نصب آبگرمکن خورشیدی در مناطق محروم کهگیلویه | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
نصب آبگرمکن خورشیدی در مناطق محروم کهگیلویه

به گزارش فریادلر؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه خانواده‌های زیادی در روستا‌های فاقد گاز شهرستان ساکن هستند گفت: نبود گاز و صعب العبوری برخی از مناطق، مردم را در تامین سوخت با مشکل مواجه کرده که این مشکل برخی مواقع موجب قطع درختان جنگلی می‌شود.

 

هدایت اله آویزش افزود: در راستای حفظ جنگل ها، اداره منابع طبیعی و آبخیز داری اقدام به نصب آبگرمکن‌های خورشیدی در مناطق صعب العبور و محروم کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در مناطق محروم شهرستان کهگیلویه نصب شده گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستا‌های شهرستان نصب شده و تا پایان امسال ۳۰ دستگاه دیگر نیز در دیگر روستا‌های کهگیلویه نصب می‌شود.

 

آویزش با اشاره به مزایای نصب آبگرمکن‌های خورشیدی اضافه کرد: حفظ و صیانت از جنگل‌ها، جلوگیری از قطع درختان و همچنین رفاه مردم روستا نشین از اهداف و مزایای این طرح است که با نصب این آبگرمکن‌ها قطع درختان جنگلی ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان کهگیلویه ادامه داد: هزینه خریداری و نصب هر یک از این آبگرمکن‌ها ۷۰ میلیون ریال است که به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 

 

آویزش گفت: روستا‌های محروم را شناسایی و بر اساس اولویت آبگرم کن‌های خورشیدی در این روستاها  نصب می شود.

 

 

انتهای پیام/ح

 

 

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد