پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج میزبان همایش ملی «نماز در فرهنگ رضوی» است | بندیر نیوز

کد خبر: 13640
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۹۷ - ۱۸:۵۲

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری همایش ملی دو روزه « نماز در فرهنگ رضوی» در روزهای ۶ و ۷ آذرماه ۹۷ در یاسوج خبر داد.

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج میزبان همایش ملی «نماز در فرهنگ رضوی» است

به گزارش بندیرنیوز؛ دکتر اورنگ ایلامی با اعلام این خبر اظهار داشت: این همایش با همکاری اعضای هیأت علمی، معاونین و هیأت رئیسه دانشگاه و با محوریت گروه معارف اسلامی و نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار می شود.

وی آشنایی با احادیث در مورد نماز و همچنین نقش نماز و نقش نماز در سلامت و تندرستی را از دستاوردهای این همایش ملی برشمرد و ادامه داد: تعداد ۲۰۳ مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده است که ۱۲۰ مقاله پذیرفته شده اند.

ایلامی اضافه کرد: از ۱۲۰ مقاله پذیرفته شده ۳۰ مقاله به شکل سخنرانی و ۹۰ مقاله نیز به صورت پوستر ارائه می شود و در این همایش از ۱۰۰ شخصیت علمی جهت ارائه مطالب علمی دعوت شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بیان داشت: این همایش همزمان از شبکه معارف سیما نیز پخش خواهد شد و رییس کل قرآن و عترت نیز پیام وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی را قرائت خواهند کرد.

ایلامی سخنرانی آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان و استاندار را از دیگر برنامه های پیش بینی شده این همایش اعلام کرد و افزود: از شخصیت های علمی و مذهبی استان نیز جهت شرکت در این همایش دعوت شده است.

وی دکتر کاظمی معاون وزیر آموزش و پرورش را از دیگر سخنرانان همایش اعلام کرد و ادامه داد: از معاونت امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری نیز برای حضور در این همایش دعوت شده است.

وی با تقدیر از آموزش و پرورش استان، دانشگاه ها، صدا و سیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه های علمیه به جهت همکاری در برگزاری این همایش دو روزه ملی در کهگیلویه و بویراحمد ف از خبرنگاران برای پوشش مطلوب اخبار این همایش نیز دعوت کرد.

دبیر اجرایی همایش نیز در این نشست با تقدیر از حمایت های رییس دانشگاه علوم پزشکی استان در برگزاری این همایش ، اظهار داشت: در طول یکسال گذشته دانشگاه علوم پزشکی استان توانسته است تفاهم نامه هایی را در جهت تعالی دین و ایجاد فضای بانشاط علمی و فرهنگی منعقد کند که امضای تفاهم نامه با آستان قدس رضوی، معاونت فرهنگی و پژوهشی وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه های مرتبط با دین و فرهنگ از جمله نمونه هایی از این اقدامات است.

دکتر فرح بخش برگزاری ۴ کرسی نظریه پردازی برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی استان و با مجوز شورای عالی عالی انقلاب فرهنگی و همچنین برگزاری ۴ کرسی آزاد اندیشی در فضای کاملاً آزاد را تنها بخشی از فعالیت های این مرکز علمی در برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی اعلام کرد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این همایش در استان، ابراز داشت: این همایش از سلسله برنامه های شانزدهمین جشنواره امام رضا«ع» است و مجوز برگزاری آن از پایگاه استنادی جهان اسلام اخذ گردیده است.

مدیرگروه معارف دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به استقبال خوب شرکت کنندگان در این همایش، گفت: ثبت نام قریب به ۶۰۰ نفر در یک روز جهت شرکت در این همایش و همچنین حضور پررنگ شخصیت های علمی و فرهنگی در این همای از دیگر شاخصه های برگزرای این همایش ملی در استان کهگیلویه و بویر احمد است.

فرح بخش زمان شروع این همایش را ساعت ۸ صبح روز سه شنبه ۶ آذرماه ۹۷ در سالن حکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اعلام کرد و افزود: این همایش با همکاری بسیاری از نهادهای فرهنگی کشور با شعار همه برای هم در سایه همدلی، هم افزایی و هم اندیشی برگزار می شود و هدف از برگزاری آن نیز پیاده سازی آموزه های فرهنگ رضوی در حوزه های مختلف فرهنگی، مذهبی و … است.

دبیر علمی همایش نیز در این نشست با اشاره به فرآیند پذیرش مقالات برای شرکت در این همایش ملی، اظهار داشت: فرآیند پذیرش مقالات از ابتدای خردادماه سال ۹۷ از طریق آنلاین در سایت همایش و از طریق ایمیل صورت پذیرفت که تعداد ۲۰۳ مقاله ارسال شد.

دکتر ذوالعدل ثبت اطلاعات مقاله در فرم اکسل و محرمانه و همچنین اختصاص کد به مقالات را از شاخصه های مهم ارزیابی مقالات عنوان کرد و افزود: روند داوری کاملاً محرمانه بوده و فایل دریافتی جهت جلوگیری از هر گونه شبهه به صورت pdf در اختیار داوران قرار گرفته است.

وی ابراز داشت: داوری مقدماتی توسط دبیر اجرایی و دبیر علمی انجام شده است و در مرحله اول قریب به ۲۵ درصد از مقالات بدلیل عدم رعایت اصول خذف شد.

ذوالعدل ارزشیابی مقالات توسط تیم ۹ نفره از داوران و همچنین ارسال از طریق فضای مجازی به ۴ داور جهت امتیاز دهی و ارزشیابی را از دیگر مراحل انتخاب مقالات جهت شرکت در همایش اعلام کرد.

وی اضافه کرد: از ۱۲۰ مقاله پذیرفته شده ۲۵ نفر در زمینه سخنرانی و ۵۶ نفر نیز در زمینه پوستر برای ارائه مقاله خود و حضور در همایش اعلام آمادگی کرده اند.

ذوالعدل ارائه پوستر به صورت الکترونیکی را برای نخستین بار و پخش از ویدئو پروژکتور را از دیگر شاخصه های این همایش برشمرد.

وی با اشاره به تنوع توزیع جغرافیایی مقالات ارائه شده و همچنین سطح علمی شرکت کنندگان در همایش ، اظهار داشت» در میان ارائه دهندگان مقالات مدرک دارای سطح ۴ حوزوی«آیت الله» تا مدرک کارشناسی حضور دارند و تعداد زیادی از مقالات نیز از شهرهای مختلف کشور با توزیع جغرافیایی مناسب است.

 

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما