عالمی ممتاز ، پارسایی باتقوا و گریزان از القاب دنیا | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
عالمی ممتاز ، پارسایی باتقوا و گریزان از القاب دنیا

بندیرنیوز– سید شکرالله امامی:
حضرت آیت الله اقا امیر احمد تقوی در زمره عالمانی بودند که علی رغم فراهم بودن بستر کسب مناصب و مقامات دنیوی در قالب القاب و مقامات بدلیل زهد و تقوایی که داشتند گریزان بودند و متنفر از اینکه درالقاب پرطمطراق دنیوی چه در قالب دینی و غیردینی متوقف شوند چون انسانهایی که روح بزرگ و ملکوتی دارند القاب و عناوین دنیوی را دون شان انسانی والهی خویش می دانند .

 

این حقیر خود در ملاقاتهایی که در زمان فرمانداری خویش در شهرستان چرام با این عالم وارسته داشتم به این ویژگی این عالم ربانی رسیده ام و از نزدیک کلبه محقر اما پر از صفا و صمیمیت معظم له را دیده ام.

 

اوج تقوا، تواضع و خداباوری و دنیاستیزی و دنیاگریزی را در سیره و صورت ایشان دیدم و جه بسیار خوشحال و مسرور شدیم که با چنیین انسان ارزشمند و ملکوتی ملاقات نمودیم .

در زمانی که خیلی برای القاب و عناوین دنیوی سرو دست می شکستند حقیقتا روحی بزرک و عزمی راسخ و قلبی مالمال از عشق و محبت و خضوع و خشوع داشتند و هیچگاه فراموش نمی کنم نوع برخورد حکیمانه و مملو از ادب و اخلاقش درپذیرایی از مهمانان را .

 

منزل محقر اما نورانی یادم نمی رود که در همان دقایق هم یکی از کتابهای حدیث را باز کرد وشروع کرد به قرائت حدیث و اینکه نباید لحظه ای از یاد خدا غافل بود.  واقعا دیدن این خلوص و صداقت هر انسان بیداروجدان را مجذوب می کرد .

 

ملاقات با این عالم ربانی تاثیر گذاری فروانی برای ملاقات کنندگان داشت سخنان ساده اما حکیمانه حکایت از روح بزرگ و مصمم ایشان داشت.

 

حضور ایشان در استان بصورت عام و در حوزه کهگیلویه و گرمسیر بصورت خاص نعمتی ذی قیمت بود، ایشان پشتوانه ای معنوی برای مردم استان و حوزه های علمیه بود واین شخصیت ازمصادیق عالمانی است که جاوید الاثرخواهد بود چون رفتارش، سخنانش و عملکرد قریب به یک قرنش بعنوان گنجینه ای گرانبها در اذهان و افکار و تاریخ خواهد ماند.

 

مردان خدا جاودانه هستند و آ میر احمد تقوی چون مرد خدا بود جاودانه خواهد ماند. روحش شاد .

 

کسانی که خرقه روحانیت به تن دارند باید از سیره ومنش این سید والامقام و بیزار از تجلیات منفی دنیاگرایی سرمشق والگو بگیرند تا بتوانند شایسته و بایسته این لباس مقدس باشند.

به هرحال آقای تقوی بخشی از تاریخ پرفراز و نشیب استان کهگیلویه وبویراحمد در ابعاد مختلف سیاسی دینی و مذهبی و علمی بوده که باید به آن پرداخته شود ومحدود دریک منطقه وجغرافیای خاص قرار نگیرد ودرسطح ملی به آن پرداخته شود .

 

 

انتهای پیام/ح

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد