نیمه کاره رها شدن سایت نمایشگاهی یاسوج و نگرانی سهامداران از مصوبات دولت | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
  نیمه کاره رها شدن سایت نمایشگاهی یاسوج و نگرانی سهامداران از مصوبات دولت

به گزارش فریادلر؛  سال ۸۸ بعد از مصوبه هیئت دولت وقت و شورای توسعه صادرات غیر نفتی کهگیلویه و بویراحمد، شرکت نمایشگاهی استان برای احداث سایت مورد نیاز در زمینی به میزان ۳۰ هکتار واقع در نزدیکی‌های ساختمان آموزشی دانشگاه پیام نور و زیر دست سد شاه قاسم دست بکار شد.

 

زمین محل احداث سایت نمایشگاهی یاسوج متعلق به سازمان بازرگای سابق بود که شورای توسعه صادرات غیر نفتی کهگیلویه و بویراحمد بعد از مصوبه بلا مانع بودن انتقال سند به نام نمایشگاه توسط هیئت دولت نهم در اولین سفر به استان عملیات اجرایی این پروژه آغاز شد ولی بعد از گذشت نزدیک به ۱۲ سال هنوز اندر خم یک «مصوبه» مانده است.

 

برای بررسی این موضوع گفت‌وگویی را با بابک درست مدیرعامل نمایشگاههای دائمی کهگیلویه و بویراحمد انجام دادیم و البته در این گپ و گفت به این نتیجه رسیدیم که با مصوبه کمیسیون لوایح به ریاست معاون اول رئیس جمهور برطرف شدن این مشکل بعید به نظر می‌رسد.

 

 

بابک درست می‌گوید: سال ۸۸ عملیات اجرایی سایت نمایشگاهی یاسوج را آغاز کردیم و هم اکنون فاز اول این پروژه شامل یک باب سوله ۲۵۰۰ متری، فنس کشی کامل ۳۰ هکتار زمین، جدول گذاری، زیر سازی و احداث دیوار حائل ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ولی دیگر از ماه‌ها قبل پروژه تعطیل شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در سال ۸۸ شورای توسعه صادرات غیر نفتی استان مصوب کرد در صورت تعهد سهامداران در قبال ۷۰ درصد سهم آورده از کل مبلع ۱۰ میلیارد ریال زمین مورد نظر به نام شرکت نمایشگاهی استان سند زده شود، افزود: تعهدات اجرایی ولی سال ۹۰ سند به‌نام وزارت بازرگانی صادر شد.

 

درست خاطرنشان کرد: بعد از اعتراض‌های انجام شده، موضوع به کمیسیون لوایح کشور به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور رفت که در این کمیسیون نیز تصمیم گرفتند سند اراضی مورد نظر بنام شرکت نمایشگاه‌های ایران به عنوان یک شرکت دولتی که رئیس آن به عنوان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت فعالیت دارد، صادر شود.

 

وی با تاکید بر اینکه سهامدارن شرکت نمایشگاهی کهگیلویه و بویراحمد با این تصمیم کمیسیون لوایح مخالف هستند، خاطرنشان کرد: سهامدارن با این موضوع که خود سرمایه گذاری کنند ولی سند مالکیت با نام یک دستگاه دولتی صادر شود، نمی‌توانند کنار بیایند و همین موضوع نیز سبب تعطیلی عملیات اجرایی احداث سایت یاسوج شده است./ تسنیم

 

انتهای پیام/ ح

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد