امروز

جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۱:۰۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش بندیرنیوز؛ در خلال جشن اقوام که در روزهای گذشته در دانشگاه یاسوج برگزار شد تعدادی دختر و پسر به‌صورت مختلط شروع به رقص با دستمال (دستمال‌بازی محلی) کردند که این موضوع واکنش‌هایی را از سوی فعالان دانشجویی، نهادها و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی استان کهگیلویه و بویراحمد به‌همراه داشت.

بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج در نامه‌ای خطاب به رئیس این دانشگاه نوشت: خداوند متعال از هر سرپرستی نسبت به آنچه سرپرستی‌اش را به او واگذار کرده است، بازخواست می‌کند؛ خواه از آن به‌خوبی سرپرستی (نگهداری) کرده باشد، یا تباهش کرده باشد.

در نامه بسیج دانشجویی آمده است: ریاست محترم دانشگاه یاسوج جناب آقای عریان، همان‌طور که مستحضر هستید دانشگاه یاسوج به‌عنوان دانشگاه مادر و قطب علمی استان، امروزه با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند، از مشکلات فنی، صنفی و خوابگاهی گرفته تا مشکلات فراوان فرهنگی!

در بخش دیگری از این نامه بیان شده است: بی‌توجهی به مسائل دینی و حد و حدودها توسط متولیان فرهنگی دانشگاه همراه با عدم نظارت کافی از طرف سیستم‌های حاضر و ناظر و نظارتی درون دانشگاه کار را به جایی رساند که این روزها به‌بهانه جشن اقوام در دانشگاه که فی‌نفسه کار خوبی می‌تواند باشد شاهد صحنه‌هایی بودیم که به خود لرزیدیم که در هیچ قالب آکادمیکی که شما به آن قائلید، نمی‌گنجید و  جز در سالن‌های ویژه رقص چنین صحنه‌هایی آن هم از نوع اختلاط کسی سراغ ندارد؛ تا خواستیم شما را که فردی کاملاً دانشگاهی و علمی هستید پیدا و شکوه نماییم صحنه‌های زننده جشن محوطه دانشگاه در فضای مجازی استان و کشور ما را ناگزیر ساخت تا علناً چنین نامه‌ای را طرح نماییم تا همه بدانند که دانشگاه حرمت دارد و آنچه انجام شده در شأن و منزلت علمی و اجتماعی دانشگاه و  دانشجویانش نبوده و نیست.

در ادامه این نامه آمده است: سؤال اینجاست طبق کدام قانون شرعی و دانشگاهی این کار صورت گرفت و حریم مقدس دانشگاه آلوده به رقاصی مختلط شد؟ و تا کی باید شاهد باشیم و شما ساکت؟ ریاست محترم دانشگاه! چرا به‌جای اینکه در دانشگاه، جنبش نرم‌افزاری و عمیق علمی تشکیل بدهید تا از این طریق کسانی که اهل کار و تلاش هستند با قالب‌ها و نوآوری‌های علمی خود بتوانند بنای حقیقی یک جامعه آباد و عادلانه مبتنی بر تفکرات و ارزش‌های اسلامی بنا نهند، با کمک به ایجاد فضایی مسموم بین دانشجویان، دقیقاً بر خلاف آن عمل می‌کنید؟

بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج در ادامه بیان کرده است: چرا برای کرسی‌های نظریه‌پردازی که به‌فرموده رهبر انقلاب، عاملی بسیار مهم در گفتمان جنبش علمی است، آن‌قدر دانشجو را برای گرفتن یک مجوز به این ور و آن ور ارجاع می‌دهید تا نهایتاً آن را لغو کنید ولی بساط و لوازم رقاصی مختلط دانشجویان در این مکان مقدس و محترم را به‌راحتی فراهم می‌کنید و در ایجاد زمینه‌های انحرافات فکری و تربیتی آنان عاملی کمک‌دهنده هستید؟

در بخش دیگری از این نامه آمده است: شورای فرهنگی  دانشگاه یاسوج در  سنگ‌اندازی جلوی جریان دانشجویی برای داشتن کرسی‌های آزاداندیشی و دیگر برنامه‌های مفید برای تشکل‌های انقلابی در دانشگاه ید طولایی دارد.

در ادامه این نامه آورده شده است: وظیفه معاونت فرهنگی دانشگاه و دیگر همکارانش در مجموعه فرهنگی، حراست و نظارت دانشگاه برنامه‌ریزی برای گسترش و تعمیق ارزش‌های اسلامی و انقلابی در همه سطوح دانشگاه و توجه به حفظ عفاف و ترویج فرهنگ و پوشش و منش اسلامی در خور شأن محیط دانشگاه است ولی آنچه تاکنون از شیوه مدیریت فرهنگی به‌ویژه در شیوه پیشبرد کانون ایلات و عشایر دانشگاه دیده شده به‌وضوح نشان می‌دهد که عملکردها در امور فرهنگی در خلاف جهت وظایف‌شان تعریف شده  است.

در بخش دیگری از نامه بسیج دانشجویی عنوان شده است: چگونه است که  برای کانونی مثل عفاف و حجاب نمی‌توانند یا نمی‌توانید  هزینه کنید و برای راهیان نور و… بودجه ندارید ولی برای کانون ایلات و عشایر که عملکرد ظاهری‌اش سنخیتی با وظیفه اصلی‌اش ندارد تا چندین روز متوالی بساط پذیرایی و رقاصی را فراهم می‌کنید و پشتیبانی مالی دارید؟ بودجه‌های متعلق به تکمیل مقبره شهید گمنام دانشگاه را کجاها هزینه می‌کنید؟ آیا  متوجه افت علمی و معدل دانشجویان در دانشگاه و دلایل آن  هستید؟

در این نامه همچنین بیان شده است: حال خواسته یا ناخواسته سیاست‌هایی در خلاف جهت وظایف اصلی دانشگاه خاصه در امور فرهنگی که به تعدادی از آنها اشاره شد در دانشگاه پیش گرفته شده است و به‌جای تشکیل کانون‌های علمی و رونق‌بخشی به آنها در دانشگاه و قرار دادن امکانات کافی به نخبگان علمی، به‌جای تلاش در راستای گنجاندن تولید علم در سازوکارها و برنامه‌ها، مشغول حواشی شده و به رسالت حقیقی عمل نمی‌کند و در خواب زمستانی به‌سر می‌برد. بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج که دارای سابقه ایجاد فضایی بانشاط در محیط دانشگاهی با حفظ شئون اسلامی بوده و هست خواستار اقدامات اساسی و تغییر تیم مدیریتی فرهنگی دانشگاه می‌باشد زیرا برای حفظ شأن علمی و فرهنگی و تقدس دانشگاه هم که شده لازم است تا دانشجویان سایه آرامش فکری، سلامت اخلاقی و پیشرفت حقیقی را بر سر خود احساس کنند.

 

واکنش نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد

اما این موضوع واکنش نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد را هم در پی داشت،  آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی در دیدار با فرماندهان سپاه فتح استان با اشاره به رقص مختلط در یک نهاد علمی و فرهنگی در شهر یاسوج و بیانیه بسیج دانشجویی در محکومیت این رخداد، اظهار داشت: غیرت بسیج در نکوهش اتفاقات زشتی که در استان رخ داده است قابل تقدیر است.

وی افزود: چند مدتی است که مطربی و رقاصی در مراسم‌ها باب شده و بد‌تر از آن این است که تلاش می‌کنند این استان را با این وضعیت به مردم نشان دهند این در حالی است که کهگیلویه و بویراحمد مهد غیرت، شرف و تشیع است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با تأکید به اینکه “ما باید فضیلت‌ها را در استان برجسته کنیم نه اینکه مطربی و رقاصی را نشان دهیم”، گفت: بدتر از این، اجرای رقص مختلط زن و مرد به‌بهانه جشن در مجامع فرهنگی که اصولاً باید عقل، شعور، اندیشه، بصیرت و دین را به جامعه آموزش دهند است.

ملک‌حسینی با بیان اینکه متأسفانه متولیان این برنامه مرتکب اعمالی شدند که جای شرم دارد، ابراز کرد: هر کس در این زمینه غیرت داشته باشد خداوند وی را یاری خواهد کرد.

وی با اشاره به اتفاقات مشابه در گذشته و انتقاد از سکوت متولیان امر، افزود: نگاه نکنید که اتفاقات زشت از چه‌کسی سر زده است باید در هر زمان بانی اعمال زشت را سرزنش و از سکوت خود استغفار کنیم و دیگر اجازه ندهیم به استان ما، مردمان باغیرت و زنان باعفت ما، نهادهای دانشگاهی، آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی توهین شود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با یادآوری درصد حضور مردم استان در جبهه‌ها در دوران دفاع مقدس و نیز تعداد شهدا، جانبازان، استقبال‌کنندگان برای حوزه‌های علمیه و حضور برای خدمت به مردم در جریان سیل گفت: با این توصیف می‌بینیم استان‌مان در قله فضیلت‌ها می‌درخشد و چرا این درخشش‌ها را برجسته نکنیم و به‌عوض برویم چیزهایی را به‌بهانه شادی نشان بدهیم که جز معصیت در آنها چیزی نیست.

ملک‌حسینی ابراز امیدواری کرد که بیداری و هوشیاری مؤمنین اجازه تکرار این اتفاقات را ندهد.

 

این حرکت دانشجویان ‌شرم‌آور بود

خطیب جمعه یاسوج با اشاره به جشن اقوام ایرانی در دانشگاه یاسوج گفت: در این جشن که هفته جاری برگزار شد عده‌ای دانشجوی پسر و دختر به صورت مختلط اقدام به رقاصی کردند که این اقدام در یک استان صددرصد شیعه شرم‌آور است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی اصغر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه یاسوج با اشاره به جشن اقوام ایرانی در دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: در این جشن عده‌ای دانشجوی پسر و دختر به صورت مختلط اقدام به رقاصی کردند که این اقدام در یک استان صددرصد شیعه شرم‌آور است.

وی تصریح کرد: دانشگاه محل علم آموزی و دانشجویان نیز آینده سازان جامعه هستند اما این اقدام ناپسند افتخارات و سوابق تاریخی و همچنین عزت، غیرت و سلحشوری مردم استان را خدشه دار کرد.

حسینی اظهار داشت: بسیج دانشجویی استان عکس‌العمل نشان داد و نامه‌ای در این زمینه به رئیس دانشگاه یاسوج نوشت که این اقدام بسیج دانشجویی قابل تقدیر است.

وی با تاکید بر اینکه باید برخورد قاطع شود تا درس عبرتی برای سایرین باشد تا دیگر شاهد این امور ناپسند نباشیم، افزود: این مسئله یک اقدام هنجارشکنانه بود که توسط عده‌ای بی‌درک انجام شد.

حسینی گفت: در حالی ما هم وطنان زیادی را در سیل اخیر از دست دادیم و بسیاری از خانواده‌ها در غم عزیزان خود عذادار بودند عده‌ای دانشجو رقص داشتند که مسئولان فرهنگی باید بیدار باشند و برخورد قاطع داشته باشند و این مسائل را محکوم کنند تا دیگر در آینده اینگونه مسائل پیس نیاید.

 

دستگاه قضایی با مسببان رویداد دانشگاه یاسوج برخورد کند

امام جمعه موقت سوق خواستار برخورد جدی دستگاه قضایی با مسببان رقص مختلط در دانشگاه یاسوج شد.

حجت‌الاسلام سید مهدی افراز در خطبه‌های نماز جمعه سوق با اشاره به برخی مجالس و جشن‌هایی که در فضاهای علمی و دانشگاه‌های استان برگزار می‌شود یادآور شد: اخیراً در برخی از مراسم استانی، اتفاقاتی روی می‌دهد که شایسته نیست و آن رسمی شدن جدی شدن و فراوان شدن مراسم ساز و دهل و نشان دادن فرهنگ غنی استان در شکل و شمایل فرهنگ مبتذل است.

افراز تصریح کرد:  برخی هم جاهلانه بهانه بیاورند که صدا و سیما یا نهادهای دیگر از این سازها و دهل‌ها استفاده می‌کنند اما واقعاً شنیع و زشت و ناپسند است که یک اتفاق بیفتد آن هم در بعضی از مجامع فرهنگی و پسران و دختران و مردان و زنان با هم برقصند.

امام جمعه موقت سوق ادامه داد: مسلما  خدا نخواهد بخشید و قطعاً مردم بیدار و مردم متدین و انسان‌های غیور در برابر اینگونه حرکت‌ها خواهند ایستاد.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان سعی کنند که چنین اموری تکرار نشود، افزود: از مراجع قانونی خواستاریم که با مسببان و بانیان اینگونه حرکات برخورد جدی صورت گیرد.

 

خاطیان اتفاقات اخیر دانشگاه یاسوج اخراج شوند

امام جمعه قلعه رئیسی گفت: مسئوولان فرهنگی دانشگاه یاسوج باید از مردم متدین استان عذرخواهی کنند و خاطیان اخراج شوند.

حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی در خطبه‌های نماز جمعه قلعه‌رئیسی به اتفاقات دانشگاه یاسوج اشاره و بیان کرد: آنچه در دانشگاه یاسوج و در استقبال از بعضی مسئولان کشوری رخ داد دهن کجی به احکام اسلام و توهین به مقدسات اسلام و جسارت به خون مقدس شهیدان، ظلم به فرهنگ غیرت، حیاء، حجاب و عفت بود و مسئولان دانشگاه و بزرگان استان با بانیان و عوامل این برنامه ها برخورد کنند مسئوولان فرهنگی دانشگاه از مردم متدین استان عذر خواهی کنند و افراد و مسئولان  مقصر باید عزل شوند که لازم است از مواضع نماینده معزز ولی فقیه در استان و سپاه فتح استان تقدیر و تشکر می کنم.

 

رئیس دانشگاه یاسوج نقشی در اتفاقات اخیر ندارد

رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج گفت: در اتفاقات اخیر دانشگاه یاسوج حوزه فرهنگی مقصر است.

سید امید مظلوم پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر یاسوج با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری و لزوم تبیین و اجرایی کردن آن اظهار کرد: دانشجویان پیرو این بیانیه مهم مقام معظم رهبری در راستای کمک به حل مشکلات استان مطالبه‌گری بی‌امان و بی‌ملاحظه‌ای خواهند داشت.

رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج گفت: دانشجویان مطالبه‌گری خود را در سال جدید در زمینه‌های مختلف همچون زمین‌خواری‌ها و استخدام‌های فله‌ای و طایفه‌ای و قومی و صدور مجوزهای مشکوک انجام خواهند داد.

مظلوم در ادامه به برخی دیگر از مصادیق مطالبه‌گری دانشجویان در سال جدید اشاره کرد و گفت: در خصوص تضییع حقوق کارگران کارخانه قند و برگشت دادن این کارخانه به مردم و ابطال مجوزهای پتروشیمی سقاوه و پرداخت مطالبات کارگران سد چم‌شیر منتظر اقدام دستگاه‌های متولی هستیم و اطلاع‌رسانی عن‌قریب خواهیم داشت. وی به گرانی‌های افسار گسیخته در شهر یاسوج هم اشاره کرد و گفت: وضعیت بازار را همواره رصد می‌کنیم و به مسؤولان گزارش می‌دهیم چرا که بخش مهمی از فعالیت‌های ما به رصد اوضاع و احوال جامعه برمی‌گردد.

مظلوم با بیان اینکه مردم از رانت‌خواری و گرانی‌ها و وضعیت بد اقتصادی نگران هستند از مسؤولان خواست تا مطالبات دانشجویان را جدی بگیرند.

رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج در ادامه به ماجرای اخیر رقص و اختلاط در دانشگاه یاسوج اشاره کرد و گفت: در این ماجرا دانشجویان نقش اصلی را نداشتند. وی گفت: دانشگاه یاسوج در بین دانشگاه‌های ایران و حتی در بین دانشگاه‌های جهان دارای جایگاه علمی است و این حاشیه‌ها بخشی از یک سناریوی از پیش طراحی شده و مقصر آن بخش فرهنگی است که با نگاه تساهل و تسامحی موجب بروز این ماجرا شد و دانشجویان تقصیری ندارند و استفاده از لفظ دانشجونما درست نیست.

مظلوم با بیان این که علی‌رغم اختلاف سلیقه‌ای که با رئیس دانشگاه یاسوج داریم وی را فردی متدین و مدیر و توانمند می‌دانیم اظهار کرد: عریان توانمند و بدون حاشیه است و به معنای واقعی کلمه دانشگاه را از دست‌‌اندازهای قومی و طایفه‌ای و سیاسی نجات داد و این حرکت ایشان باعث شده که برخی از بیرون دانشگاه دعوای تام و جری راه بیندازند اما ما دانشجویان قویا از وی حمایت می‌کنیم و در ماجرای اخیر مسبب اصلی را حوزه فرهنگی دانشگاه می‌دانیم.

 

شورای فرهنگی دانشگاه باید پاسخگو باشد

فرمانده سپاه ناحیه بویراحمد نسبت به اقدامات صورت گرفته در دانشگاه یاسوج واکنش نشان داد و خواستار پاسخگویی شورای فهنگی این دانشگاه شد.

سرهنگ سید روح اله شاهینی در واکنش به حوادث صورت گرفته در دانشگاه یاسوج گفت: در چهار دهه ای که از انقلاب اسلامی میگذرد همواره جریاناتی که از تمدن غرب فقط ولنگاری را با خود به ارمغان آورده اند سعی در نفوذ در دو مرکز حساس یعنی حوزه و دانشگاه را داشته و دارند،یک زمان در دهه ۷۰ دانشجو را از ورود به مسائل سیاسی منع میکنند تا مبادا مبانی مبتنی بر اقتصاد لیبرالی مورد نقد و بررسی قرار گیرد،چند سال بعد برخی دانشجویان را ابزار رسیدن به قدرت کردند و قائله کوی دانشگاه را رقم زدند حال نیز بنا دارند با ایجاد خوشی های کاذب،وضعیت اسفناک فعلی را از متن به حاشیه برند تا مبادا دانشجو بعنوان موتور محرک جامعه،مطالبه کند و دودمان لیبرال مآبان را بر باد دهد!

وی افزود: یک زمانی لیبرالسیم اقتصادی،زمان دیگری لیبرالیسم سیاسی و حال لیبرالیسم فرهنگی و این دانشجوست که نباید در پازلی که غرب تئوریزه کرده و عمال داخلی آن بومی سازی کرده اند بازی کند!

فرمانده ناحیه مقاومت بویراحمد تصریح کرد:اینجاست که جمله معروف امام به منصه ی ظهور میرسد “ما از شرّ رضاخان و محمدرضا خلاص شدیم، لکن از شرّ تربیت یافتگان غرب و شرق به این‌ زودیها نجات نخواهیم یافت.”

وی تاکیدکرد:اما این دانشجوست که باید سنگر حساس دانشگاه را از بی بند و باری حفظ،و اجازه ندهد که این مکان مقدس به تفرجگاه کارهای نامشروع و جولانگه تقی زاده ها تبدیل گردد!

شاهینی اظهارکرد: ابتذال ایجاد شده در دانشگاه یاسوج اگر عمدی و از پیش برنامه ریزی شده باشد خیانت و اگر خودسرانه بوده باشد ناشی از ضعف مسئولین دانشگاه می باشد و در هر صورت محکوم و مستلزم برخورد جدی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بویراحمد گفت: شورای فرهنگی دانشگاه باید پاسخگو باشد که چگونه جریاناتی به بهانه برنامه های بومی و محلی بدون نظارت لازم در بدنه تشکیلات فرهنگی دانشگاه نفوذ و موجبات ابتذال در دانشگاه را فراهم می کنند. وی خاطرنشان کرد: این حجم از اباحی گری و هنجار شکنی نباید بی پاسخ بماند چرا که سکوت فتح بابی است برای ایجاد ولنگاری و تقدس زدایی از این مرکز مقدس است.

 

دانشگاه یاسوج رقص مختلط را محکوم کرد؛

دستور برخورد قاطع با مسببین

دانشگاه یاسوج در محکومیت حرکت مشکوک در جشنواره اقوام، فرهنگ و هنر ایران زمین در این دانشگاه با صدور بیانیه‌ای از برخورد قاطع با مسببین این حرکت خبر داده است.

دانشگاه یاسوج در محکومیت حرکت مشکوک در جشنواره اقوام، فرهنگ و هنر ایران زمین در این دانشگاه بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است:

در آستانه ضیافت‌الله رمضان، درحالی اعیاد مقدس شعبانیه و آغاز سال نو و رویش دوباره طبیعت را پشت سر می‌گذاشتیم که به مناسبت‌های متنوع هفته از جمله گرامی‌داشت خوابگاه‌های دانشجویی، هفته جوان، هفته سلامت، هفته معلم و … بر اساس بخشنامه ابلاغی وزارتخانه متبوع و در راستای برنامه‌های پیشنهادی به مناسبت‌های مختلف یادشده و برای ایجاد فضای نشاط و امید در جوانان این مرز و بوم که در کلکسیونی از اقوام مختلف ایرانی در دانشگاه یاسوج گردهم آمده‌اند و همنشینی مسالمت‌آمیز و زیبایی از فرهنگ‌ها، رسم و رسوم، عادت‌ها، هنرها و پوشش‌های گوناگون و صنایع دستی بسیار هنرمندانه، دانشجویان دانشگاه یاسوج از استان‌ها، فرهنگ‌ها و اقوام مختلف را بر آن داشت تا کاملا دانشجویی و با هزینه خودشان، این کلکسیون رنگارنگ را در محل تحصیل‌شان به نمایش بگذارند.

بی‌شک فرهنگ اصیل دینی و ایرانی که ملهم از آموزه‌های دین مقدس اسلام و پیام‌آور رحمت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی «صلی الله علیه و آله و سلم»، آنقدر غنی است که نه تنها به پرورش روح، جان و امور معنوی تکیه دارد بلکه از پرورش جسم و روان و تربیت آن غفلت نکرده و آن‌ را مقدمه جان‌های متعالی در نظر داشته که عقل سالم در بدن سالم است.

دانشگاه یاسوج به عنوان مکانی علمی، آکادمیک و محیطی فرهنگی به رسالت خویش که تربیت همه‌جانبه روحی، روانی و جسمی جوانان برای توسعه پایدار در سایه ارزش‌های دینی و الهی در جامعه و نظام مقدس اسلامی است خواهد پرداخت و بی‌شک از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

بدون تردید آنچه در جشنواره اقوام، فرهنگ و هنر و در آستانه فشارهای استکبار جهانی و نقطه عطف تاریخی کشور به تحریک و تحریض قلب‌های مریض توسط اندک دانشجونماهایی رخ داده نه تنها مردود و محکوم بوده و با غیرت، فرهنگ و شرف تمامی دانشگاهیان دانشگاه یاسوج تغایر دارد که در اسرع وقت رسیدگی و با مسببین برخورد قاطع خواهد شد.

دانشگاهیان دانشگاه یاسوج با همان روح متعالی و تمسک به عروه‌الوثقی مسلمین جهان حول محور شهر الله رمضان به تزکیه نفس خواهند پرداخت و از سر خضوع به درگاه ایزد منان برای رفع بلایای ارضی و سماوی جامعه اسلامی و برگرداندن شر استکبار زورگوی جهان به خودشان، دست دعا به آسمان بلندکرده و تعالی، ترقی و رشد میهن اسلامی و جوانان برومندش را در سایه حضرت صاحب‌العصر و الزمان و خلف برحقش مقام معظم رهبری و انفاس قدسیه امام و شهیدان والامقام مسالت خواهند کرد و رجاء واثق دارد که این موضوع درسی خواهد شد هم برای جوانان و دانشجویان تا دیگر دچار غفلت و نسیان نشوند و هم برای مسئولین تا بیش از گذشته هشیارتر عمل کنند و در آستانه سال انتخابات همه فعالیت‌ها را هوشمندانه رصد و مراقبت نمایند.

 

انتهای پیام/ح

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتبویردیتابویردیتا