پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

نرخ بیکاری ۶ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد بالاتر از میانگین کشوری است | بندیر نیوز

کد خبر: 16066
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۹۸ - ۱۹:۱۴

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری دارند مناطق غیربرخوردار از اشتغال محسوب می‌شوند، گفت: بر این اساس ۶ شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد غیربرخوردار از اشتغال است.

نرخ بیکاری ۶ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد بالاتر از میانگین کشوری است

به گزارش بندیرنیوز؛ حسن نوروزی در نخستین نشست کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: دولت هشت برنامه برای اشتغال در سال ۹۸ دارد و طبق هدف‌گذاری باید یک میلیون و ۳۰ هزار فرصت شغلی را در قالب این برنامه‌ها ایجاد کند. وی به وظایف کارگروه جدید اقتصاد، اشتغال و‌ سرمایه‌گذاری اشاره کرد و افزود: بهبود محیط کسب و کار، ارتقای معیشت اقتصادی خانواده‌ها، افزایش مشارکت‌های مردمی در اقتصاد، حمایت از رسته فعالیت‌های اولویت‌دار و تجهیز منابع درآمدی استان از مهم‌ترین این وظایف است.

وی توسعه صادرات را از دیگر وظایف کارگروه اقتصاد، اشتغال و‌ سرمایه‌گذاری دانست و بیان کرد: از این به بعد کارگروه توسعه صادرات نخواهیم داشت و مسائل مربوط به صادرات را در این کارگروه دنبال می‌کنیم. نوروزی تهیه و اجرای الگوی کشت مناسب، خرید محصولات کشاورزی و توسعه پوشش بیمه‌ای آنها، توسعه صنایع دستی، تکمیلی و تبدیلی کشاورزی، صادرات خدمات فنی و مهندسی استان، سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها، همسو کردن سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات توسعه‌ای بانک‌ها و بخش غیردولتی با اولویت‌های توسعه استان و جذب سرمایه‌گذاری با توجه به مزیت‌های استان به‌ویژه در مناطق روستایی را از دیگر وظایف کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

 

نوروزی با بیان اینکه شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری دارند به عنوان مناطق غیربرخوردار از اشتغال محسوب می‌شوند، عنوان کرد: بر این اساس ۶ شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد مناطق غیربرخوردار از اشتغال هستند و دولت موظف شده برای این مناطق مشوق‌های اشتغال مانند معافیت مالیاتی ایجاد کند.

 

 

انتهای پیام/ح

 

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما