پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

پروژه بزرگ تصفیه آب‌های سطحی بویراحمد و دنا اجرایی می‌شود | بندیر نیوز

کد خبر: 11961
تاریخ انتشار: ۲۸ خرد ۹۷ - ۱۲:۰۲

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه به دلیل خشکسالی‌های اخیر ۱۸۰ روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شود، گفت: طرح بزرگ تصفیه آب‌های سطحی برای تامین آب در شهرستان های بویراحمد و دنا در دست مطالعه است.

پروژه بزرگ تصفیه آب‌های سطحی بویراحمد و دنا اجرایی می‌شود

 

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه به دلیل خشکسالی‌های اخیر ۱۸۰ روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شود، گفت: طرح بزرگ تصفیه آب‌های سطحی برای تامین آب در شهرستان های بویراحمد و دنا در دست مطالعه است.

به گزارش بندیرنیوز؛ فیض اله پاسره اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد برخی صحبت‌ها در خصوص پرداخت نشدن مطالبات آبداران در برخی رسانه‌های محلی بودیم که عمده ترین دلیل ان عدم تخصیص و تامین نشدن به موقع اعتبارات عمرانی بوده است.

وی ضمن قدردانی از توجه ویژه استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در به روز شدن مطالبات آبداران، عنوان کرد: مطالبات این نیروها تا پایان اردیبهشت ماه ۹۷ پرداخت شده است.

پاسره با اشاره به اینکه در سنوات گذشته تعداد زیادی نیروی انسانی با عنوان آبدار به شیوه‌های مختلف وارد شرکت آبفای روستایی شدند، ابراز کرد: وقتی نیرو نامتناسب جذب شود خدمات و پرداختی نیز دچار اشکال می‌شود.

وی بیان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته برای مدیریت سیستم‌های ، آب رسانی و توزیع آب روستاهایی که منبعد تحت پوشش شرکت اب و فاضلاب قرار می‌گیرند از ظرفیت دهیاری‌ها و شوراها استفاده می‌شود.

پاسره افزود: در آن زمان همه این آبداران با قراردادهایی به صورت مستقیم زیر نظر شرکت بودند، البته در همان زمان بیمه و …به درستی پرداخت نمی‌شد، ایرادی که الان زندگی و کار آنها را تحت تاثیر قرار داده است و یکی از مهم ترین اهداف برون سپاری خدمات آنها به بخش خصوصی، اصلاح ایرادات و کمک به خود این عزیزان بوده است.

وی پرداخت حقوق و مزایای آبداران مطابق با قانون کار شامل حقوق، عیدی، سنوات، بن و مسکن، پرداخت به موقع حق بیمه درمانی، نظارت بیشتر بر ارائه خدمات و صیانت از حقوق مشترکین، شفاف سازی رابطه کارگری و کارفرمایی(پیمانکار) و الزام پیمانکاران به پرداخت حداقل ۲ ماه حقوق در شرایط عدم تخصیص را بخش دیگری از اهداف برون سپاری خدمات آبداران به بخش خصوصی بیان کرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی در ادامه با توجه به شرایط خاص آب و هوایی ،کاهش نزولات اسمانی،خشکسالی های پی در پی چند سال اخیر و افت کم سابقه سطح اب منآبع اب های زیرزمینی گفت: حدود ۱۸۰ روستای استان به با تانکر آبرسانی سیارمی شود که پیش بینی می شود در تابستان به تعداد آنها افزوده شود.

وی با اشاره به انجام پروژه های آبرسانی از سد کوثر برای شهرستان‌های گرمسیر و منابع سطحی در شهرستان‌های سردسیر، گفت: اولویت اول ما آبرسانی از منابع سطحی و سدها بوده چرا که برداشت بی رویه از آب‌های زیر زمینی هرچند مشکل را مقطعی حل می‌کند اما در بلند مدت می‌تواند مشکلات اساسی بوجود آورد.

پاسره از مطالعه طرح بزرگ تصفیه آب‌های سطحی برای تامین آب در شهرستان های بویراحمد و دنا خبر داد و گفت: در آینده جزئیات بیشتری از این طرح ارائه می‌شود.

وی با ابراز گلایه مندی از هدر روی آب شرب در برخی از شبکه‌ها واستفادهای غیر شرب در مصارف کشاورزی و استفاده‌های غیر مجاز ضمن دعوت از مردم برای صرفه جوی در مصرف این ماده حیاتی، خاطرنشان کرد:  افرادی در امر خدمات رسانی به مردم خدشه وارد کنند طبق قانون و حسب وظیفه به مراجع قضایی برای اعمال قانون معرفی می‌شوند.

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما