پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

پرداخت ۲۹۲ میلیارد ریال خسارت به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمدی در سال ۹۷ | بندیر نیوز

کد خبر: 14688
تاریخ انتشار: ۲۶ خرد ۹۸ - ۱۰:۰۶

مدیرشعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه ۲۱ هزار نفر در این استان از تسهیلات بانک کشاورزی بهره‌مند شدند، گفت: در سال زراعی ۹۶-۹۷، ۲۹۲ میلیارد ریال خسارت به کشاورزان پرداخت شد.

پرداخت ۲۹۲ میلیارد ریال خسارت به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمدی در سال ۹۷

پرداخت 292 میلیارد ریال خسارت به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمدی در سال زراعی گذشته

به گزارش بندیرنیوز، بهنام فرح‌بخش در نشست مطبوعاتی ضمن گرامیداشت  سالروز تاسیس بانک کشاورزی ، به ۸۶سال خدمات این بانک اشاره کرد و گفت: در مدت۸۶سال تاسیس بانک،تلاش مجموعه ،ارائه خدمت به همه فعالین و مشتریان بانک کشاورزی بوده است.

مدیرشعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با گرامیداشت آغاز هشتاد و هفتمین سالگرد تاسیس بانک کشاورزی گفت: در ابتدای آغاز دور جدیدی از خدمت، موقعیت بانک به عنوان اصلی ترین حامی کشاورزی و پشتیبان معیشت و تامین امنیت غذایی ملت شریف ایران به اثبات رسیده و این مهم در سایه تلاش و سخت‌کوشی، تعهد، درست‌کاری و سلامت کارکنان و مدیران شریف بانک کشاورزی به دست آمده است.

وی عنوان کرد: بانک کشاورزی در راستای رسالت خود در حمایت از بخش کشاورزی همزمان با تحولات محیط پیرامون براساس موقعیت مکان و زمان ، رشد و نموی خوبی پیدا کرده است.

این مسئول با اشاره به ایجاد ۲۰شعبه بانک کشاورزی در اقصی نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد درراستای خدمت‌رسانی به مردم گفت: مجموعه بانک کشاورزی استان تلاش خود را درجهت رشدو ارتقاء تولیدی واشتغال استان به کاربسته است و در اجرای طرح‌های مهم تولید و اشتغال نقش مهمی داشته است واین مهم محقق نمی‌شد مگر با حمایت مشتریان.

فرح‌بخش در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد بانک کشاورزی طی سال گذشته اشاره کرد و افزود: بیش از ۶ هزار و ۴۰۰میلیارد ریال تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی در سال۹۷بود و افزون بر۲۱هزار نفر از این تسهیلات بهره‌مند شدند.

وی تصریح کرد: از مجموع ۶ هزار و ۴۰۰میلیاردریال تسهیلات پرداختی، ۳هزار و۸۰۰میلیارد از منابع داخلی و۲هزار و۶۰۰میلیارد ریال از محل وجوه درزمینه اشتغال پایدار روستایی و عشایری بوده است.

این مسئول عنوان کرد: بانک کشاورزی در جهت امیدآفرینی و استفاده از طرح‌های توسعه روستایی، تسهیلات خوبی پرداخت کرده است، ضمن اینکه همکاری خوبی برای پرداخت تسهیلات نهادهای حمایتی در جهت تولید و اشتغال اقشار آسیب‌پذیر تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی داشته‌ایم و طرح‌های خوبی هم به ثمر رسیده است.

وی با ابراز امیدواری از ادامه روند توسعه ای بانک کشاورزی در سال ۹۸گفت: بانک کشاورزی در پرداخت خسارت و غرامت حوادث غیرمترقبه ازجمله سیل،خشکسالی،تگرگ و آتش‌سوزی به کشاورزان عملکرد خوبی داشته است ودرسال زراعی۹۶_۹۷  صندوق بیمه محصولات کشاورزی در جهت رشد و توسعه بیمه ای در استان  بیش از ۸۷هزار بیمه نامه صادر شده است .

مدیر شعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سهم بیمه‌گذاران در صندوق بیمه محصولات کشاورزی ۸۹میلیاردریال بوده درحالی که دولت حق و سهم بیمه‌ای خود که ۱۳۷میلیارد ریال بوده را پرداخت کرده است و درسال زراعی۹۶-۹۷  ،    ۲۹۲ میلیارد ریال غرامت پرداخت شده است.

وی به کشاورزان توصیه کرد نسبت به بیمه کردن محصولات خود اقدام کنند تا از حمایت بانک و صندوق بیمه کشاورزی بهره‌مند شوند.

فرح‌بخش ادامه داد: جهت حمایت فعالین بخش کشاورزی به کشاورزانی که در سال زراعی ۹۶-۹۷ براثر حوادث غیر مترقبه ( سیل،سرمازدگی و … ) دچار خسارت شده و موفق به پرداخت تسهیلات خود به بانک نشدند مطابق دستورالعمل بند(خ) ماده ۳۳قانون برنامه ششم توسعه ،بانک کشاورزی ۳۶۶میلیاردریال از مطالبات کشاورزان رابراساس این دستورالعمل تمدیدوتعداد۴هزار و ۲۳۱فقره تسهیلات کشاورزان ازاین بند قانونی مورد مساعدت و استمهال قرار گرفتند .

وی با اشاره به تداوم این قانون در سال ۹۸گفت: برای سال جاری مبلغ۲۰۱میلیاردریال به استان اختصاص داده شده که تمامی کشاورزانی که در اثر حوادث غیرمترقبه ، خسارت وارده را در مرکز استان به تایید مدیریت بحران و سازمان جهاد کشاورزی استان و در شهرستان‌ها به تایید فرمانداران و سازمان جهاد کشاورزی شهرستان رسانده باشند، می‌توانند  بدهی‌های خود  که تاریخ سررسید آنها از  ( ۱/۷/۱۳۹۶ لغایت ۲۹/۱۲/۹۷ ) است را استمهال کنند.

این مسوول در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: براساس بند( ل )تبصره ۱۶  قانون بودجه سال۹۸کسانی که بدهی معوق کمترازیک میلیاردریال دارند می‌توانندباپرداخت اصل مبلغ بدهی از بخشودگی سود و جرائم بهره‌مند شده و برای مشتریانی که به هر جهت مشمول این دو بند قانونی نشوند دستورالعمل حمایتی وجود دارد.

وی یادآور شد: مشتریانی که بر اساس مسائل اقتصادی دچار ضرر و زیان شده و قادر به پرداخت بدهی خود نیستند با مراجعه به بانک کشاورزی و تأدیه بخشی از بدهی نسبت به تعیین تکلیف پرونده تسهیلات اقدام کنند.

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما