پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

قفل زدن به سبک بیمارستان شهید جلیل؟! | بندیر نیوز

کد خبر: 14762
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۹۸ - ۲۱:۴۱

بیمارستان شهید جلیل همچنان خبرساز است و فریاد مردم به گوش ریاست دانشگاه نمی رسد.

قفل زدن به سبک بیمارستان شهید جلیل؟!

به گزارش بندیرنیوز؛ بیمارستان شهید جلیل همچنان خبرساز است و چشم انتظار برخورد دیگری از ریاست دانشگاه. مسئولان بیمارستان شهید جلیل بر خلاف اهداف ایجاد زیر ساخت های درمانی که همانا تسهیل امر خدمات رسانی و رفاه بیماران است، بر درب مشرف به بلوار اصلی شهید قرنی قفل زده و مردم را سرگردان کوچه پس کوچه ها و مصائب فراوان نموده اند.

 

درب های مشرف به بلوار گویا به بهانه جلوگیری از ترافیک به روی بیماران مسدود شده است و بیماران به درب های منتهی به خیابان های فرعی احاله می شوند!

این شیوه تدبیر در مراجعه و سرویس دهی، ماهیت جانمایی آن را که دسترسی آسان به مراکز درمانی بوده در معرض تردید قرار داده است.

مزید بر آن وسائط نقلیه عمومی معمولاً بیماران و همراهان را در همان ضلع منتهی به بولوار اصلی پیاده می کنند اما بیمار با وضعیت جسمی خاص خود به ناچار باید مسافتی را از ضلع دیگر خیابان طی نماید تا به محل پذیرش آن دسترسی پیدا کند.

سختی مسافت حیاط تا مکان پذیرش که محاسبه و بر مسافت خیابان فرعی قابل دسترسی افزوده شود تا دو برابر طول آن قابل ارزیابی است.
آنچه برای بیمار و همراهان در کنار سایر عوامل تعریف شده درمانی ارزش حیاتی دارد، عنصر زمان است که زمان دسترسی به چنین مراکزی به صورت کارشناسی شده در جانمایی این سایت های بیمارستانی مد نظر مسئولان بوده است.

با این اوصافی که گره بر مشکلات در هم تنیده این بیمارستان زده اند و خاطرات ناخوشایندی را از رنج نامهربانی های روزگار به چشم خون گرفته خود دیده ، چه بسا طی چنین مسافتی به حیات بیماری ناتوان منجر شود و بر آلام و زخم های سرباز شده آن بیفزاید!
چنین بیمارستانی، بیدادستان گردیده است و نیازمند پزشک حاذقی جهت جراحی و چکاب کامل که دیگر روح های خسته و جسم های ناتوان بیماران رمقی جهت گلایه ندارد!

بدیهی است که همه بیماران،سالخوردگان و از جمله افراد غیر متمول دارای خودرو نبوده که راه دسترسی را در کوتاه ترین زمان بپیمایند و از اینرو احاله کردن مردم به ناکجا آباد و فرعیات جهت پذیرش بیمار،خلاف سیاست جانمایی این بیمارستان است.

 

از جانب دیگر راهکار باز کردن گره ترافیک و تسهیل آمد و رفت در این محدوده که البته در این بلوار نو بنیاد غیر قابل هضم برای افکار عمومی است، قفل زدن بر درب اصلی ورودی بیمارستان نیست بلکه این اقدام از عجایب خدمات رسانی و غیر قابل قیاس با کلان استان هاست. به نظر می آید که چنین تدبیری!! به تمثیل لقمه گذاشتن در دهان از پشت سر شباهت دارد که با هیچ منطقی سازگار نیست.

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما