پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی یاسوج با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد | بندیر نیوز

کد خبر: 13954
تاریخ انتشار: ۷ دی ۹۷ - ۱۲:۱۶

در آیینی با حضور وزیر بهداشت بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی شهر یاسوج افتتاح شد.

بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی یاسوج با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد

به گزارش بندیرنیوز؛ آیین افتتاحیه بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی شهر یاسوج صبح امروز با حضور وزیر بهداشت، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در این آیین اظهار داشت: بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی یاسوج بزرگ‌ترین پروژه درمانی استان در ۴۰ سال اخیر است که احداث آن در سال ۱۳۸۶ تصویب و امسال بعد از ۱۱ سال انتظار تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

 

اورنگ ایلامی افزود: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع با زیربنای ۲۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع احداث شده است.

 

وی با بیان اینکه این بیمارستان در هشت طبقه احداث شده و دارای ۳۲ بخش است، عنوان کرد: بخش جنرال، جراحی، داخلی، قلب، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، اورولوژی، اطفال، جراحی زنان و زایمان، جراحی عمومی و جراحی مغز و اعصاب از مهم‌ترین بخش‌های این بیمارستان است.

 

ساخت این بیمارستان پس از ۱۱ سال به طول کشید و بیش از ۸۰ درصد عملیات اجرایی آن در دولت تدبیر و امید انجام شد.

بیمارستان شهید جلیل یاسوج در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع و زیربنای ۲۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع در هشت طبقه و ۳۲ بخش تخصصی و فوق تخصصی ساخته شده و اکنون با تجهیزات کامل آماده خدمت رسانی به مردم کهگیلویه و بویراحمد است.

این بیمارستان به ۲ دستگاه استندبای قطع برق (آماده به کار) تجهیز شده و سایر تجهیزات درمانی و تأسیساتی آن مطابق پیشرفته ترین دستگاه های در آیینی با حضور وزیر بهداشت بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی شهر یاسوج افتتاح شد.روز دنیا خریداری شده و در مجموع یکی از مجهزترین بیمارستان های جنوب کشور خواهد بود.

بیمارستان باسوج دارای هشت اتاق عمل، یک اتاق عمل اورژانس، هشت اتاق LDR (زایمان)، یک سالن آمفی تئاتر و ۱۶ کلاس درس است.

قبل از انقلاب تنها ۹۶ تخت بیمارستانی در استان وجود داشت اما بعد از انقلاب این آمار به یک هزار و ۱۵۰ تخت در دست بهره برداری رسیده است.

با افتتاح بیمارستان های جدید بیش از ۴۰۰ تخت به تخت های بیمارستانی موجود استان اضافه می شود که در واقع کهگیلویه و بویراحمد شاهد یک انقلاب در حوزه بهداشت و درمان خواهد بود.

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما