امروز

جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۱:۰۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

بندیرنیوز – زریر حجتی : جغد شوم سیاست در تداوم “تکرار”خسارت بار برخوردهای جناحی و قومیِ قافله سیاست،چند روزی است که بر بام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به پرواز در آمده است!

سیاست فی نفسه مذموم نیست ولی اگر عمل به سیاست تبدیل به سیاسی کاری شود آفتی بسیار خطرناک است.

سیاست بازی سالهاست که در کهگیلویه و بویراحمد با “هل من مبارز” طلبیدن مدعیان چپ و راست، روند شومی را در پیش گرفته است.

مظلومیت فرهنگ در جدال با این نوع سیاست تا بدانجا رسیده است که در این معرکه گیری بر کودکان و نوجوانان نیز ترحمی نمی کنند!

گویا مدیر کلی از این قماش سیاسیون در استانداری این خطه، با الگو گیری از ورژن جدید ژن های قومیتی در مدار اسلاف سیاسی خویش قرار گرفته که ترجمه اش از مصدر قدرت، اعمال تفکر خویشاوند سالاری بدل از شایسته سالاری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانانی باشد که در مقاطع مختلف به جولانگاه برخی سیاسیون مبدل شده بود و کمتر مدیریت کار را تجربه نموده است.

هر چند با سرپرست فعلی این کانون اختلاف سلیقه داریم ولی شاید بتوان گفت در سایه چنین مدیریتی که از جنس ادب و فرهنگ است، چند ماهی است که آرامش بر این نهاد حاکم شده و فرهنگ کار و تلاش را ریل گذاری کرده است.

گویا  این مدل مدیریتی و ارائه خدمات به مردم ، تقید به انضباط اداری و اجتماعی و در نتیجه پرورش کودکان و نوجوانان متفکر و خلاق به مذاق سیاسیون خوش نیامده و باید با اشکال تراشی و ستیزه جویی جایش را به ژن های به زعم خود برتری تحویل دهند!

آیا استاندار از عقبه این ماجراهای فرهنگ سوز خبر دارد و اگر خبر دارد چرا عرصه را برای تازیدن اسب وحشی سیاست ورزان اینگونه هموار نموده است؟

شگفتا که نقش نماینده محترم بویراحمد و دنا در این مظلوم کشی فرهنگی و حذف سیب های این سبد  در مقابل نگاه های قوم مدارانه  این قبیل سیاسیون نیز هویدا نیست!

باید به حال و روز فرهنگ نگریست و گریست که چگونه رابطه ها جایگزین ضابطه ها شده است!

 

انتهای پیام/ح

 

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتبویردیتابویردیتا