امروز

جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۱:۰۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش بندیرنیوز؛ علی‌محمد احمدی عصر امروز در جشن روز کارگر با بیان اینکه کارگران در ۴۰ سال گذشته در خط مقدم و خاک‌ریز اول تولید و سازندگی کشور حضور فعال داشته و نقشی کلیدی ایفا کردند اظهار داشت: این قشر پویا باید امروز هم که در حوزه اقتصادی و تولید تحت فشار هستیم با قدرت و توان بیشتری وارد عرصه شوند.

 

وی افزود: امروز دنیا به این سمت پیش می‌رود که نیروی انسانی به عنوان تکنسین کار، تولید و صنعت در بخش‌های مختلف فعال شده و به سمت طرد شدن کار و یا استخدام در حوزه‌های دولتی حرکت می‌کند.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال «رونق تولید»، گفت: در این زمینه رسالت اصلی بر عهده جامعه کارگری است و باید همه تلاش‌ها در راستای تحقق این شعار رهبری باشد.

 

احمدی تأکید کرد: طراحی و تنظیم برنامه جامع حمایت‌ها و مشوق‌های کارگران در راستای کمک به این قشر برای افزایش انگیزه و بهره‌وری و حضور موفق ‌آن‌ها در فضای کار و خانواده ضروری است.

 

وی بیان کرد: در حوزه کارگری باید ساختارها را درست کرد، واسطه‌گری را از بین برد و دستگاه‌‌های نظارتی بیشتر ورود کنند تا اگر جایی حقوق کارگری ضایع می‌شود، برخورد قانونی صورت گیرد.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید بسته‌‌های حمایتی و کمک‌های تامین اجتماعی برای رفع مشکلات جامعه کارگری در دستور کار قرار گیرد، عنوان کرد: دستگاه‌های متولی باید بر تکریم کارگران و رعایت حق و حقوق آن‌ها نظارت داشته باشند.

 

احمدی ابراز کرد: روزی یک جامعه را درست، پویا و فعال طراحی کرده‌ایم که به کار و کارگر اهمیت و اصالت بخشیده باشیم و برای دستیابی به این هدف باید به وظیفه همگانی که در این رابطه داریم، عمل کنیم.

 

وی گفت: هیچ کشوری به اندازه ما شهرک صنعتی و واحدهای تولیدی و کارگاهی ندارد اما به علت اینکه در تولید محصولات به انداز کافی به کیفیت توجه نکرده‌ایم به لحاظ صادرات در وضعیت مطلوبی قرار نداریم.

 

انتهای پیام/ح

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتبویردیتابویردیتا