پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

جشنواره بازی‌های بومی و محلی بسیجیان سراسر کشور در یاسوج برگزار شد | بندیر نیوز

کد خبر: 15032
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۹۸ - ۱۰:۰۶

جشنواره بازی‌های بومی و محلی بسیجیان سراسر کشور گرامی‌داشت سردار شهید ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد.

جشنواره بازی‌های بومی و محلی بسیجیان سراسر کشور در یاسوج برگزار شد

به گزارش بندیرنیوز، آیین افتتاحیه جشنواره بازی‌های بومی و محلی بسیجیان سراسر کشور گرامی‌داشت سردار شهید ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم استان کهگیلویه و بویراحمد در سالن شهید پایدار یاسوج برگزار شد.

 

رئیس سازمان ورزش بسیج در این آیین با اشاره به ثبت بیش از یک هزار و ۲۰۰ بازی بومی محلی از اقوام مختلف کشور، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت جوانان کشور در گام دوم انقلاب برای توسعه ورزش‌های بومی و محلی و احیا این ورزش‌ها از اولویت‌های کاری این سازمان است.

 

مهدی میرجلیلی آشنا شدن با آداب و رسوم اقوام مختلف و ایجاد وحدت و همدلی در بین اقوام مختلف کشور را از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره بازی‌های بومی و محلی بسیجیان کشور عنوان کرد.

 

 

مسئول تربیت‌بدنی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد هم در این آیین از شرکت ۱۹۵ ورزشکار از ۱۵ استان کشور در این دوره از مسابقات خبر داد و گفت: این مسابقات به صورت تیمی و انفرادی به مدت ۲ روز در مجموعه ورزشی دولت‌آباد یاسوج برگزار می‌شود.

 

هادی سیدی افزود: این ورزشکاران در رشته‌های کشتی محلی، طناب‌کشی، هفت سنگ، دال پلان(کلکله برد)، چوب‌کشی، اَلَختُر، پرش طول و لی لی با هم رقابت می‌کنند.

 

وی عنوان کرد: خوزستان،کرمانشاه، همدان، یزد، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، اصفهان، کرمان، مازندران، بوشهر، هرمزگان، زنجان، لرستان و مرکزی استان‌های شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات هستند.

 

انتهای پیام/ح

 

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما