پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

پرونده‌های مُسن قضایی در کهگیلویه و بویراحمد تعیین تکلیف می‌شوند | بندیر نیوز

کد خبر: 15904
تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۹۸ - ۱۲:۳۵

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه پرونده‌های مُسن قضایی باید تعیین تکلیف شوند، گفت: پرونده های مُسن(رسوبی) در شعب سبب عدم ارتقاء امتیاز عملکردی در محاکم و دادسرا می‌شود.

پرونده‌های مُسن قضایی در کهگیلویه و بویراحمد تعیین تکلیف می‌شوند

به گزارش بندیرنیوز، حسن نگین تاجی در بازدید از دادگستری شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: مسئولان دادگستری و دادستان‌های شهرستان‌های مختلف نسبت به آسیب شناسی پورنده‌های رسوبی اهتمام جدی داشته باشند و نسبت به اختصاص اوقات رسیدگی فوق العاده به این پرونده‌ها و مختومه کردن آن‌ها اقدام کنند.

 

وی عنوان کرد: ضروری است قضات نسبت به تکریم ارباب رجوع، گوش دادن به اظهارات طرفین پرونده، متانت و آرامش نسبت به درخواست اصحاب دعوا حساسیت داشته باشند.

 

نگین تاجی با تاکید بر اینکه تکریم ظاهری ارباب رجوع بدون شک دوام ندارد، تاکید کرد: تکریم ارباب رجوع ضمن انجام وظایف قانونی و انجام درست تکلیف و رعایت احترام جزو اولویت‌های یک قاضی باید باشد.

 

وی ابراز کرد: احقاق حق مراجعان و حقوق عام تکلیف شرعی و قانونی دستگاه قضایی است و نباید فراموش کنیم در برخی مواقع یک ملک تمام دار و ندار خانواده و یا یک فرد است.

 

 

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سند تحول قضایی در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری اجرایی شده که وظیفه ما حفظ اقتدار و شأن دستگاه قضایی است.

 

نگین تاجی افزود: با هدف تشویق همکاران قضایی در شهرستان‌های مختلف استان، هیئت تحریریه کیفیت آراء قضایی یاسوج تشکیل و در دیگر حوزه‌های قضایی استان این کار انجام می‌شود.

 

وی برگزاری نشست های علمی در ارتقاء سطح کیفی صدور آراء قضایی را مؤثر دانست و ادامه داد: نشست‌های علمی قضات یکی از ملاک‌های ارزیابی بوده و شیوه برگزاری، نوع سوال و ارائه پاسخ اهمیت زیادی دارد.

 

نگین تاجی ادامه داد: با هدف آشنایی مردم مناطق مختلف استان بویژه در روستاها آموزش‌های حقوقی به صورت رایگان و هدفمند در مدارس و مساجد در دستور کار است.

 

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت متنفذین، ریش سفیدان، سادات جلیل القدر، روحانیون، ائمه جمعه، شوراهای حل اختلاف و مسئولان شهرستانی برای صلح و سازش در پرونده‌های قصاص موثر است.

 

 

انتهای پیام/ح

 

 

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما