دولت در برخورد با رسانه ها تجدیدنظر کند | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
دولت در برخورد با رسانه ها تجدیدنظر کند

جانشین بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت تدبیر و امید که خود را ناجی آزادی بیان و راستگویی و مخالف خفقان می داند باید در نوع برخورد خود با رسانه ای که به جرم انتقاد سازنده یا بعضا اشتباه رسانه ای تعطیل شده است تجدید نظر کند.

به گزارش بندیرنیوز، سید عباس رضایی جانشین بسیج دانشجویی استان با حضور در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات کشور در غرفه عصر دنا نماینده مطبوعات استان گفت :برای تحقق تمدن نوین اسلامی که دور نمای اندیشه بلند مقام معظم رهبری و افق روشن انقلاب اسلامی که همان وعده الهی مبنی بر حاکمیت صالحان بر زمین خواهد بود مقدماتی لازم است که از مهم ترین آنها گفتمان سازی است.

وی افزود: هر نظامی و تمدنی برای گسترش و تاثیر و تثبیت ارکان حاکمیت خود نیازمند تولید فکر و تئوری و سپس تریبونی برای رساندن حرف خود جهت تاثیر پیرامونی و جهانی است.

رضایی تصریح کرد: از آنجا که دانشجو و جامعه دانشگاهی به عنوان چشمان بیدار جامعه و نقش افرینان اصلی در دو عرصه تربیت نیروی انسانی هم طراز انقلاب اسلامی و تولید فکر و اندیشه که دو رکن اصلی و اساسی در تمدن سازی است؛ هستند، حضور فعال و همکاری رسانه ها و جامعه دانشگاهی و حوزوی به عنوان صاحبان اندیشه در خط مقدم این حرکت مهم، اصلی انکار ناپذیر است.

جانشین بسیج دانشجویی استان اظهار کرد: باید پذیرفت همانگونه که تافلر در تئوری موج سوم خود گفته امروز قدرت ،قدرت اطلاعاتی و رسانه ای است و کشاکش قدرت های جهان بر سر همین اثرگذاری استراتژیک در حوزه اطلاع رسانی و اطلاعات می باشد اما نکته مهم این است که بر خلاف تمدن سراسر هژمونی غرب بر مبنای لیبرال دموکراسی ، پیش فرض این اثر گذاری در اندیشه الهی و حاکمیت دینی ،آزادی مطبوعات و اصحاب رسانه ،شفافیت و حفظ کرامت مخاطب و صداقت در خبررسانی است.

رضایی در ادامه ضمن اشاره به سخنان اخیر ریاست جمهوری و اتفاقات پس از آن در فضای رسانه ای بیان داشت: دولت تدبیر و امید که خود را ناجی آزادی بیان و راستگویی و مخالف خفقان می داند باید در نوع برخورد خود با رسانه ای که به جرم انتقاد سازنده یا بعضا اشتباه رسانه ای تعطیل شده است تجدید نظر کند.

وی با اشاره به حضور فعال و تاثیرگذار جامعه دانشگاهی در رسانه های استان این حضور را نوید بخش تضارب آرا  و اصلاح رویکرد ها در استان دانست و افزود: به عنوان عضو کوچکی از جامعه دانشگاهی از مسولین استانی انتظار داریم که توجه بیشتری را معطوف به رسانه های استان که بعضا با دست خالی و بدون هیچ حمایتی در حال روشنگری هستند بنمایند.

منبع: یاسوج24

انتهای پیام/ح

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد