پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

تقدیر نماینده ولی فقیه از اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح | بندیر نیوز

کد خبر: 14375
تاریخ انتشار: ۱۶ بهم ۹۷ - ۱۷:۰۳

نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با اعضای قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از اقدامات صورت گرفته تقدیر و حرکت آنان را حرکتی جهادی و آمیزه ای از اجتهاد، اخلاص و هدفمندی توصیف کرد.

تقدیر نماینده ولی فقیه از اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح

به گزارش بندیرنیوز؛ آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست صمیمی با اعضای قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اظهار داشت: حرکت، حرکت جهادی و آمیزه ای از اجتهاد، اخلاص و هدفمندی بوده که امید است تمام حرکات جهادی باشد. .
وی هدف از انتخاب کلمه قرارگاه به جای سازمان را بازتاب حرکات و اقدامات دوران جنگ دانست و افزود: در همه عرصه ها انسان در مصاف با دشمن است و در برابر شیطان نیازمند ایجاد قرارگاه هستیم.
آیت الله ملک حسینی با توصیه به اعضای قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان، گفت: قدر کلمه قرارگاه را بدانید و به توصیه های مقام معظم رهبری به دقت گوش کنید زیرا آهنگ صحبت و توقع رهبر معظم انقلاب از قرارگاه پیشرفت و آبادانی با آهنگ و توقع از وزیر ، رییس جمهور و مسئول متفاوت است.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به مفهوم کلمه آبادانی ، با بیان این مطلب که انقلاب می تواند به گذشته خود افتخار نماید؛ تصریح کرد: ما درگیر پارادوکس هستیم ، پارادوکس افتخار به گذشته و توهین به انسانهایی که در گذشته خدمت کرده اند.
آیت الله ملک حسینی اضافه کرد: توهین به مسئولان و افتخار به گذشته انقلاب تناقض نمایی دارد و این تناقض ها موجب عدم سپاسگزاری شده است.
نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: خدماترسانی های مطلوبی از ناحیه مسئولین در گذشته انجام شده است اما بعضاً رقابت های انتخاباتی موجب شده تا هرگز از گذشته سپاسگزاری نکنیم و این بُعد انقلاب را در نمود گزارش مجسم نکنیم.
آیت الله ملک حسینی در ادامه با انتقاد از برخی خدمات رسانی به روستاها و مناطق دورافتاده ، ابراز داشت: برخی از خدمات ، تصور خدمت بوده که اگر مسئولین دانسته و بر اساس منافع سیاسی و اجتماعی موجب انجام این خدمات شده اند ، خداوند به فریادشان برسد.
وی با بیان این مطلب که برخی زیرساخت ها به عنوان زیرساخت های ویرانی بوده است، ادامه داد: امکاناتی مانند راه، برق ، گاز سایر خدماتی که به عنوان زیرساخت های یک منطقه از آن یاد می شود به عنوان زیرساخت های ویرانی یک منطقه یاد می شود و زمینه را برای انتقال مردم وتبدیل منطقه مولد به منطقه تفرجگاهی فراهم کرده است یعنی امکانات به جای ایجاد بالندگی و رشد بهانه ای برای تبدیل منطقه به بومگردی شده است.
نماینده مجلس خبرگان رهبری در استان با هشدار به این موضوع که به جای آباد کردن انسان به آباد کردن نقطه حضور مردم پرداخته ایم، افزود: این امر موجب تبلیغ روح تنبلی، نفرت و آمادگی برای ستیز علیه دیگران در فرد می شود .
آیت الله ملک حسینی با تقدیر از حرکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان، خطاب به اعضای قرارگاه گفت: آفرین بر شما که کار با مردم ، برای مردم و در نهایت تبدیل به کار به دست مردم کرده اید.
وی افزود: مردم اگر کاری انجام دهند از آن پاسداری می کنند ولی این امر زمانی مفید است که در مقایسه با نقطه و مکان دیگری نقطه حضور خود را ترجیح دهند.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به طرح آمایش سرزمینی ، اظهار داشت: لازم است قرارگاه پیشرفت و آبادانی به طرح آمایش سرزمینی حاشیه بزند و بعد از درک دقیق این طرح پیشنهادات خود را برای تفکر و اجرا به استاندار ارائه دهند.
آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه دو حقیقت همجوار نتیجه مطلوب نمی دهند، تصریح کرد: برخی مواقع به دلیل قرار گرفتن تلاش ها در کنار کار دولت، نتیجه مطلوب حاصل نمی شود که نیازمند اصلاح در سیاست گذاری ها است.
وی در پایان با بیان اینکه دلخوشی شما فرمانبرداری رهبری باشد، اظهار داشت: کاری که به فرمان رهبری انجام می دهید مستظهر به دعای ایشان است.

سید مسعود پرهیزگاری ، مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح نیز در این نشست با اشاره به فلسفه شکل گیری این قرارگاه در کشور و استان گفت: توان مند سازی مردم روستا های هدف برای حل مساله روستا به دست خود مردم، مهم ترین هدف قرارگاه پیشرفت می باشد که با حضور در بیش از ۲۵۰ روستا و ۵ دهستان استان ، در پی تحقق این مهم هستیم.
پرهیزگاری سابقه شکل گیری این قرارگاه را کمتر از دو سال عنوان کرد و گفت: در این قرارگاه، ۵ کارگروه تخصصی زیرساختی، فرهنگی، تعلیم و تربیت، اشتغال و سلامت در این ۵ حوزه سعی در توانمند سازی مردم روستا های دهستان های چین، زیلایی، دیشموک، جاورده و ممبی را دارند.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی افزود: تا کنون نزدیک به ۱۳۰ پروژه زیر ساختی در حوزه های ذکر شده برای روستا های مختلف تعریف شد که تا نیمه نخست سال آینده همه این پروژه ها به اتمام می رسند و وارد فاز جدیدی از کار خواهیم شد.

 

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما