پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای معلولان باشت راه‌اندازی شد | بندیر نیوز

کد خبر: 15877
تاریخ انتشار: ۲۵ شهر ۹۸ - ۱۱:۵۹

رئیس اداره بهزیستی باشت گفت: نخستین مرکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای معلولان این شهرستان برای دختران بالای ۱۴ سال راه اندازی شد.

مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای معلولان باشت راه‌اندازی شد

به گزارش بندیرنیوز؛ بهگام بازیار اظهار داشت: این مرکز به منظور ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به دختران معلول باشتی با مشارکت بخش خصوصی دایر شده است.

 

وی بیان کرد: مرکز آموزش های فنی و حرفه ای دختران معلول باشتی با ظرفیت ۵۰ نفر ایجاد شده است و تاکنون ۳۲ نفر در این مرکز نام نویسی کرده اند.

 

رئیس اداره بهزیستی باشت با اشاره به اینکه ایجاد مراکز شبانه روزی و روزانه معلولان تابع نرم جمعیتی است گفت: این شهرستان به دلیل نداشتن حد نصاب مورد نظر مرکز آموزش شبانه روزی یا روزانه برای پسران ندارد.

 

بازیار عنوان کرد: مراکز آموزشی دختران معلول بالای ۱۴ سال باشت با تلاش نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ایجاد و  در جاده بیمارستان آماده ارائه خدمات به جامعه هدف است.

 

وی اضافه کرد:مناسب سازی سرویس های باشتی واحدهای مسکونی از دیگر خدمات بهزیستی به معلولان باشتی است.

 

رئیس اداره بهزیستی باشت تصریح کرد: به هر یک از معلولان برای مناسب سازی واحدهای مسکونی جهت رفاه معلولان پنج  تا  ۲۰ میلیون ریال هزینه پرداخت می شود.

 

بازیار ابراز داشت: پارسال ۹۳ معلول و سه ماهه نخست امسال ۱۷ نفر هزینه مناسب سازی واحدهای مسکونی دریافت کرده اند.

 

وی عنوان کرد:پرداخت مستمری،یاری برگ برای آموزش،کمک هزینه تحصیل،ایاب و ذهاب، تجهیزات پزشکی از دیگر حمایت های بهزیستی از معلولان زیر پوشش این نهاد حمایتی است.

 

بازیار گفت: هم اکنون ۹۷۶ مددجوی حوزه توانبخشی و ۵۸۵ مددجوی حوزه امور اجتماعی زیر پوشش حمایت های بهزیستی باشت هستند.

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما