خدمات‌رسانی به مناطق تغییرکاربری شده خلاف قانون است  | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
خدمات‌رسانی به مناطق تغییرکاربری شده خلاف قانون است 

به گزارش بندیرنیوز؛ سید حسن کاظمی اراضی تغییر کاربری داده شده را شامل جاده دهنو، محمود آباد علیا، زیرگذر مختار، جاده کمربندی یاسوج اصفهان، زیر گذر تنگ کناره، حاشیه سد شاه قاسم، سرنجل کل، بعد از تلگاه و آبشار یاسوج نام برد و گفت: در این مناطق سودجویان با دور زدن قانون اقدام به تغییر کاربری اراضی کرده اند.

وی با بیان اینکه در برخی از این مناطق ساخت و سازهای غیر قانونی نیز انجام و دستگاه‌های خدمات رسان از جمله آب، برق، و گاز به آنها هم خدمات رسانی کرده اند، افزود: نیاز است دستگاه‌های ذی ربط هر چه سریعتر مستندات این تخلفات را به کارگروه زمین خواری استان ارائه دهند.

دبیر کارگروه مبارزه با زمین‌ خواری این استان زمین خواری را یکی از مهمترین موانع توسعه اقتصادی استان به ویژه در شهر یاسوج عنوان کرد و ادامه داد: بیشترین میزان تغییر کاربری زمین ها در اطراف شهرهای بزرگ کهگیلویه و بویراحمد از جمله یاسوج، دوگنبدان و دهدشت انجام شده است.

وی دلایل مهم بروز پدیده زمین‌ خواری در این استان را سهل ‌انگاری و کم‌ کاری متولیان امر، ضعف مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره کل راه و شهرسازی و دیگر دستگاه های اجرایی مربوطه، محصور و مستندسازی نبودن زمین ها و بالا بودن ارزش زمین ها عنوان کرد.

کاظمی اهتمام ویژه دولت، مدیریت اجرایی استان و نیز همراهی دستگاه قضایی در تشکیل شورای حفظ حقوق بیت المال و مبارزه با زمین خواری را مانع از برخی زمین خواری های سازمان یافته دانست.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی در کنار نظارت‌ها و آگاهی بخشی بیشتر مردم نسبت به قوانین و مقررات در کاهش زمین خواری موثر خواهد بود، اضافه کرد:در این مدت بیش از ۱۹ هزار مترمربع از عرصه های زیست محیطی و بیش از ۵۸ هکتار از حریم رودخانه ها با مشارکت و دخالت دستگاه قضایی این استان آزاد شد.

به گفته مسئولان قضائی این استان از سال گذشته تاکنون ۳۳۲ هکتار از زمین های منابع ملی در این استان از دست سودجویان و متصرفان رفع تصرف شد.

 

انتهای پیام/ح

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد