پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

نوجوان گچسارانی به ۳ نفر زندگی دوباره بخشید | بندیر نیوز

کد خبر: 15189
تاریخ انتشار: ۶ مرد ۹۸ - ۲۲:۲۸

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از دهمین مورد اهداء عضو در استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۸ خبر داد و گفت: نوجوان گچسارانی با اهدای عضو به ۳ نفر زندگی دوباره بخشید.

نوجوان گچسارانی به ۳ نفر زندگی دوباره بخشید

به گزارش بندیرنیوز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، اظهار کرد: مرحوم مهدی کریمی نوجوان ۱۴ ساله اهل گچساران و از طایفه بزرگ‌ نیمدوری، دهمین پیام آور ایثار و گذشتِ استان در سال۹۸ بود که در سانحه ای رانندگی دچار ضربه و خونریزی‌های وسیع مغزی و در پی آن مرگ‌ مغزی شد اما با بزرگ منشی خانواده‌های کریمی و فولادی بخش به هموطنانش جانی دوباره بخشید.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: این خانواده‌های بزرگ و ایثارگر در لحظاتی جانکاه و طاقت فرسا، با تصمیمی درست و انسانی، زندگی دوباره را به چند نفر از هم سن و سالان عزیز اهداء کردند.

 

سید سینا سعیدی مسئول تیم فراهم آوری پیوند دانشگاه علوم پزشکی نیز ضمن تقدیر و تشکر از خانواده های کریمی و فولادی بخش گفت: این نوجوان ۱۴ساله که درتاریخ ۲۸ تیر ماه ۹۸ بر اثر سانحه رانندگی دچار ضربه مغزی شده و به کما رفته بود در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید رجایی گچساران بستری شد.

 

وی افزود: متاسفانه تلاشهای تیم جراحی مغز و اعصاب بیمارستان نتیجه بخش نبود و با تایید مرگ مغزی این مرحوم، تیم فوق تخصصی پیوند اعضاء مرکز ابوعلی سینا شیراز اولین ساعات صبح یکشنبه ششم تیرماه ۹۸ در بیمارستان شهید رجایی گچساران حضور یافتند و با همکاری تیم پیوند اعضاء استان‌ کهگیلویه و بویراحمد، برداشت کلیه ها، کبد و را انجام دادند تا با اهداء آنها به دیگر جوانان و نوجوانان این سرزمین، جانی دوباره بخشند.

 

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما