امروز

جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۱:۰۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش بندیرنیوز؛ فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئول عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی ، رؤسا و رده های مختلف پلیس های تخصصی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از اصحاب رسانه تجلیل کرد.

سردار مهدی انصاری در این آیین با اشاره به نقش مهم خبرنگاران و اصحاب رسانه در تعامل با پلیس اظهار داشت: در سایه تعامل و هم افزایی اهالی رسانه با پلیس و فداکاری سبز پوشان نیروی انتظامی،شاهد دستاوردهای امنیتی بسیار خوبی در استان بوده ایم که نوید بخش افق های روشنی در حوزه امنیتی و ارتقاء جایگاه این نیروست.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: لازمه توسعه امنیت پایدار حفظ و تداوم این همکاری و تسری آن به همه آحاد جامعه است که با مسئولیت پذیری در این مهم هر گونه حاشیه امن را بر مخلان امنیت سلب کند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه و خبرنگار شهید محمود صارمی خاطرنشان کرد: شهیدان خبرنگار به سوگند خود عمل کردند و قداست قلم را نگه داشتند که مطلق اصحاب قلم نیز می بایست اینگونه تداوم بخش راه و اندیشه آنان باشند.

انصاری با گریزی به عصر سلطه ارتباطات خاطر نشان کرد: هر روزه شاهد افزایش رسانه‌ها هستیم و می‌توانیم از نقش رسانه‌های نوین برای مدیریت افکار عمومی بصورت هدفمند استفاده کنیم.

فرمانده انتظامی استان با بیان اهمیت سواد رسانه‌ای ابراز داشت: تنها با سواد رسانه‌ای است که می‌توانیم به خوبی از رسانه و فضای مجازی استفاده کنیم و با رسانه به جهت دهی افکار عمومی پرداخته و بیشترین بهره را از آن ببریم.

انصاری در ادامه با تاکید به تعامل با رسانه به عنوان یکی از اهداف مهم پلیس تصریح کرد: ماموریت‌های نیروی انتظامی ویژه است که مهم ترین آن بحث امنیت است و باید رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی خوب و هدفمند در ایجاد امنیت کمک کنند.

وی امنیت پایدار را موجب توسعه همه جانبه جامعه دانست و افزود: اگر موفق به برقراری امنیت نباشیم نمی توانیم پاسخگوی مطالبات جامعه باشیم.

وی در ادامه این نشست به سوالات رسانه‌ها در موضوعات مختلف پاسخ داد.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه راه های ایجاد هماهنگی پلیس و مردم گفت: در بحث ارتباط پلیس با مردم سعی می‌کنیم ارتباط رو در رو با مردم حفظ و توسعه یابد و با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ مستمر در مرکز استان و شهرستان ها جهت پاسخگویی به مطالبات مردم هم افزایی بیشتری داشته باشیم.

انصاری از سلسله نشست های پاسخگویی به مطالبات مردم بصورت هر دو هفته یکبار در دفتر نظارت همگانی ۱۹۷ ، خبر داد و افزود: نشست با ریش سفیدان و معتمدین از دیگر برنامه های ارتباطات مردمی است. همچنین با خبرنگاران سلسله نشست‌هایی جهت آگاهی مردم داریم تا با اطلاع‌رسانی به موقع ، امنیت را توسعه دهیم.

وی به موضوع امکانات نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: یکی از استان‌هایی هستیم که بیشترین پیگیری را برای رفع مشکلات داریم تا تجهیزات مدرن در اختیار قرار گیرد و یا این که فضاهای فیزیکی خود را بهسازی و نوسازی کنیم و از این حیث نیز حائز رتبه اول در کشور هستیم.

 

محل امن برای معتادان و موادفروشان وجود ندارد

سردار انصاری با رد محل امن برای معتادان و نحوه برخورد با این هنجارشکنان و مواد فروشان نیز اشاره کرد و گفت: با رصد های مختلف و نظارت پلیس بطور محسوس و نامحسوس ،محل امنی برای آسیب دیدگان این موضوع نداریم و رعب و وحشت همیشه در بین افراد فروشنده وجود دارد.

 

عملکرد قابل تحسین نیروی انتظامی استان در شناسایی و دستگیری سارقین طلافروشی مرکز استان

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان عملکرد خوب و قابل تحسین نیروهای فرودست خود در حوزه های مختلف پیشگیری و برخورد با مجرمین ، ابراز داشت: نیروی انتظامی استان در زمینه تأمین امنیت روانی مردم توانسته است در کوتاه ترین زمان به پیچیده ترین سرقت ها و جرائم رسیدگی و مجرمین را دستگیر و به چنگال عدالت بسپارد.

سردار انصاری اضافه کرد: در موضوع سرقت از طلافروشی در مرکز استان با توجه به نحوه و زمان وقوع و لزوم تأمین امنیت روانی جامعه نیروهای ما در کوتاه ترین زمان و با استفاده از شیوه های گوناگون پلیسی به شناسایی و دستگیری سارقین مبادرت کردند.

وی با بیان این که به دلیل حساسیت موضوع در آن روزها مجبور به ارائه خدمت با ویلچر در اداره آگاهی تابعه جهت مدیریت در روند دستگیری سارقان بودم، خاطرنشان کرد: نیروهای ما با کمترین تجهیزات، کاری بزرگ و در خور توجه انجام دادند که شایسته تقدیر و تحسین است.

این مقام انتظامی در خصوص قتل شنبه شب شهرک جهاد یاسوج با بیان اینکه قاتل دستگیر شده است، افزود: پدری در یک منازعه خانوادگی پسر خود را با اسلحه کلت کمری جواز دار به قتل رسانده است و در واقع موضوعی خانوادگی بوده است.

وی اظهار کرد: مقتول به عنوان میانجیگر مورد اصابت گلوله ناخواسته ولی خویش قرار گرفته که سلاح مربوطه کشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: عمدی یا سهوی بودن این قتل هنوز مشخص نیست و از طریق دستگاه قضایی مشخص خواهد شد.

 

کشف بیش از ۲۰۶۰ کیلوگرم مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد

انصاری تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون در سطح استان و راههای مواصلاتی با انجام ۵۳ عملیات مقتدرانه ، تعداد ۶۸۳ نفر قاچاقچی، تهیه کننده، حمل کننده و فروشنده دستگیر شده است.

وی ادامه داد: طی این مدت ۲ تن و ۶۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط شده است که این میزان مواد مخدر کشف شده نسبت به مدت مشابه ۲۷ درصد افزایش نشان می دهد.

 

اخذ مجوز ۳ ایستگاه ایست و بازرسی در کهگیلویه و بویراحمد

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز سه ایستگاه ایست و بازرسی در سطح استان اخذ شده که یک ایستگاه ثابت، یک ایستگاه موقت و یک ایستگاه سیار است.

انصاری با اشاره به تقارن هفته نیروی انتظامی با ماه محرم تاکید کرد: آیین ها و برنامه های این هفته با حفظ حرمت ماه محرم برگزار می شوند و انتظار است رسانه ها در این هفته خدمات و تلاش های پلیس را به مردم اطلاع رسانی کنند.

 

ارتقاء نیروی انسانی و تجهیزات پلیس

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه زیر ساخت ها، امکانات و تجهیزات نیروی انتظامی استان گفت: فرماندهی استان در را ستای ارتقاء امنیت با نیاز سنجی در همه حوزه ها و با عنایت به شرایط استان قاطبه اولویت ها و زیرساخت های لازم را با طی تشریفات قانونی به مرکز کشور اعلام کرده‌ و دنبال ارتقاء نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات پلیس استان هستیم که تاکنون با پیگیری های صورت گرفته ساختمان راهور دنا و کلانتری سوق در حال ساخت است.

انصاری با اشاره به برخورد شدید پلیس با خودرو هایی که اقدام به “دور دور” در سطح معابر استان می کنند، تصریح کرد: در برخی کلانشهرهای فضایی به پیست اتومبیل رانی اختصاص دادند اما در این استان بستر را نداریم. پلیس طبق برنامه ای که دارد افرادی را که اقدام به دور دور کردن و مزاحمت برای مردم می کنند را شناسایی و دستگیر و به مردم اطلاع رسانی خواهد کرد.

 

سیستم پایش تصویری

وی در خصوص سیستم “پایش تصویری” در سطح شهر یاسوج، مرکز استان اظهار کرد: خرید و بکارگیری این سیستم در حوزه نیروی انتظامی نیست اما با داشتن پایش تصویری در راههای مواصلاتی و درون شهرهای استان ،نیروی انتظامی هزینه کمتری می دهد و به اهداف مورد نظر خود می رسد.

 

کهگیلویه و بویراحمد آخرین استان در نزاع دسته جمعی

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سئوال روزنامه عصرانتظار در زمینه عملکرد نیروی های انتظامی در مقطع فرماندهی و جایگاه استان در امنیت، اظهار داشت: در زمینه پیشگیری از وقوع سرقت در سطح کشور “رتبه سوم” را داریم و در خصوص نزاع دسته جمعی با کاهش ۳۳ درصدی، آخرین استان در کشور هستیم.

انصاری تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل در زمینه تصادفات فوتی درون شهر ۳۱ درصد کاهش و تصادفات فوتی برون شهری متاسفانه ۱۷ درصد افزایش داشته‌ایم.

وی به جایگاه استان در کشور در زمینه پیشگری و مهار نزاع‌های دسته جمعی  گفت:  دز موضوع مهار نزاع‌های دسته جمعی و کنترل آن بهترین استان کشور هستیم.

فرمانده مقتدر پلیس گفت: تاکنون ۱۱۵ میلیارد ریال کشفیات کالای قاچاق داشته ایم که ۵ درصد رشد کشفیات بوده و علاوه بر آن مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال اسکناس جعلی در استان توسط همکاران ما کشف و ضبط گردیده که نشانگر توسعه امنیت است.

وی با بیان اینکه امنیت پایدار سبب توسعه اجتماعی و پیشرفت استان می شود، عنوان کرد: اصحاب رسانه و مطبوعات یار و مددکار پلیس بوده اند که از زحمات این قشر تشکر می کنم و قدردان تلاش این قشر زحمت کش استان هستیم.

 

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: تعامل با رسانه ها را به عنوان یک رویکرد در دستور کار داریم و اطلاع رسانی هدفمند و به موقع به پلیس و مردم کمک می نماید.

 

کشف بیش از ۷۰ هزار کیسه برنج احتکار شده در یاسوج

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از کشف بیش از ۷۰هزار کیسه برنج احتکار شده در سطح استان خبر داد.

سردار مهدی انصاری افزود: با هماهنگی دستگاه قضایی و تلاش پلیس اطلاعات امنیت عمومی استان ۷۰ هزار و ۷۹۶ کیسه برنج ۱۰ کیلویی خارجی احتکار شده در یک از انبارهای شهر یاسوج کشف و ضبط شد.

وی اظهارکرد: این میزان برنج در قالب ۲۰۰ کانتینر بوده است.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همچنین طی سال جاری باند سه نفره جعل اسکناس به مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال شناسایی و دستگیر شدند.

گفتنی است در ابتدای این نشست نیز مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جایگاه مهم رسانه در افکار عمومی گفت: در دنیای کنونی و با گسترش فضای اطلاعات دیگر دولت ها و حاکمیت ها نیستند که سرنوشت دنیا را رقم می زنند بلکه سرنوشت دنیا بسته به افکار عمومی و رسانه ها است.

دکتر دهبانی پور بر مجهز شدن مسئولان به ابزار دیپلماسی رسانه ای تأکید کرد و افزود: امروزه جهان غرب و دشمنان با استفاده از رسانه هایی نظیر BBC و VOA و … از امکانات رسانه ای آنچنانی استفاده می کنند و به شکل کنترل شده فضای افکار عمومی را مدیریت و به آن جهت می دهند.

وی نقش رسانه را در کنار پلیس نقشی بی بدیل دانست و ابراز داشت: برای برقراری امنیت در جامعه رسانه و پلیس باید در کنار هم باشند و از این ظرفیت در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها نیز استفاده شود.

دهبانی پور در ادامه به نقش مؤثر رسانه ها در تحقق امر مهم مردم سالاری اشاره کرد و گفت: رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی می توانند به تحقق مردم سالاری و وادار نمودن حاکمیت به شنیدن مسائل انتقادی کمک کنند.

وی بیان داشت: رسانه ها به عنوان وجدان جمعی و ناظر، نقش بسزایی در بیان مشکلات و معضلات دارند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تأکید بر اینکه رسانه ها نباید صرفا نماینده دولت و حاکمت باشند، ادامه داد: رسانه ها باید افکار عمومی را آگاه و امنیت ذهنی و فیزیکی جامعه را رقم بزنند.

دهبانی پور با بیان اینکه به ناسیونالیسم مثبت اعتقاد دارم تصریح کرد: به ناسیونالیسم منفی و افراطی اعتقاد ندارم لذا رسانه ها باید در جهت ناسیونالیسم مثبت گام بردارند.

وی همچنین تأکید بر منافع ملی را از کارکردهای رسانه عنوان کرد.

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتبویردیتابویردیتا