امروز

جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۱:۱۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش بندیرنیوز؛ در این آیین که به همت آموزش و پرورش عشایر سیار و میزبانی بخشدار مارگون در منطقه ییلاقی شبلیز بویراحمد با حضور مسئولان در رده های مختلف مدیریتی استان برگزار شده بود، معلمین فعال و نمونه مورد تکریم و تجلیل این اداره و نیز قرارگاه پیشرفت و آبادانی قرار گرفتند.

در ابتدای این جشن به یاد ماندنی که توام با برنامه های شاد و متنوع بود، مدیر آموزش و پرورش عشایر سیار استان موفقیت های این اداره را بر شمرد و آن را مدیون تلاش های مسئولانه آحاد زیر مجموعه در بخش های مختلف اداری، آموزشی و تربیتی خواند.

رضایی ضمن تشکر از حضور چشمگیر مسئولان در دو سطح استانی و شهرستانی و نیز روحانیت و شخصیت های متنفذ  کلاه نمدی محلی گفت: تجلیل از معلم در واقع تجلیل از علم و قلم و فرهنگ است و به همین دلیل بر دست همه شرکت کنندگان بوسه می زنم و به آن افتخار می کنم.

وی در اقدامی ستودنی بر دست معلمان پیشکسوت مدعو عشایری بوسه زد و رشد و تعالی فرهنگی عشایر را مدیون همت والای آنان برشمرد.

در این آیین، ابتکار و خلاقیت معلمین عشایری در اجرای برنامه های متنوع حماسی، فرهنگی و سفره سالم در قالب پخت غذاهای سنتی هویدا بود و مورد استقبال حضار قرار گرفت.

در بخش دیگری از این آیین ،مسئولان شرکت کننده از جمله دانشی بخشدار منطقه مارگون، فاتحی معاون پژوهشی اداره کل آموزش و پرورش، پناهی معاون فرمانداری بویراحمد و معلمان پیشکسوت مدعو، به فراخور وقت و از باب پاسداشت مقام شامخ معلم به ایراد سخن و خاطره گویی پرداختند.

همچنین مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد مقام والای معلم را از منظر مبانی دینی تبیین و بر نقش مهم معلمان در کشف و پرورش استعدادها تاکید کردند.

سید مسعود پرهیزگاری، تمدن سازی مد نظر ولی فقیه زمان را مستلزم دو عنصر تفکر و منابع انسانی شایسته دانست که این دو موضوع در بستر نهاد تعلیم و تربیت رشد و نمو می یابد.

وی توانمند سازی و هویت بخشی به روستاها را دو محور بنیادین برای تحقق این موضوع در دهستان های هدف دانست و افزود که فلسفه شکل گیری کارگروه تعلیم و تربیت قرارگاه، تلاش در تمهید مقدمات با چشم انداز پرورش انسان های فکور ، عالم و متعهد و در نهایت روستای پیشرفته و خودکفا در ابعاد لازم است.

در پایان این برنامه به رسم یادبود و گرامیداشت مقام شامخ معلم، لوح تقدیر و هدایایی از طرف آموزش و پرورش عشایر سیار اهداء گردید و قرارگاه پیشرفت از همکاری و تعامل مدیر اداره و دست اندرکاران این عرصه تقدیر و تجلیل نمود.

 

 

 

 

انتهای پیام/ح

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتبویردیتابویردیتا