تاجگردون، خودکشی سیاسی با طناب الیگارشی | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
تاجگردون، خودکشی سیاسی با طناب الیگارشی

بندیرنیوز– زریر حجتی :

تاجگردون را معجونِ عالم سیاست لقب داده اند. دامنه ادبیاتش در “آرو” و قبل از آن نمایش قدرت با اسلحه “برنو” تحت تاثیر هر عاملی، بدعت های مذموم را در قلمرو نظام هایی که مردم برنمی تابند، تداعی کرد.
او با یدک کشیدن افتخارات بی وجه، به نوعی خودکشی سیاسی با طناب نظام منحط الیگارشی دست زده است.

“الیگارشی همان حکومتی است که مبنای ارزیابی آن ثروت بوده و در برابر توده های مردم مسئول نیست.
در واقع این حکومت، زمامداری را حق کسانی می داند که صاحب مال باشند و فقرا را از شرکت در کار حکومت محروم می دانند”
هر چند انصاف حکم می کند که بپذیریم وی می خواست رخ در رخ رقبا و مخالفین هرگونه ابهام و ایراد از اموال و املاک بجا مانده از نیاکان را در بستر طرح شفاف سازی مجلسیان بزداید اما در اثبات موضوع به بیراهه رفت و صدرنشین اخبار شد، آنگونه که هنوز تحقیرش از باب چنین افتخاری ادامه دارد.

او در یک اشتباه فاحش سیاسی و متعارض با گفتمان انقلابی، میدان سیاست ورزی شرافتمندانه را با گره زدن به چنین معیارهای غلطی تغییر داد و در نتیجه هویت سیاسی خود را از نماینده تراز مجلس اسلامی به سطح غیر قابل باوری تنزل داد.

شاید بتوان گفت که به یک “تعبیر” او جای شهید و جلاد را هم عوض کرد، آنجا که قهرمانی شهداء را در مصاف واژه واژه ارزش ها و آرمان ها با بدعت های پوسیده گم کرد. همان ارزش هایی که می توانست بر آن ببالد همچنانکه قبلا بالیده بود.

نتیجه عدم شفافیت تاجگردون و قرائت های دوگانه از شخصیت او توسط منتقدین همین است که خود دیده است.
او لالایی دموکراسی و مدرنیسم را در سیر قهقرایی به نوازش و هم پوشانی نظام الیگارشی قاطی نمود و در جایگاه یک قانونگذار، راهبرهای گام دوم انقلاب با محوریت تمدن سازی و ظهور را در این فضای سیاسی و رنج اقتصادی مردم با مباشرت خانی پیوند زد که هیچ نسبتی با تمدن و تمدن سازی ندارد.

رفتار انتخاباتی او و مواضع نمایندگی اش در حمایت از طبقه مترفین و مرفهین و در مجموع لابی گری جهت به صدر نشاندن این قشر با معیارهای فکری خود سالهاست که مورد انتقاد نه مخالفین بلکه جمعی از موافقین و دلسوزان نیز بوده است که این جابجایی الگوها در سطوح مختلف مورد اعتراض واقع شده و به مصلحت جایگاه وی در افکار عمومی نیست.

 

 

انتهای پیام/ح

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد