دکل های تلفن همراه فاقد هرگونه عوارضی هستند | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
دکل های تلفن همراه فاقد هرگونه عوارضی هستند

سرپرست مخابرات کهگیلویه وبویراحمددر رابطه با دکل های تلفن همراه گفت:دکل های تلفن همراه فاقد هرگونه عوارضی هستند و هم استانی ها بدون هیچ گونه نگرانی از این فناوری سودمند بهره مند شوند.

به گزارش بندیرنیوز و به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کهگیلویه وبویراحمد ، سید محمد هادی امیری  در خصوص آنتن های همراه اول گفت؛ نصب وراه اندازی سایت های موبایل بر اساس یک فرایند ومجوز خاصی است و این پروانه (مجوز) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با نظارت مستقیم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور صادر شده و بر اساس قانون و مصوب مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۶۸ سازمان انرژی اتمی ایران نظارت بر اجرای این قانون وحفاظت بر اشعه به منظور حفظ سلامت مردم ،کارکنان و نسل های آینده را در برابر خطرات انواع پرتو ها بر عهده دارد. لذا این وظیفه به مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور امور حفاظت در برابر اشعه به عنوان واحد قانونی محول شده و امور حفاظت در برابر اشعه کشور پاسخگویی دغدغه همه مردم خوب کشور عزیزمان ایران اسلامی است .

سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه وبویراحمد گفت: وقتی از پرتو ها سخن به میان می‌آید افراد پرتو های نظیر اشعه ایکس و گاما را به خاطر می آورند، ولی باید توجه نمود که ماهیت پرتوهای اشعه ایکس و گاما با ماهیت پرتوهای آنتن های موبایل یا همان رادیویی که در مخابرات مورد استفاده قرار می گیرد کاملاً متفاوت است.

وی افزود؛در کشور عزیزمان ایران اسلامی ، استاندارد و شدت پرتو های رادیویی توسط امور حفاظت در برابر اشعه تدوین شده است و در سازمان ملی استاندارد ایران با کد ۸۵۶۷ به عنوان استاندارد ملی ثبت شده است .

امیری بیان داشت: مبنای تدوین این استاندارد، نتایج آخرین تحقیقات در جهان بوده و در کشور ما مشابه با استاندارد اغلب کشورها نظیر استرالیا ژاپن و قاره اروپاست.

وی افزود: قطعا سوالی برای هم استانی ها مطرح می شود که آیا نصب آنتن های بی تی اس در ایران با سایر کشورهای جهان متفاوت است ؟ که قطعاً پاسخ این سوال خیر است. چرا که در تمام دنیا، آنتن ها روی پشت بام ها و روی دکل ها نصب می شوند.

امیری در پایان خاطر نشان کردند به اطلاع عموم مردم شریف استان می رسانیم که شرایط نصب و بهره برداری از آنتن های تلفن همراه در استان به گونه ای است که بر مبنای اطلاعات تایید شده توسط مجامع علمی جهانی بوده و مردم می توانند بدون هیچ گونه نگرانی از این فناوری سودمند بهره مند شوند و ضمناً سازمان انرژی اتمی ایران سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات به طور مستمر بر عملکرد همراه اول نظارت دارد تا اطمینان حاصل گردد که استاندارد مورد نظر را رعایت می نمایند

 

 

انتهای پیام/ح

true
برچسب ها :
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد