پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

لزوم تمرکز روستاها بر تشکیل تعاونی‌های تولیدی و کشاورزی | بندیر نیوز

کد خبر: 16027
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۹۸ - ۲۰:۵۲

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد در راس هیاتی از مسئولان استانی و شهرستانی از روستاهای منطقه سپیدار ،جلیل و بابکان بخش مرکزی بویراحمد بازدید میدانی کرد.

لزوم تمرکز روستاها بر تشکیل تعاونی‌های تولیدی و کشاورزی

به گزارش بندیرنیوز؛ محمدی تبار در این بازدید گفت: بنا به سیاست کاری مدیرت بحران ، دولت و همچنین استاندار و معاونت عمرانی؛ بازدیدهایی از نقاط مختلف استان با مسئولین مرتبط داریم. که هم مشکلات زیربنایی و خدماتی و هم نقاط بحران زا را از نزدیک ببینیم و بر کارهای عمرانی و نوسازی روستایی و خدمات در این بخش ها نظارت کنیم.

وی افزود: در راستای مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و نوسازی بافت روستایی و تمرکز روی بخش روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد که جمعیت قابل‌توجهی از استان در روستاها ساکن هستند، برنامه‌هایی در اکثر نقاط استان داریم.

محمدی تبار گفت: امروز خدمات بسیار مطلوبی دولت جمهوری اسلامی در بخش آب، گاز و برق داشته و همچنین در روستاهای سپیدار، بابکان، جلیل و دشت روم دستگاه‌های بنیاد مسکن، دهیاری‌ها و حمل‌ونقل و جاده‌ای استان کار می‌کردند که این خود نشانه بسیاری خوبی است که در این شرایط اقتصادی با همت مردم و مسولان  این کارها جلو می‌رود. اما برای اینکه نوسازی و بهسازی روستایی و همچنین طرح هادی روستاها که اصل کار هست، باید خود اهالی روستاها همکاری کنند هم اقدامات خداپسندانه برای بازگشایی کوچه‌ها و معابر داشته باشند، برای اینکه طرح هادی انجام شود. قطعاً در صورت همدلی و همکاری همه مسئولان و مردم با اعتبارات محدود این خدمات گسترده انجام خواهد گرفت.

وی گفت: بابکان و جلیل یکی از حوزه‌های تأثیرگذار استان کهگیلویه و بویراحمد و بخشی از تاریخ سیاسی و اجتماعی استان است که نیاز هست باهمت و همدلی و با تلاش و پشتکار بیشتر رنگ محرومیت را به‌طور کامل از این روستاها بزداییم.

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: بحث اشتغال روستایی و خدماتی که منجر به تولید شود باید تلاش کنیم در سال رونق تولید ، که تشکل‌های مردم‌نهاد یا گروه‌های مردم‌نهاد در این روستاها و خود طوایف گرد هم جمع شوند و با تشکیل تعاونی‌های تولیدی و کشاورزی به سمت کشاورزی و دامداری مکانیزه شدن و مدرن بروند. بدین ترتیب که این‌همه منابع خدادادی در بخش آب و خاک که داریم، بتوانیم راندمان تولید و خودکفایی و میزان اشتغال را بالا ببریم. اشتغال تنها کارهای اداری و دولتی نیست در بخش دام و کشاورزی این مناطق بسیار مستعد است و شغل‌های زیادی می‌توان ایجاد کرد. این مناطق شهدای زیادی را تقدیم کردند و شایسته خدمات و تلاش‌های بیشتری هستند.

 

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما