در خصوص پروژه مهم آبرسانی شهرستان بهمئی از سد کوثر اظهار کرد: در صورت تأمین اعتبار لازم این پروژه تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح آبرسانی به شهر لیکک و روستاهای حومه با هدف تأمین آب شرب شهر لیکک و روستاهای برای جمعیتی حدود ۷۸ هزار نفر از سد مخزنی کوثر پیش‌بینی‌ شده است.

 

وی با بیان این که در شهرستان بهمئی سه مجتمع آبرسانی ۵۳ روستا با جمعیتی نزدیک به یک هزار و ۶۰۰ مشترک را پوشش می‌دهد، گفت:  از آب در نظر گرفته در این طرح در سال، سه میلیون متر مکعب برای بخش صنعت و ۵.۵ میلیون متر مکعب برای آشامیدنی خواهد بود.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد به اعتبار مورد نیاز و هزینه شده برای این طرح اشاره کرد و افزود: تاکنون۱۰۷ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح هزینه شده است.

 

وی با بیان این که خط انتقال آب از سد کوثر به بهمئی به طول ۵۱ کیلومتر در حال اجراست، گفت: تاکنون ۶۱.۵ کیلومتر لوله گذاری، ۶ مخزن با ظرفیت یک هزار و ۹۵۰  متر مکعب، حفر و تجهیز دو حلقه چاه و راه اندازی سه ایستگاه پمپاژ در این طرح صورت گرفته است.

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما