مبارزه بافساد باسرشت انقلاب پیوند خورده است | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
مبارزه بافساد باسرشت انقلاب پیوند خورده است

به گزازش بندیرنیوز، سید ضیاء هاشمی در نشست تعاملی با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد، افزود: یکی از دلایل استقبال مردم و مشارکت در انقلاب، این بود که با فساد و تبعیض گسترده رایج در نظام طاغوت و رژیم ستم شاهی مبارزه کند.

هاشمی با اشاره به فساد دوران ستم شاهی، تصریح کرد: انقلاب مردم در مبارزه با مفاسد و فساد ریشه دار و سیستماتیک به وجود آمده در نظام پهلوی بود.

هاشمی بازشناسی صحیح تاریخ توسط رسانه ها را یک نیاز مهم دانست و گفت: انقلاب اسلامی یک حرکت هیجانی و احساسی نبود. انقلاب یک منطق عمیق تاریخی، فلسفی، سیاسی و اجتماعی بود که عدالت اجتماعی را نیز مطالبه می کرد.

وی با تاکید بر انتقال نقدهای مردم و اهمیت مبارزه با فساد، اظهار کرد: مهمترین عامل مبارزه با فساد شفافیت است.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رسانه ها را علمدار شفافیت و امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: شفافیت مهمترین راه مبارزه با فساد است. حمایت از رسانه ها یکی از مهمترین راه هایی است که برای جلوگیری از ایجاد فساد باید انجام شود.

هاشمی گفت: دولت، قوه قضاییه و مجلس اگر عزم جدی مبارزه با فساد دارند، باید از رسانه ها حمایت کنند.

وی با بیان اینکه شفافیت امری ضروری است، عنوان داشت: شفافیت باید در همه حوزه ها و به دور از نگاه تبعیضی وجود داشته باشد.

هاشمی تصریح کرد: رسانه های مختلف باید این امکان را داشته باشند که در چارچوب قانون و اخلاق حرفه ای به نقد بپردازند.

هاشمی خاطرنشان کرد: ما رسانه ها باید به اصول و اخلاق حرفه ای پایبند باشیم و حوزه های قدرت نیز باید اجازه داده و کمک کنند که رسانه ها به شفافیت کمک کنند.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا شفافیت را مانع فساد دانست و بیان کرد: اگرچه حتما باید برخورد قضایی اتفاق بیفتد، اما برخورد های قضایی صرف، موجب ریشه کنی فساد نمی شود. قانون گذاری درست و نظارت عمومی در کنار سایر نطارت ها می تواند در این حوزه تاثیر گذار باشد.

هاشمی با اشاره به اینکه نظارتها نیز به شکل رسمی و یا همگانی بروز می کند، گفت: بخش مهمی از نظارت همگانی از طریق رسانه ها شکل می گیرد.

 

انتهای پیام/ح

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد