پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

رهایی۱۶ قاتل از حکم قصاص | بندیر نیوز

کد خبر: 15900
تاریخ انتشار: ۲۶ شهر ۹۸ - ۱۵:۲۸

مدیر کل زندان‌های کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۱۶ محکوم به قصاص در شهرستان‌های مختلف این استان در ۳ سال اخیر با رضایت اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافتند.

رهایی۱۶ قاتل از حکم قصاص

به گزارش بندیرنیوز، اسماعیل جمیاری  اظهار داشت: در ۳ سال اخیر با پا درمیانی و وساطت مجموعه زندان‌ها، ، مددکاران و شوراهای حل اختلاف در زندان‌ها، تعامل و همکاری مسئولان قضایی، بزرگان و متنفذان و معتمدین طوایف ۱۶ زندانی محکوم به قصاص از چوبه دار رهایی یافتند.

 

وی تعامل و همکاری با شورای حل اختلاف را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در این زمینه از ظرفیت علماء، بزرگان قوم، معتمدان و ریش سفیدان استفاده کردیم که در مجموع نتیجه تلاش‌های انجام شده رضایت بخش است.

 

 

وی ترویج فرهنگ تشویق مردم به گذشت، احسان و برادری را ضروری دانست و ادامه داد: امیدوارم در این زمینه رسانه‌ها، نخبگان سیاسی و فرهنگی و افراد دارای نفوذ اجتماعی ورود کنند.

 

جمیاری بیان کرد: طبق سیاست دستگاه قضایی در دوره تحول و نیز برنامه‌های ابلاغی سازمان زندان‌ها پرونده‌های دارای زندانی قصاص به طور ویژه باید رصد و پیگیری شود.

 

وی با اشاره به اینکه قصاص حق شرعی و قانونی اولیای دم است، خاطرنشان کرد: با هدف جلوگیری از ادامه خصومت‌ها و منازعات و برقراری نظم و آرامش به جامعه، مدیریت زندان‌ها با همراهی مجموعه قضایی، ریش سفیدان و معتمدین کارهای خوبی در این راستا انجام شده است.

 

انتهای پیام/ ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما