پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

سرگذشت برجام اصولگرایی بویراحمد و دنا و طراحی باند نیویورکی ها | بندیر نیوز

کد خبر: 14665
تاریخ انتشار: ۱۶ خرد ۹۸ - ۱۴:۳۵

تصمیماتی که ذیل این برجام استانی مطرح شده است سرنوشتی همچون برجام نافرجام در انتظارش هست و عایده ای برای جریان انقلابی نخواهد داشت فلذا هوشیار باشیم و از تصمیمات افرادی که چراغ راهنمای راست می زنند اما در برهه های مختلف زمانی به سمت چپ می پیچند باشیم

سرگذشت برجام اصولگرایی بویراحمد و دنا و طراحی باند نیویورکی ها

به گزارش بندیرنیوز، باند نیویورکی ها گروهی از دیپلمات های وزارت امور خارجه هستند که حركت اين باند از مقطع صدور قطعنامه ۵۹۸ آغاز شده است. تعدادي از هيأت ديپلماتيك كشورمان در نيويورك در سال ۱۳۶۶ در حين مذاكرات مربوط به قطعنامه ۵۹۸ كوشيدند تا با از كار انداختن حس گرها و منابع ورودي وزارت امورخارجه اجماعي جهاني عليه ايران به وجود آورند. مقدمه تصويب قطعنامه ۵۹۸ و تصويب آن هنگامي صورت گرفت كه احتمال پيروزي نهايي ايران در جبهه ها دور از ذهن نبود.

 

اولين حركت مؤثر اين باند را مي توان در بي تفاوت كردن مسئولين و در نهايت تصويب اجماع جهاني عليه ايران دانست. این باند طی این چند دهه با تسخیر وزارت امور خارجه کشورمان زمینه تحمیل برجام را به نظام ایجاد کردند و متاسفانه در حال حاضر در جایگاههای مهم وزارت امور خارجه مشغول به فعالیت هستند.

 

مشابهه این دارو دسته ها که با ظاهر رسمی مسبب خیلی از ضرر و زیان ها کشور بودند و هستند را می توان به وفور یافت.

 

سرنوشت برجام اصولگرایان بویراحمد و دنا به تصمیمات عجیبی ختم شده است، تصمیماتی که توسط حکمیت خود خوانده گرفته می شود و مشابه باند نیویورکی ها بیش از آن که در راستای منافع ملی باشد در راستای منافع عده ای خاص بوده و خلاف شعاری(حصول وحدت) است که سر می دهند.

 

هر ساله و در بازه های نزدیک به انتخابات شاهد اعلام موجودیت این حکمیت های خود خوانده هستیم وتاکنون سازوکار انتخاب این لوی جرگه ها مشخص نشده،و جالب تر اینکه با روحیه قیم مآبی که این جمع دارند انتظار دارند سایرین هم تابع تصمیمات عجیب و اشتباهشان باشند.

 

شورای حکمیت اصولگریان بویراحمد و دنا از سال ۹۴ با هدف جلوگیری از انشقاق نیروهای انقلاب شکل گرفت ،اما متاسفانه با نوع کنش و چینشی که از همان ابتدا داشتند مشخص بود که زمینه ساز افتراق بین نیروهای جریان انقلابی بویراحمد ودنا خواهند شد.

 

سال ۹۸ و چند ماه مانده به انتخابات مجلس مجددا این شورای غیر انتخابی برای جمع کثیری قصد تصمیم گیری دارند، آنهم تصمیم اشتباهی که نتیجه اش سوق دادن جریان انقلابی به لبه پرتگاست.

 

همچون دارو دسته نیویورکی ها که برجام را به این ملت تحمیل کردند عده ای با عنوان شیخوخیت هم درصدد غالب کردن تصمیمات اشتباهشان هستند،تصمیماتی که هر چه به آن فکر می کنی بیش از آن که تدبیر داشته باشد عامدانه ساز انشقاق را کوک می کند.

 

بجای اینکه زمینه همدلی بین چهره های موثر سیاسی بویراحمد و دنا را ایجاد کنند با تصمیمات عامدانه و نگاه از بالا به پایین بر طبل تفرقه و جدایی کوبیده اند و برآیند جلسات پشت پرده شان هم حذف چهره های کارآمد سیاسی است نه چیز دیگری!!

 

از صدر اسلام تاکنون هر جایی که حکمیت مطرح شده، خسارت هایی جبران ناپذیری را برای جامعه ی اسلامی به بار آمده است.

 

رهبر معظم انقلاب با خلق مفهومی جدید در فرهنگ اجتماعی و‌سیاسی جامعه، با عنوان«آتش به اختیار» کلید خروج از بن بست های موجود را( همچون تصمیمات حکمیت های خودخوانده ) را جلوی پای جریان های انقلابی گذاشته اند.

 

رهبری فرمودند: شما افسرهای جنگ نرمید -قرار شد شما افسران جوان جنگ نرم باشید- آنجایی که احساس می‌کنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمی‌تواند درست مدیریت کند، آنجا آتش به اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید، اقدام کنید.

 

تصمیماتی که ذیل این برجام استانی مطرح شده است سرنوشتی همچون برجام نافرجام در انتظارش هست و عایده ای برای جریان انقلابی نخواهد داشت فلذا هوشیار باشیم و از تصمیمات افرادی که چراغ راهنمای راست می زنند اما در برهه های مختلف زمانی به سمت چپ می پیچند باشیم و با مدیریت صحیح در گام اول از ایجاد فضای زودهنگام انتخاباتی دوری کرده و در گام دوم در بازه زمانی قانونی و مناسب در راستای گزینه مطلوب مستضعفین بویراحمد و دنا گام برداشته شود نه متناسب با نیات شخصی حکمیت های خودخوانده.

 

منبع: دنانیوز

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما