پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

رهبر انقلاب فتنه را در نطفه خفه کردند | بندیر نیوز

کد خبر: 6415
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۹۵ - ۱۷:۵۴

رئیس مجلس خبرگان رهبری اقدام اخیر رهبر انقلاب را جلوگیری از برپایی فتنه دانست و گفت: رهبر انقلاب با بینش مطلوب سیاسی خود فتنه را در نطفه خفه کردند.   عده‌ای تصور می‌کنند با وعده‌های دیگران مملکت آباد می‌شود آیت‌الله احمد جنتی در نشست مشترک اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با کمیسیون‌های تخصصی اظهار […]

رئیس مجلس خبرگان رهبری اقدام اخیر رهبر انقلاب را جلوگیری از برپایی فتنه دانست و گفت: رهبر انقلاب با بینش مطلوب سیاسی خود فتنه را در نطفه خفه کردند.

 

عده‌ای تصور می‌کنند با وعده‌های دیگران مملکت آباد می‌شود

آیت‌الله احمد جنتی در نشست مشترک اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با کمیسیون‌های تخصصی اظهار داشت: عده‌ای تصمیم به این دارند که با دیگران معامله کنند و ملت را به آنها بفروشند و تصور می‌کنند که با وعده‌های دیگران همه چیز درست شده و مملکت آباد می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم این نشست‌ها آثار مفید و مؤثری را به دنبال داشته باشد، ادامه داد: حیات دینی مردم با حضور در مراسم‌های عزاداری ماه محرم تشدید می‌شود چرا که مردم در این مراسم‌ها میثاق خود را با اهل بیت (ع) تجدید می‌کنند و در نتیجه این امر سبب جلوگیری از فروپاشی پایه‌های ایمانی آنها می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه قیام امام حسین (ع) به منظور برپایی فریضه بی‌نظیر امر به معروف و نهی از منکر بوده است، اضافه کرد: اگر این فریضه واجب دینی در جامعه فراموش شود دیگر آموزه‌های دینی در جامعه کم‌رنگ می‌شود به همین علت باید این واجب دینی را جدی گرفته و برای اجرای درست آن تلاش کنیم.

افزایش فساد با کوتاهی در امر به معروف و نهی از منکر

رئیس مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اکنون به میزانی که نسبت به اجرای امر به معروف و نهی از منکر کوتاهی شده، فساد در جامعه نشر پیدا کرده است و با توجه به اینکه فسادهای کنونی جامعه توقف‌پذیر نیست، اگر به امر به معروف و نهی از منکر پرداخته نشود فساد در جامعه توسعه یافته و مباحث مختلف را مورد تأثیر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به این که نهادهای انقلابی به ویژه خبرگان رهبری باید در امر به معروف و نهی از منکر پیشگام باشند، تصریح کرد: نمونه‌های معروف و منکر باید در جامعه بررسی و به مردم معرفی شود؛ نیروی انتظامی در ارتباط با رفع برخی از منکرات عملکرد مطلوبی دارد هرچند توان مقابله با برخی از ناهنجاری‌ها در این ارگان وجود ندارد اما نیروی انتظامی مردانه ایستاده و از رشد فساد جلوگیری می‌کند.

بخشی از فیش‌های نجومی علنی نشده است

آیت‌الله جنتی حیف و میل بیت‌المال را یکی از فسادهای مشکل‌ساز جامعه دانست و عنوان کرد: فیش‌های نجومی یکی از آفت‌های جامعه است که امیدواریم خداوند به عاملان معرفی و شناسایی این فیش‌ها اجر دهد و اکنون بخشی از این فیش‌های نجومی علنی نشده و پشت پرده مانده است در حالی که مسئولان برخوردهای لازم را انجام نداده اما باید پشت پرده را آشکار و با متخلفان برخوردهای لازم را می‌کردند.

رئیس مجلس خبرگان گفت: یکی از منکرات امروز وطن‌فروشی است،‌ عده‌ای تصمیم به این دارند که با دیگران معامله کنند و ملت را به آنها بفروشند و تصور می‌کنند که با وعده‌های دیگران همه چیز درست شده و مملکت آباد می‌شود، از این رو می‌گویند که ما باید تسلیم آنها باشیم.

وی با بیان این که ظاهراً تجربه برجام برای این افراد کافی نبوده است، گفت: این قدر رفتند و آمدند و زحمت کشیدند، نوشتند و امضا کردند حال خود آنها می‌گویند طرف به عهدش وفا نکرده است، شما که این را می‌گویید چگونه مجدداً می‌خواهید اعتماد کنید و بعداً با آنها قرارداد بسته، معامله کنید و مذاکرات سیاسی داشته باشید، آیا اسم این را نمی‌توان وطن‌فروشی و مردم‌فروشی گذاشت؟

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه فتنه‌های دشمن مشکلات بسیاری را برای جامعه اسلامی به دنبال داشته است، تصریح کرد: اکنون هم فتنه 88 به عنوان یک منکر در برخی از نقاط کشور قابل مشاهده است چرا که اصحاب فتنه فعال هستند و در مسائل سیاسی دخالت می‌کنند و به آنها مسئولیت‌هایی داده شده است.

وی با بیان اینکه روحانیت باید نسبت به معرفی منکرات در جامعه اسلامی اهتمام جدی داشته باشند، مطرح کرد: رشد فساد، تفرقه، افزایش آزادی نامتعارف [روابط] دختران و پسران، تبعیض و بی‌عدالتی از منکرات جامعه اسلامی است که باید برخوردهای لازم برای رفع این منکرات انجام شود.

آیت‌الله جنتی از دیدار خود با رهبر انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: در این دیدار از اقدام اخیر ایشان که برای جلوگیری از برپا شدن آتش فتنه بوده است، تشکر کردم چراکه ایشان با بینش مطلوب سیاسی خود فتنه را در نطفه خفه کردند؛ امیدواریم سایه ایشان تا ظهور امام‌زمان (عج) بر کشور باشد.

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما