پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

مالیات عادلانه بستر ساز رونق تولید است | بندیر نیوز

کد خبر: 14610
تاریخ انتشار: ۱۱ ارد ۹۸ - ۲۱:۲۶

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت که پرداخت مالیات عادلانه بسترساز رونق تولید بوده و سیاست ها و برنامه ها برای وصول مالیات باید بدون تبعیض اجرا شود.

مالیات عادلانه بستر ساز رونق تولید است

به گزارش بندیرنیوز،آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در دیدار مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: رویه و برنامه اعلامی مدیریت امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد برای تحقق وصول مالیات جای تقدیر دارد.

وی تاکید کرد: افزایش مالیات به مصلحت شرایط اقتصادی جامعه و فعالان اقتصادی نیست بلکه باید منابع جدید مالیات و تعداد افراد پرداخت کننده را شناسایی و افزایش داد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد به لزوم توجه جدی به مقوله وصول مالیات عادلانه اشاره کرد و افزود: هرچه میزان مالیات ها کمتر شود،اشتیاق و اعتماد بین مودیان افزایش خواهد یافت و این روند در ارتباط دو سویه با فعالان اقتصادی اعتماد آفرین است.

آیت الله ملک حسینی امنیت اقتصادی را لازمه رونق کار ، تلاش و تولید دانست و نظارت بر کار ماموران مالیاتی،نحوه محاسبه مالیات و تلاش برای جلوگیری از فرار مالیاتی را گام ارزنده ای برای تحقق مالیات عادلانه دانست.

آیت اله ملک حسینی قانون ارزش افزوده را نیازمند شفافیت سازی بیشتر دانست و تصریح کرد که رعایت این قانون در جامعه می تواند آثار و برکات اقتصادی خوبی را بدنبال داشته و در عین حال به ایجاد شرایط عادلانه برای توسعه متوازن مناطق کمک کند.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری مساله رونق تولید را برای کشور حیاتی دانست و تصریح کرد باید تمامی تلاش ها و برنامه ها در راستای عملیاتی کردن این مطالبه مقام معظم رهبری معطوف شود.

آیت اله ملک حسینی سیاست های بانک مرکزی در اعطای تسهیلات بانکی برای رونق تولید را نیازمند بازنگری دانست و تصریح کرد که تسهیلات پیش بینی شده برای رونق تولید باید مستقیم به کارخانجات و واحدهای تولیدی همراه با نظارت لازم پرداخت شود تا بتوان از این طریق به اهداف لازم دست یافت.

وی بیان کرد: باید به جای پرداخت اعتبار برای خرید لوازم خانگی به واحدهای تولیدی کمک کرد تا کالای ساخت داخل با کمیت و کیفیت مناسب تولید و به بازار عرضه شود اما برخی وام ها ازجمله خرید لوازم خانگی به سود شرکت های خارجی است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد به تسهیل روند تهاتر مطالبات دولت و بدهی مالیاتی فعالان اقتصادی اشاره و ابراز داشت: اجرای این قانون راهگشا بدون تبعیض، سریع و شفاف یک ضرورت است.

وی تهاتر بدهی مالیاتی فعالان اقتصادی به صورت عادلانه و بدون پیچ و خم های اداری طولانی و دست و پاگیر برای مودیان را مورد تاکید قرار داد و گفت: برخی ایرادها بر فرآیند طولانی قانون تهاتر به صورت کلان کشوری است که گاهی برخی فعالان اقتصادی موفق به دریافت مطالبه و پرداخت بدهی مالیاتی خود نمی شوند، باید این مشکل از سوی مسئولان کشوری اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه به نقش قوانین اصولی در رسیدن به اهداف بویژه در بخش مهم اقتصاد اشاره کرد و گفت برخی قوانین نیازمند اصلاح است.

وی به ناعادلانه بودن برخی قوانین بانکی و اقتصادی اشاره کرد و گفت برخی از فعالان اقتصادی مطالبات بالایی دارند هرگز سود و هزینه تاخیری برای جبران خسارت آنها از سوی دولت پرداخت نمی شود اما دیون هر فعال اقتصادی مشمول جریمه و سود آن دریافت می شود که اینجا قانون ضعف دارد که نیازمند اصلاح است.

آیت اله ملک حسینی پرداخت مطالبات فعالان اقتصادی از اوراق خزانه را نیازمند اصلاح دانست و گفت این قانون به سود دلالان است در حالی که می شود آن را بصورت مناسب تر وکم هزینه تر از سوی دولت مدیریت کرد.

نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد از تلاش مجموعه مالیاتی در جهت تحقق اهداف این مجموعه در سال ۹۷ تقدیر کرد و گفت هر دستگاهی که برای تحقق اهداف نظام تلاش می کند باید حمایت و در عین حال تقدیر شود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد مبارزه با فساد را گام ارزنده ای برای صیانت از حقوق شهروندی و حفظ سرمایه های بیت المال دانست و تصریح کرد در سایه نظارت دقیق و بررسی شفاف عملکرد ها فارغ از فضاسازی های غیرموثر می توان دراین عرصه به توفیق دست یافت.

وی عمل به قانون و نظارت براجرای صحیح قانون،شناسایی نقاط ضعف قانون و تصویب قوانین کارآمد را از راهکارهای اساسی برای مبارزه با فساد اقتصادی عنوان کرد.

آیت اله ملک حسینی بیان کرد که انقلاب اسلامی دستاوردهای ارزنده ای داشته است و در کشور ما منابع اقتصادی ارزشمندی در تمامی بخشها وجود دارد که در صورت خوب مدیریت شدن هرگونه تهدیدی و تحریمی علیه این سرزمین مقتدر بی اثرخواهد بود.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: تعامل با فعالان اقتصادی ، حمایت از رونق تولید و تحقق عدالت مالیاتی با اعمال ساز و کارهای قانونی سرلوحه فعالیت این مجموعه است.

محمدعلی غفاری اظهار کرد که اداره کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد آماده همکاری با فعالان اقتصادی در زمینه تهاتر است و سال گذشته افراد زیادی برای تهاتر نام نویسی کردند و بخشی از مطالبات آنها جذب شد.

دراین دیدار که معاونان و حراست اداره کل امور مالیاتی حضور داشتند با تقدیر از رهمنودهای خیرخواهانه و عالمانه نمایند ولی فقیه در استان ،گزارشی از فعالیت های این اداره کل و تحقق ۱۰۰درصدی اهداف در سال ۹۷ مجموعه مالیاتی دراستان شد که مورد تقدیر آیت اله ملک حسینی قرارگرفت.

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما